Neler Yeni

drop sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
berkant güneş
öncelikle herkasa merhaba. ilk kez bi foruma konu açıyorum. yaşadığım sorun ile ilgili çok araştırdım tavsiyeleri denedim ama bi sonuç vermedi . o yüzden kendim sormak istedim. 2 hafta önce vatandan bi sistem topladım. ilk başta hiçbişey yoktu veya ben fark etmedim ama son 1 haftadır beni çıldırtan bir sorun var. pc de cs valorant PUBG lite ets2 ve gta 5 var. ets de sadece 2 3 kez rastladığım ama gta da sürekli olan bi sorunum var. ANİDEN DROP GİRMESİ. özellikle araba ile hızlandığımda ani dönüşlerde ve ayarlar seçmek için escye bastığımda ayarları seçmek zulüm. sürekli saniyelik takılmalar mevcut. bazen gpu kullanımım 0 a düşüyor bazen ram kullanımı %100 e kadar geliyor. bazende ne gpu 0 a düşüyor nede ram kullanımı 6 yı geçiyor (yani 6 gb kullanılırken)ama yinede bu kasmalar nadiren oluyor.darboğaz olacağını sanmıyorum gpu driver güncel bios güncelledim intel chipset güncel. her ayarı denedim kurtulamadım. acaba ram yetersizmi dicem ama madem yetmiyo ben ona 8 kullan demişim neden 6 kullanıyo. sistem bilgilerimi aşağıya bırakıyorum lütfen artk bu beladan kurtulmama yardım edin. fps bazen aniden 120 den 70 e düşüyor ama bazen hiç düşmedende kasmalar oluyor acaba 2666 mhz mi az bilemedim.
i3 9100f 3.60 ghz 4c4t
msi armor rx 570 4 gb 256 bit gddr5 oc
frisby 8935g kasa 650 w 80 plus kasa psu
msi ddr4 2666 mhz h310 pro vd plus anakart
gskill 3000 mhz 8 gb ram
1 tb toshiba 7200 rpm hdd

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Sıkıntı HDD'de olabilir. Birde ısı değerlerini atar mısınız? O kasa ve PSU çöp.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
berkant güneş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
çok çabuk cevap öncelikle teşekkür ederim ve evet driver 20.5.1 bunu nasıl değiştirebilirim bide öyle deniyim ama birde eğer bu sıkıntılı bi sürümse neden diğer oyunlarda olmuyor

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
çok çabuk cevap öncelikle teşekkür ederim ve evet driver 20.5.1 bunu nasıl değiştirebilirim bide öyle deniyim ama birde eğer bu sıkıntılı bi sürümse neden diğer oyunlarda olmuyor

Hocam ısı değerlerinizi atar mısınız? Birde driver güncelleyince geçmez ise HDD sağlığını test edin. Araba ile hızlı giderken HDD yükleyemiyor olabilir.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Hocam bilemiyoruz sürüm sıkıntılı, DDU indirip o sürümü güzelce silin ondan sonra https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 buradan 20.4.2 yazanı indirin ve kurun sonra tekrar bakın düzelirse yazarsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
berkant güneş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ı HDD'de olabilir. Birde ısı değerlerini atar mısınız? O kasa v
merhaba hdd testi yaptım bi sorun yoktu yani bed sector yok hemde ztn daha yeni aldım. ısı değerlerimde şöyle: gta da hava sıcakken öğle saatlerinde yani 77 drc gpu , maks. 73 drc cpu ama kasanın camını ellediğimde alev alev.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
merhaba HDD testi yaptım bi sorun yoktu yani bed sector yok hemde ztn daha yeni aldım. ısı değerlerimde şöyle: gta da hava sıcakken öğle saatlerinde yani 77 drc gpu , maks. 73 drc cpu ama kasanın camını ellediğimde alev alev.

Kasanın yan kapağını(camını) açıp dener misiniz?

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,141
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Sıkıntı HDD, bende aynı durumu yaşadım

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
berkant güneş
Hocam ısı değerlerinizi atar mısınız? Birde driver güncelleyince geçmez ise HDD sağlığını test edin. Araba ile hızlı giderken HDD yükleyemiyor olabilir.
1 kez dha bad sector testi deniyim o zaman kasa da evet dediğiniz gibi iyi yorumlar yok ama bütçem kısıtlıydı ve vatanda ısrarlar bunu önerdiler almış bulunduk bi kere

Osmanbnm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Alperen Bayır
Facebook
osmanbnm46
Hdd kullanımı görev yöneticisinden bakarmısın % kaç kullanıyor oyundayken veya herhangi bir uygulama açılırken eğer %100 kullanım değerine görüyorsun hdd muhtemelen o yapıyordur ani fps düşüşlerini ayrıca ısı değerlerini kontrol et ve bilgisayarını bir antivirüs programlarını taratmamı tavsiyesi veriyorum Windows uptade hizmetler bölmünden kapatmanı ve Bilgisayar disk birleştirici elle ile yapmanı istiyorum böyle bir dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
berkant güneş
Sıkıntı HDD, bende aynı durumu yaşadım
çözğümünüz ne oldu peki düzeltilebilir bişeymi yoksa daha 2 hafta oldu alalı değişimemi versem
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDD kullanımı görev yöneticisinden bakarmısın % kaç kullanıyor oyundayken veya herhangi bir uygulama açılırken eğer %100 kullanım değerine görüyorsun HDD muhtemelen o yapıyordur ani fps düşüşlerini ayrıca ısı değerlerini kontrol et ve bilgisayarını bir antivirüs programlarını taratmamı tavsiyesi veriyorum Windows uptade hizmetler bölmünden kapatmanı ve Bilgisayar disk birleştirici elle ile yapmanı istiyorum böyle bir dene
görev yöneticisinde hiçbir oyun açık değil sadece 2 chrome sekmesi ve hd tune programı ona rağmen system yazan şey 140 mb kullanıyor ve disk kullanımı %100 değerini gördü

Son düzenleme:

Osmanbnm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Alperen Bayır
Facebook
osmanbnm46
çözğümünüz ne oldu peki düzeltilebilir bişeymi yoksa daha 2 hafta oldu alalı değişimemi versem
Mesaj otomatik birleştirildi:

görev yöneticisinde hiçbir oyun açık değil sadece 2 chrome sekmesi ve hd tune programı ona rağmen system yazan şey 140 mb kullanıyor ve disk kullanımı %100 değerini gördü
Sorunu çözümü için win7 işlemtim sistemini geri yükleyin böyle bir derdin olmayacaktır win 10 ssd içindir tabikide hdd kullanabilirsin ama ssd kullanılmaktan yanayım yada bir ssd alıp takıp sistem kurup devam edebilirsin

Top Bottom