Neler Yeni

Çözüldü✓ DPC_WATCHDOG_VIOLATION Hatası

Cezmo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Cezmo
RAM: Corsair DDR4 2x16 32 GB 3600MHz CL16
SSD veya HDD modeli C: 1Tb Intel SSD / D: 250 GB Samsung SSD
Ekran kartı: XFX Radeon RX 7900 XT Speedster MERC 310 20GB GDDR
Anakart: MPG B550 GAMING EDGE WIFI
İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X 8-Core Processor 3.80 GHz
Psu: MSI MPG A850G PCI-E5 +80 Plus Gold

RX 7900 XT satın aldım birkaç gündür sadece mavi ekran hatası, donma kasma her şey mevcut. Ekran kartının driver kurduktan sonra (DPC_WATCHDOG_VIOLATION) hatası alıyorum. Çözüm var mıdır? DisplayPort takılıyken bu sorunlar oluyor HDMI takılıyken bir şey olmuyor.

Bugcheck name:DPC_WATCHDOG_VIOLATION
Driver or module in which error occurred:amdppm.sys (amdppm+0x2fb7)
Hata -> NT Kernel & System

www.dropbox.com

DMP - 030523-6859-01.rar

Shared with Dropbox
www.dropbox.com
www.dropbox.com

Ekran kartı driver kurduktan sonra PC her açıldığın da donup kilitleniyor. Yardımcı olur musunuz?

Can...

80+ Platinum
Ekran kartıXFX Radeon RX 7900 XT Speedster MERC 310 20GB GDDR

RX 7900 XT satın aldım birkaç gündür sadece mavi ekran hatası, donma kasma her şey mevcut. Ekran kartının driver kurduktan sonra (DPC_WATCHDOG_VIOLATION) hatası alıyorum. Çözüm var mıdır? DisplayPort takılıyken bu sorunlar oluyor HDMI takılıyken bir şey olmuyor.

www.dropbox.com

DMP - 030523-6859-01.rar

Shared with Dropbox
www.dropbox.com
www.dropbox.com

Ekran kartı driver kurduktan sonra PC her açıldığın da donup kilitleniyor. Yardımcı olur musunuz?
@Emmree hocam bir amd vakası daha sen halledersin aktifmisin bilmiyorum ama

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,789
İsim
Emre Zengin
Ekran kartı: XFX Radeon RX 7900 XT Speedster MERC 310 20GB GDDR

www.dropbox.com

DMP - 030523-6859-01.rar

Shared with Dropbox
www.dropbox.com
www.dropbox.com

DP takılıyken sorun olurken HDMI takılıyken sorun olmaması ilginç. Başka DP girişini denedin mi?
Hocam BIOS'u günceller misin?
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Flash belleği FAT32 olarak biçimlendir,
2) Biçimlendirdikten sonra https://www.msi.com/Motherboard/MPG-B550-GAMING-EDGE-WIFI/support buradan 7C91v1C1(Beta version) BIOS'unu indir. İndirdikten sonra klasöre çıkart ve içindeki E7C91AMS.1C1 dosyasını flash belleğinin içine at.
3) Flash belleğinin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlat ve delete tuşuna durmadan bas, BIOS ekranı gelicek, ekran geldikten sonra sol alt tarafta M-Flash modunu göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra sistem M-Flash ekranını açıcak, açtıktan sonra E7C91AMS.1C1 adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyeceksin.
Not: BIOS güncellemesi sırasında elektriğin kesilmemesi gerek ve güncelleme esnasında kesinlikle flash bellek yerin çıkarılmamalı.
Not 2: Bu BIOS, BETA durumunda sıkıntı yaşayabilirsin yani ama sorunu çözmek adına buna güncellemen daha iyi olur. Anakartın BIOS flashback destekliyor yani elinde fazladan bir bilgisayar ve USB bellek varsa oradan BIOS'u tekrardan yazdırabilirsin.
Şöyle bir video çekmiştim yardımcı olacaktır:

Bu işlemleri yaptıktan sonra ekran kartı sürücünü bu yolla kaldırıp kur.
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...md-radeon-rx-7900-series/amd-radeon-rx-7900xt 23.2.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.2.2 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Windows geldikten sonra AMD Software'a girin profili Standart olarak ayarlayıp başka ayara dokunmadan test edin hocam.

Son düzenleme:

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,357
İsim
yusuf ecer
Bu konunun aynısı redditte de açılmıştı ve aynı kart ile. Display portla sürekli mavi ekran aldığını, hz ve çözünürlüğü düzlükte kullandığını geçtiğini söylemişti hatayı alan kişi. Sonrasında hata tekrar başlayınca kartı iade etmişti diye hatırlıyorum baya sıkıntılı bi durum

Cezmo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Cezmo
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
DP takılıyken sorun olurken HDMI takılıyken sorun olmaması ilginç. Başka DP girişini denedin mi?
Hocam BIOS'u günceller misin?
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Flash belleği FAT32 olarak biçimlendir,
2) Biçimlendirdikten sonra https://www.msi.com/Motherboard/MPG-B550-GAMING-EDGE-WIFI/support buradan 7C91v1C1(Beta version) BIOS'unu indir. İndirdikten sonra klasöre çıkart ve içindeki E7C91AMS.1C1 dosyasını flash belleğinin içine at.
3) Flash belleğinin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlat ve delete tuşuna durmadan bas, BIOS ekranı gelicek, ekran geldikten sonra sol alt tarafta M-Flash modunu göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra sistem M-Flash ekranını açıcak, açtıktan sonra E7C91AMS.1C1 adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyeceksin.
Not: BIOS güncellemesi sırasında elektriğin kesilmemesi gerek ve güncelleme esnasında kesinlikle flash bellek yerin çıkarılmamalı.
Not 2: Bu BIOS, BETA durumunda sıkıntı yaşayabilirsin yani ama sorunu çözmek adına buna güncellemen daha iyi olur. Anakartın BIOS flashback destekliyor yani elinde fazladan bir bilgisayar ve USB bellek varsa oradan BIOS'u tekrardan yazdırabilirsin.
Şöyle bir video çekmiştim yardımcı olacaktır:

Bu işlemleri yaptıktan sonra ekran kartı sürücünü bu yolla kaldırıp kur.
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...md-radeon-rx-7900-series/amd-radeon-rx-7900xt 23.2.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.2.2 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Windows geldikten sonra AMD Software'a girin profili Standart olarak ayarlayıp başka ayara dokunmadan test edin hocam.
Deniyorum Emre hocam bir umut işte Aldığım ekran kartın da çözülemeyen bir sorun var sanırım :/

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,789
İsim
Emre Zengin
@Emmree hocam sonu aynı ekran kartı driver yüklediğim gibi DPC_WATCHDOG_VIOLATION güm
Sorun yaşatmıyorsa HDMI kullan şimdilik hocam. Bu DP kablosuyla böyle bir şey olması aşırı ilginç geldi.

Cezmo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Cezmo
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDMI 60hz sabit fakat izlenim olarak kare düşüklüğü var göz arıtır cinsten

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,789
İsim
Emre Zengin
HDMI 60hz sabit fakat izlenim olarak kare düşüklüğü var göz arıtır cinsten
Monitörün kaç Hz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam DP kablosunu tak. AMD Software'dan AMD FreeSync teknolojisini bir devre dışı bırak bakalım.
Ekran Görüntüsü (310).png

Cezmo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Cezmo

ASUS 27" VG27AQ 1Ms 2K 165Hz WQHD IPS G-SYNC/FREESYNC HDMI DP Gaming Monitör​

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,789
İsim
Emre Zengin

Cezmo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Cezmo
Emre hocam şöyle anlatayım. Öyle bir sorunla karşı karşıyayım ki anlam veremiyorum. Ekran kartı driver kurduktan sonra hemen DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası alıyorum PC hep rest atıp mavi ekran yiyor. Sonra PC güvenli mood başlatıp udd driver siliyorum PC yenidem başlayınca görüntü alıyorum. HDMI bağlıyken driver kuruyorum kasılmalar oluyor ama çalışıyor.

Şu an bu linkte ki sorun ben de var. Sadece bu videoda gördüm sadece https://forums.guru3d.com/threads/f...-you-have-bod-issues-disable-freesync.446079/
Yukarıda yazdığımı DP kablosu takılıyken yapar mısın? Denedim :/ sistemi yeni kurdum kartı alalı bir hafta olmadı ve sonuç hep hüsran oldu :(

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,586
Üyeler
158,143
Son üye
R3locswx
Top Bottom