Neler Yeni

Dolar bardağı daha ne kadar dolduracak?

DonanımFikir

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,571
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Keşke diğer arkadaşlar da sizin gibi sakin bir şekilde cevap verebilseydi :) kimseyi ekonomist yerine koyduğumuz yok sadece aylardır beklediğimiz kafamızda planladığımız sistem bir anda fiyat artışına geçince mecbur dolar ne olacak diye düşünmeye başlıyoruz diğer arkadaşlar haberiniz olsun :)
Ama yatırım tavsiyesi vb. değil
Ülke batmaz heleki Türkiye
yani er geç düşecektir fakat tarihini bilemem

Kearnes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
İbrahim Kaya

Çınar Yaşar

80+ Gold
Euro diyecektim heralde

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

Kearnes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
İbrahim Kaya
Amin valla kurtulmak istiyorum..
Sizin gibilerden...
Naptık ki biz sana kardeşim? Sövdük mü? Sadece kendi fikrimizi hiç bir şekilde kimseye zararı olmayacak bir şekilde belirttik.

Kearnes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
İbrahim Kaya
Kanka senle konuşmuyorum ki
Kusur bakma.
Hayır yani genel bir tabirle konuşmuşsun az önce. Karşıt fikirli olabilirsin ama "bende sizden kurtulmak istiyorum" gibi aşağılayıcı bir anlam katan cümle kurman doğru ve hoş değil.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Hayır yani genel bir tabirle konuşmuşsun az önce. Karşıt fikirli olabilirsin ama "bende sizden kurtulmak istiyorum" gibi aşağılayıcı bir anlam katan cümle kurman doğru ve hoş değil.
Karşımda tanımadığım ve samimi olmadığım biri olduğu için sizli bizl konuşuyorum.
Türkçenin en bilindik kullanım alanlarındandır oysaki.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Piyasadan az çok anlayan bilir.
Ekonomist olmaya gerek yok
Zaten ekonomistlerin görevi başka
Ekonomistin Görev Tanımı Neleri Kapsar?
Ekonomistin çalışma alanı; faiz oranları, vergilendirme ve istihdam düzeylerinden enerji, sağlık, ulaştırma ve uluslararası kalkınmaya kadar ekonomik ve sosyal politikanın her yönünü kapsayabilir. Ekonomistin genel görev tanımı şu başlıklar altında toplanabilir;

• Matematiksel modelleri ve istatistiksel teknikleri kullanarak verileri analiz etmek,
  • İşletmelere, kamuya, özel sektöre ve diğer işverenlere ekonomik ilişkiler konusunda danışmanlık yapmak,
  • Araştırma sonuçlarını sunan rapor, tablo ve grafik hazırlamak,
  • Piyasa eğilimlerini yorumlamak ve tahmin etmek,
  • Yenilenebilir kaynakların tahmini üretimi, tüketimi ve yenilenemeyen kaynakların arz, tüketimi hakkında analiz yapmak,
  • Tasarruf politikaları uygulamak veya ekonomik problemleri çözmek için önerilerde bulunmak,
  • Eğitim, sağlık, kalkınma ve çevre gibi çeşitli alanlardaki konuları ekonomi açısından analiz etmek,
  • İşletme, hükümet ve bireyleri ekonomik konularda bilgilendirmek,
  • Akademik dergilerde ve diğer medya kaynaklarında yayınlanmak üzere makale kaleme almak,
  • Üniversite öğrencilerine, iktisat teorileri, ilkeleri ve yöntemlerini öğretmek,
  • Geçmiş ve şimdiki ekonomik sorunları ve eğilimleri değerlendirmek

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,304
Üyeler
140,474
Son üye
Tenable
Top Bottom