Neler Yeni

Donanım konusunda yardım

xRzgar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mesut Rüzgar
Arkadaşlar merhaba,
Yıllardır uzak kaldığım için donanım konusunda bildiklerim tamamıyla tarih öncesinde kaldığını farkettim bir çok arkadaş açmış konu aslında hepsini okudum ama okudukça aklım iyice allak bullak oldu. Benzer bir konu açtığım için öncelikle özür dilerim. Yaklaşık 5000 TL lik bir kasa toplamak istiyorum son izlediğim okuduğum şeylere göre aslında intel almamalıyım ancak ryzen 5 almaya kalkınca bu seferde fiyat olarak sıkıntı çeker oldum ki malumunuz ekran kartı stokları sıkıntılı iken toplamasıda bir hayli zor oluyor. Bana bu fiyat bandında önerebilcekleriniz nelerdir acaba ?

Kendi cabamla oluşturabildiği sistem şöyle ;
İNTEL İ5 10400F
MSI B460M PRO
INNO3D GTX 1650 TWİNS OC 4 GB
CRUCIAL BALISTIK 8GB 3000MHZ RAM
(DEPOLAMA OLARAK NE KOYACAĞIMI BİLEMEDİM)
GAMEGARAJ 650 W 80+ BRONZE

Başlangıç olarak 8 GB ram alıp 1-2 ay sonra 16 ya çıkarmayı planlıyorum malum bütçe pek yok malesef. Şimdiden teşekkürler vakit ayırıp fikir belirtecek arkadaşlara

memz

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar merhaba,
Yıllardır uzak kaldığım için donanım konusunda bildiklerim tamamıyla tarih öncesinde kaldığını farkettim bir çok arkadaş açmış konu aslında hepsini okudum ama okudukça aklım iyice allak bullak oldu. Benzer bir konu açtığım için öncelikle özür dilerim. Yaklaşık 5000 TL lik bir kasa toplamak istiyorum son izlediğim okuduğum şeylere göre aslında intel almamalıyım ancak ryzen 5 almaya kalkınca bu seferde fiyat olarak sıkıntı çeker oldum ki malumunuz ekran kartı stokları sıkıntılı iken toplamasıda bir hayli zor oluyor. Bana bu fiyat bandında önerebilcekleriniz nelerdir acaba ?

Kendi cabamla oluşturabildiği sistem şöyle ;
İNTEL İ5 10400F
MSI B460M PRO
INNO3D GTX 1650 TWİNS OC 4 GB
CRUCIAL BALISTIK 8GB 3000MHZ RAM
(DEPOLAMA OLARAK NE KOYACAĞIMI BİLEMEDİM)
GAMEGARAJ 650 W 80+ BRONZE

Başlangıç olarak 8 GB ram alıp 1-2 ay sonra 16 ya çıkarmayı planlıyorum malum bütçe pek yok malesef. Şimdiden teşekkürler vakit ayırıp fikir belirtecek arkadaşlara
bekleyip yazın almayı düşün stoklar yeni yeni gelmeye başlıyor

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Gamegaraj sistemi madem, netac ssd koyabilirsiniz ama seçili ürün yok diyip başka yerden Patriot burst almak daha iyi olur. Şuan yazdığınız sistemde ekran kartını yükseltin.

Onurkotlutok05

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,914
İsim
Onur
İlgilendiği Kategoriler
Toplama bilgisayar tavsiye
2. Ele kayarsanız daha iyi sistem toplarsiniz diğer donanımları şimdi alabilirsiniz ama ekran kartını beklemenizi öneririm

xRzgar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mesut Rüzgar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bekleyip yazın almayı düşün stoklar yeni yeni gelmeye başlıyor
Onuda düşündüm aslında ama geri gitmek yerine sürekli ileri gidiyor fiyatlar ki etheryumunda pek düşeceği yok açıkçası dahada artacağını düşünüyorum bu yüzden parayı harcamadan alıp işin içinden çıkayım demiştim :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

2. Ele kayarsanız daha iyi sistem toplarsiniz diğer donanımları şimdi alabilirsiniz ama ekran kartını beklemenizi öneririm
2. el konusunu düşündüm aslında ama açıkçası güvenemedim piyasa uçtuğu için millet kömürlükteki bilgisayarına 3 bin ister oldu :D

Gamegaraj sistemi madem, netac ssd koyabilirsiniz ama seçili ürün yok diyip başka yerden Patriot burst almak daha iyi olur. Şuan yazdığınız sistemde ekran kartını yükseltin.
Ekran kartını 1660s falan yapmayı düşünüyordum ama malesef stok bulamadım sitelerde

Onurkotlutok05

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,914
İsim
Onur
İlgilendiği Kategoriler
Toplama bilgisayar tavsiye
Beklemek istemiyorsanız apu alabilirsiniz yada beklerim diyorsanız 11. Nesil işlemciler(14nm olcak buradan intele sovmicem ama yeter be) gelicek beklemenizi tekrar tekrar öneririm

xRzgar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mesut Rüzgar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Beklemek istemiyorsanız apu alabilirsiniz yada beklerim diyorsanız 11. Nesil işlemciler(14nm olcak buradan intele sovmicem ama yeter be) gelicek beklemenizi tekrar tekrar öneririm
Teşekkür ederim ben birazcık daha oturayım yerimde o halde :D

GTX 1060

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
Asus Dual GTX 1060
İlgilendiği Kategoriler
Masaüstü bilgisayar tavsiyeleri
Bu sistemi alttaki özelleştirmeleri yaparak alabilirsiniz.

[/URL][/URL]
INNO3D 1650 ekran kartı seç.

i3 10100F işlemci seç.

RAM 2 tane 2666 MHz seç.

Anakart: BIOSTAR H410mh seç.

SSD: Seçili ürün yok yap farklı siteden 250 TL'ye Patriot brust 240 GB al veya Samsung EVO 860 250 GB seç.

(ARGB fanlı kasa kumanda ile fan renkleri ve hızı yönetiliyor.)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,823
Üyeler
138,415
Son üye
napats
Top Bottom