Neler Yeni

DuckDuckGo arama motoru sorunu

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Yunus Şahin
Bugüne kadar hep Google kullandım. Memnundum, sorunum da yoktu. Ama son zamanlar da bir şey araştırdığım da ilk 5-6 öneri normal ama daha sonrası sonuçlar reklam gibi saçma sapan linkler çıkarıyor. Araştırdığım da Google'ın sorunu olduğunu öğrendim.

DuckDuckGo geçtim şimdi. Güzele benziyor ama bu da tam sonuçları vermiyor. "Akakçe" yazıyorum sitenin adresi çıkmasını beklerken AppStore linki, Vikipedi vs çıkıyor. "10600K vs 11600K epey" karşılaştırması için bu şekilde yazıyorum yabancı karşılaştırma siteleri çıkıyor. Bunları düzeltmenin bir ayar yok mu? Türkiye seçili ayarlarda bu arada.

3.png

4.png

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Yusuf Emre Şahin
Bilmiyorum fakat opera gx kullanabilirsin

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,249
İsim
Ahmet Deniz
Bugüne kadar hep Google kullandım. Memnundum, sorunum da yoktu. Ama son zamanlar da bir şey araştırdığım da ilk 5-6 öneri normal ama daha sonrası sonuçlar reklam gibi saçma sapan linkler çıkarıyor. Araştırdığım da Google'ın sorunu olduğunu öğrendim.

DuckDuckGo geçtim şimdi. Güzele benziyor ama bu da tam sonuçları vermiyor. "Akakçe" yazıyorum sitenin adresi çıkmasını beklerken AppStore linki, Vikipedi vs çıkıyor. "10600K vs 11600K epey" karşılaştırması için bu şekilde yazıyorum yabancı karşılaştırma siteleri çıkıyor. Bunları düzeltmenin bir ayar yok mu? Türkiye seçili ayarlarda bu arada.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
senle ilgili mi bilmem ama bende şu an duckduck a girip yazdıklarını yazdım aynı şekilde çıktı
Mesaj otomatik birleştirildi:

knk operagx kullanılmaz çoğu bilgini topluyor (diğer arama motoru da kullanıyor ama opera çok fazla kullanıyor en güvenirlisi Brave)

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Yusuf Emre Şahin
senle ilgili mi bilmem ama bende şu an duckduck a girip yazdıklarını yazdım aynı şekilde çıktı

knk operagx kullanılmaz çoğu bilgini topluyor (diğer arama motoru da kullanıyor ama opera çok fazla kullanıyor en güvenirlisi Brave)
Güvenlik açısından sorun oluyorsa tor kullanabilirsin

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,249
İsim
Ahmet Deniz

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Yunus Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Tarayıcılık bir sorun yok ortada. Arama motoru ile ilgili sorunum.

Her arama motorunun işleyişi farklı ama bu da daha siteyi çıkaramıyor ki. Bing desen o da cins, aynı şekilde daha siteyi çıkarmıyor. Sanırım ikisi de aynı alt yapıyı kullanıyor. Bing ve DuckDuckGo aynı aramalarla aynı cevapları çıkarıyor.

Top Bottom