Neler Yeni

Düşük GPU kullanımı

blntsrts

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bülent
Warzone oynuyorum. GPU kullanımı arada 90'a çıkıyor genelde 70-80'lerde geziyor. Ara ara 100'ün altına iniyor fps. Donanımarşivi'nin paylaştığı bir videoda nerdeyse benimkiyle aynı sistemle Warzone'da %95'in altına inmiyor GPU kullanımı ve 2060 olmasına rağmen sanki daha fazla fps alıyor. Bunun sebebi nedir? Core Performance Boost'u kapamam mı? Yoksa single channel 16gb RAM kullanmam mıdır? Düşük gpu kullanımı performansı etkiler mi? Ayrıca stock fan ile o videoda işlemci sıcaklığı 68-72 civarı gezerken bende 85'leri geçiyor bu nedenle Core Performance Boost'u kapadım.

NOT: Bazı forumlarda okuduğum yazılarda grafik ayarlarını yada çözünürlüğü düşürürsen kullanımın azalır diyorlar. İyi güzelde rekabetçi oyun monitör hz değerine yakın fps almaya çalışıyorum.

Anakart: MSI B450M A-PRO MAX
İşlemci: R5 3600 (Stock fan)
Ekran Kartı: 2060 Super
Ram: 16gb 3000Mhz CL16 (Single)

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Single channel ram kullanman doğrudan FPS i etkiler. Kullanım artması için oyun ayarlarını ultraya almalısın. Ekran kartına yük binerse kullanımı artar.

blntsrts

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bülent
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Single channel RAM kullanman doğrudan FPS i etkiler. Kullanım artması için oyun ayarlarını ultraya almalısın. Ekran kartına yük binerse kullanımı artar.
Eyvallah hocam da ulrtaya alınca fps düşüşü yaşıyorum. Mecbur bazı ayarları kısmak istiyorum daha yüksek fps için ama bu seferde ekran kartı kullanımı azalıyor. RAM olayı ve CPB kapamam GPU kullanımını etkiler mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Single channel RAM kullanman doğrudan FPS i etkiler. Kullanım artması için oyun ayarlarını ultraya almalısın. Ekran kartına yük binerse kullanımı artar.
Ayrıca internette gördüğüm videoda en düşük ayarlarda ortalama 155 fps alıyor benle aynı işlemci ve ekran kartıyla. Bende ise çok daha düşük ortalama fps.

Top Bottom