Neler Yeni

Yardım Dostlar kafayı yemek üzereyim PSU gücü yeter mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Yusuf Bilir
12V kanalından 46A veriyor yani sistem tam yükteyken 552W güç sağlıyor ve imzandaki sistem için gayet yeterli. Emin olmak için Prime95 işlemci testi ve OCCT ekran kartı testini aç. MSI afterburner yazılımından güçleri takip edebilirsin. Ayrıca kendini güvenceye almak istersen MSI' ın programı üzerinden power limiti sona çek gene yetecektir.
Çok saolun hocam. Peki asus b450m dragon bulk sizce elektriği dağıtma konusunda (cahilliğime verin terminolojiye hakim değilim :) ) yeterli bir anakart mı? Sorumu örnekleyecek olursam işlemci soğutucu için kullandığım 2 arctic fanı + kasanın yukarı tarafına montelediğim 2 140mm arctic fanı daisy chain yapıp anakartın işlemci soğutucu 4 pin bölümünü takarsam elektirği dağıtma konusunda mal olur mu? İşlemciden ekran kartından elektriği kısar mı? Sistemde OC yok. Afterburnerda elektrikli bölümlere hiç dokunmadım.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,855
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Çok saolun hocam. Peki Asus b450m dragon bulk sizce elektriği dağıtma konusunda (cahilliğime verin terminolojiye hakim değilim :) ) yeterli bir anakart mı? Sorumu örnekleyecek olursam işlemci soğutucu için kullandığım 2 arctic fanı + kasanın yukarı tarafına montelediğim 2 140mm arctic fanı daisy chain yapıp anakartın işlemci soğutucu 4 pin bölümünü takarsam elektirği dağıtma konusunda mal olur mu? İşlemciden ekran kartından elektriği kısar mı? Sistemde OC yok. Afterburnerda elektrikli bölümlere hiç dokunmadım.
O anakartı pek bilmem ama pek sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Yusuf Bilir
O anakartı pek bilmem ama pek sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Çok saolun. Yardımlarınız için teşekkürler. Arcticin kendi sitesine bu sorunun biraz değişini ("fanlarınızın hem 4pin erkek hem 4pin dişi girişi var. Yani teoride sonsuz tane arctic fanı birbirine bağlayabiliriz. Tabi fan sayısı arttıkça fan başına düşen güç değeri azalır. Performanslarında düşme olur. Siz performanslarında düşme olmaması için kaç arctic fanın daisy chain yapılmasını uygun görüyorsunuz?") sorduğumda "we recommended 4 arctic fan for daisy chain with no performance loss" gibi bir cevap vermişlerdi. Acaba bu "bize de elektrik ver biz de elektrik istiyoruz" diyen aygıtın artışı anakartı yorar mı diye size sormak istedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görevi anakarta gelen elektriği ayarlamak ve dağıtmak olan (sanırım yapana VRM deniyor. VRMın ne olduğunu anlayamadım.) parça asus b450m dragon bulkda cıbıl cıbıl duruyor. Keşke üstüne sağına soluna soğutucu blok koysalarmış.

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,855
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Çok saolun. Yardımlarınız için teşekkürler. Arcticin kendi sitesine bu sorunun biraz değişini ("fanlarınızın hem 4pin erkek hem 4pin dişi girişi var. Yani teoride sonsuz tane arctic fanı birbirine bağlayabiliriz. Tabi fan sayısı arttıkça fan başına düşen güç değeri azalır. Performanslarında düşme olur. Siz performanslarında düşme olmaması için kaç arctic fanın daisy chain yapılmasını uygun görüyorsunuz?") sorduğumda "we recommended 4 arctic fan for daisy chain with no performance loss" gibi bir cevap vermişlerdi. Acaba bu "bize de elektrik ver biz de elektrik istiyoruz" diyen aygıtın artışı anakartı yorar mı diye size sormak istedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görevi anakarta gelen elektriği ayarlamak ve dağıtmak olan (sanırım yapana VRM deniyor. VRMın ne olduğunu anlayamadım.) parça Asus b450m dragon bulkda cıbıl cıbıl duruyor. Keşke üstüne sağına soluna soğutucu blok koysalarmış.
3-4 fan sıkıntı yaratmayacaktır. Olay genelde 5 fandan sonra başlıyor zaten. :D

Top Bottom