Neler Yeni

Domain ve Hosting Firması Önerisi

Enesm06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Enes
Tr değil yabancı yerlerden domain ve hosting alman gerek hatta hosting icin bütcen varsa offshore hosting daha iyi olacaktır. Ama bütcem yom diyosan belli bir zamana kadar normal hostingle idare edip geçmen yine şart olacak

VorleN

80+ Silver
Tr değil yabancı yerlerden domain ve hosting alman gerek hatta hosting icin bütcen varsa offshore hosting daha iyi olacaktır. Ama bütcem yom diyosan belli bir zamana kadar normal hostingle idare edip geçmen yine şart olacak
Hangisi daha uygun gelirse oradan almayı düşünüyorum Türkiye uzantılı yerden alsam sıkıntı yaşar mıyım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde istediğim alan adına girince herhangi bir site gözükmüyordu bugün deneyince şöyle bir yere attı:

Adsız.png

Enesm06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Enes
Hangisi daha uygun gelirse oradan almayı düşünüyorum Türkiye uzantılı yerden alsam sıkıntı yaşar mıyım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde istediğim alan adına girince herhangi bir site gözükmüyordu bugün deneyince şöyle bir yere attı:

Alıntıyı görüntüle
Tr'den alırsan teliflerle davalarla çok uğraşırsın. Çünkü bazı film yayincilar kaldır diye uyarmadan dava açabiliyor ve karsıligında yüklü para isteyebiliyorlar. Bunlarla uğraşmamak icin offshore hosting şart yani yabancı ülke hosting. Domainide o sekilde yabancı alman senin yararina olur. Yurtdısı hostingin bir amacıda anonimligi saglaması ve yurtdışından aldigin icin oranın yasalarinda film sitesinde problem yoksa dava açamiyorlar gibi gibi yani kimlik bilgilerin gizli kalıyor daha doğrusu bulmak icin uğrasıyorlar. Ama tr icinde domain veya hosting alsan dava acacakları zaman direk kimlik bilgilerini verirler. Hatta işi biraz daha abartıp kripto para ile ödeme yapan yer bulursan anonimligin daha sağlam olur diye düsünüyorum. Bunlar tabi benim kendi araştırmalarima yonelik edindigim bilgiler, kesinlik arz etmez o yüzden bu tarz ise girisicem diyorsan net olarak arastırıp yolunu çizmen gerekiyor. Bu arada demisken yurtdışi diye yine her yurtdısı olmaz o alacağin yeride forumlar içerisinde kalitesine bakman lazım. Domain konusuna gelince özelden atarsan bende bi bakabilirim, belki sen almadıgin zaman bostaydı az önce baktiginda birisi almıs olabilir o yuzden domaini iletirsen net birsey söylerim

Top Bottom