Neler Yeni

Düşük CPU&GPU Kullanımı

Veunex12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
MertKocak
Arkadaşlar Merhaba,
Oyunlarda CPU ve GPU Kullanımım gerçekten çok düşük ve FPS'i çok etkiliyor lütfen yardımcı olun.
CPU kullanımı tüm oyunlarda %47'nin üstüne GPU Kullanımı %12-40 ın üstüne çıkmıyor buda haliyle FPS'i inanılmaz düşürüyor.

Athlon x4 740 3.9GHz
Gaming X 1050Ti
Kulanıyorum. Ekran kartımı ilk aldığımda işlemci çok ağır darboğaz yapıyordu oyunlarda sürekli kitlenme v.s yaşıyordum O.C ile kitlenmeleri çözdük fakat FPS'ler oyunlarda 60ı geçemiyor. CPU çok kullansam geçeceğim fakat kullanmıyor lütfen sorunuma yardımcı olun
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Abdullah Hacıgül Sizde yardımcı olabilir misiniz rıca etsem?

Akiran

80+ Silver
Arkadaşlar Merhaba,
Oyunlarda CPU ve GPU Kullanımım gerçekten çok düşük ve FPS'i çok etkiliyor lütfen yardımcı olun.
CPU kullanımı tüm oyunlarda %47'nin üstüne GPU Kullanımı %12-40 ın üstüne çıkmıyor buda haliyle FPS'i inanılmaz düşürüyor.

Athlon x4 740 3.9GHz
Gaming X 1050Ti
Kulanıyorum. Ekran kartımı ilk aldığımda işlemci çok ağır darboğaz yapıyordu oyunlarda sürekli kitlenme v.s yaşıyordum O.C ile kitlenmeleri çözdük fakat FPS'ler oyunlarda 60ı geçemiyor. CPU çok kullansam geçeceğim fakat kullanmıyor lütfen sorunuma yardımcı olun
Sorunun cevabını zaten vermişsiniz. O işlemci o ekran kartına ağır darboğaz yapıyor ve OC ile sadece bir noktaya kadar çözülebiliyor.

Veunex12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
MertKocak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunun cevabını zaten vermişsiniz. O işlemci o ekran kartına ağır darboğaz yapıyor ve OC ile sadece bir noktaya kadar çözülebiliyor.
Tamamda Oyunlarda CPU kullanımım düşük onun sebebini arıyorum ben. BIOS'tan default hale getirdiğimde artık oyunlarda kitlenme bile yapmıyor. Eskiden çözünürlük v.s düşürdüğümde cpu kullanımı artar fpsim yükselirdi artık oda olmuyor

smtkrrsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Samet Karaarslan
Instagram
smt_krrsln
Discord
Smtkrrsln#1953
ayarları yükselt?

Avolay

80+ Gold
Tamamda Oyunlarda CPU kullanımım düşük onun sebebini arıyorum ben. BIOS'tan default hale getirdiğimde artık oyunlarda kitlenme bile yapmıyor. Eskiden çözünürlük v.s düşürdüğümde cpu kullanımı artar fpsim yükselirdi artık oda olmuyor
Aşırı ısınmamak için kendini kısıtlıyor olabilir.
En son ne zaman temizleme/termal macun işlemleri yapıldı?

Veunex12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
MertKocak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aşırı ısınmamak için kendini kısıtlıyor olabilir.
En son ne zaman temizleme/termal macun işlemleri yapıldı?
Geçen ay termal macunu yeniledim fakat işlemcide ısınma sorunu hiç olmadı 65in üstüne çıkmıyor. ekran kartı sıcaklığı ise 53 derece.

ayarları yükselt?
ayarları yükselttiğimde de çözünürlüğü düşürdüğümde de fpste ve cpu kullanımında değişiklik olmuyor. eskiden çözünürlük düşürdüğümde cpu'ya yük biner fpsim artardı fakat şimdi oda olmuyor

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
Arkadaşlar Merhaba,

Athlon x4 740 3.9GHz
Gaming X 1050Ti

@Abdullah Hacıgül Sizde yardımcı olabilir misiniz rıca etsem?
İşlemcinin çarpan kilidi kapalı gözüküyor oc nasıl yaptınız?
20210703_165940.jpg

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
Anakarttan FSB değerini arttırarak işlemci frekansını yükselttim c6 state özelliği ve cool&quite özelliğini devre dışı bırakarak işlemciyi overclockladım
Düzenli olarak boost clockta çalışmasını sağlamışsın islemci kendini çok zorluyor gibi geldi bana ama oc den @RevDeisDou daha iyi anlıyor o yardımcı olabilir.

Anakarttan FSB değerini arttırarak işlemci frekansını yükselttim c6 state özelliği ve cool&quite özelliğini devre dışı bırakarak işlemciyi overclockladım
İşlemci sıcaklığı ve ekran kartı sıcaklığı ne seviyede oyun içinde

Veunex12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
MertKocak
Düzenli olarak boost clockta çalışmasını sağlamışsın islemci kendini çok zorluyor gibi geldi bana ama oc den @RevDeisDou daha iyi anlıyor o yardımcı olabilir.

İşlemci sıcaklığı ve ekran kartı sıcaklığı ne seviyede oyun içinde
Ekran kartı 52
İşlemci 61-63 Derece civarlarında seyrediyor.

Yok mu sorunu bilen birisi

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,756
Üyeler
140,548
Son üye
barssBcl