Neler Yeni

Driverlar hakkında (Ekran kartı, chipset)

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
Merhabalar şu şekilde bir sistem alacağım;
-Ryzen 5 5600X
- Asus Tuf B550M- Plus
-Rx 6700XT
-Kingston A2000
-Cooler master mwe bronze 750W
-2*8 3000mhz ram
Arkadaşlar bu sistemi alacağım fakat bazı sorularım var sizlere bilen arkadaşlar hepsini cevaplarsa cidden çok sevinirim;
1- Sistem büyük ihitmal bios Update'Li olarak gelecek, bunun dışında hangi driverları kurmam lazım?
2- Sistemdeki ramleri çıkartıp kendimin 3200mhz ramlerini takacağım + stok soğutucuyu çıkartıp yerine elimde olan msi core frozr S soğutucusunu takacağım. Bir de ekran kartı demonte geleceğinden onu takmam lazım. Daha önce hiç kendim sistem toplamadım fakat hem buradan hem videolardan biraz da olsa öğrendim. Sizce bu üçünü kendim takabilir miyim? (+ HDD + SSD takmalıyım)
3- Elimde 1 adet harddisk 1 adet de M2 SSD var. Sistemdeki m2 SSD 250gb olacağı için onu satıp kendi SSD+ HDD'im ile devam etmek istiyorum. Şimdi yeni sisteme eski SSD'yi takmadan önce temiz kurulum yapacağım bu SSD'ye. Böylece sıkıntı çıkmaz diye umuyorum. Fakat HDD'imin içinde ekran görüntüleri ve bazı word dosyaları olacak. Sizce bu HDD'i yeni pcye takarsam bir sorun çıkartır mı?
Şimdiden cevaplayan herkese teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mehmet Doruk Türk
sorun çıkartacağını sanmıyorum bu parçaları kendin takarsın fakat bilmiyorsan bilen birine danış derim 20 k lık ekran kartını bozmak istemezsin sonuçta zaten biostan ram mhz ayarlanıyor ama bilmiyorsan ya video izle ya da bilen birine sor zaten driverları driver pack online diye bir program var oradan ya da radeon software dan veya parçanın sitesinden indirip kurabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

harddiskin sorun çıkartıcağını sanmıyorum

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sorun çıkartacağını sanmıyorum bu parçaları kendin takarsın fakat bilmiyorsan bilen birine danış derim 20 k lık ekran kartını bozmak istemezsin sonuçta zaten biostan ram mhz ayarlanıyor ama bilmiyorsan ya video izle ya da bilen birine sor zaten driverları driver pack online diye bir program var oradan ya da radeon software dan veya parçanın sitesinden indirip kurabilirsin

harddiskin sorun çıkartıcağını sanmıyorum
Driver pack gibi sitelere bulaşmam, hepsinin kendi sitesinden indiririm de hangi drivlerları kurmalıyım falan onu merak ettim ekran kartı ve chipset var benim bildiğim başka var mı

FERRUM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Nereden alacaksınız?

1-Ekran kartı
2-Takarsınız
3-Sorun teşkil edeceğini sanmıyorum

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nereden alacaksınız?

1-Ekran kartı
2-Takarsınız
Gamegaraj

Nereden alacaksınız?

1-Ekran kartı
2-Takarsınız
Sizce diğer paraçaları da halledebilir miyim?

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Merhabalar şu şekilde bir sistem alacağım;
-Ryzen 5 5600X
- Asus Tuf B550M- Plus
-Rx 6700XT
-Kingston A2000
-Cooler master mwe bronze 750W
-2*8 3000mhz ram
Arkadaşlar bu sistemi alacağım fakat bazı sorularım var sizlere bilen arkadaşlar hepsini cevaplarsa cidden çok sevinirim;
1- Sistem büyük ihitmal bios Update'Li olarak gelecek, bunun dışında hangi driverları kurmam lazım?
2- Sistemdeki ramleri çıkartıp kendimin 3200mhz ramlerini takacağım + stok soğutucuyu çıkartıp yerine elimde olan msi core frozr S soğutucusunu takacağım. Bir de ekran kartı demonte geleceğinden onu takmam lazım. Daha önce hiç kendim sistem toplamadım fakat hem buradan hem videolardan biraz da olsa öğrendim. Sizce bu üçünü kendim takabilir miyim? (+ HDD + SSD takmalıyım)
3- Elimde 1 adet harddisk 1 adet de M2 SSD var. Sistemdeki m2 SSD 250gb olacağı için onu satıp kendi SSD+ HDD'im ile devam etmek istiyorum. Şimdi yeni sisteme eski SSD'yi takmadan önce temiz kurulum yapacağım bu SSD'ye. Böylece sıkıntı çıkmaz diye umuyorum. Fakat HDD'imin içinde ekran görüntüleri ve bazı word dosyaları olacak. Sizce bu HDD'i yeni pcye takarsam bir sorun çıkartır mı?
Şimdiden cevaplayan herkese teşekkürler.
1) Anakart sitesinden chipset driver, ses driverı bunlar güncelde olabilir bunun dışında daha çok ön planda olan Ekran kartı driverını kurman lazım
2)Ramleri takarsın kolay ssd de takarsın m2 ler ram gibi hemen takılır hdd kablolarını takarsan yerine koyarsan sorun olmaz ekran kartında da zorlanmazsın ama msi soğutucuda zorlanabilirsin.

Top Bottom