Neler Yeni

Durduk yere PC reset atıyor kendine

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mert İsmail ÖZLER
1 ay önce bilgisayarın 3 parçasını değiştirdim
Değiştirdiğimden beri bilgisayar kendine reset atıyor.
İşlemci,anakart ve ram değiştirdim eski sistemim fm2 (apu) bi sistem idi ve böyle bi sorun yaşamıyordum ram bozuk olsa mavi ekran verir bilgisayar işlemci ısınıyor desek işkence testi ile 77 dereceyi gördü stok soğutucu ile kasa eski bir kasa etrafı açık.Parçaları söküp takmama rağmen düzelmedi bu sorun.
Eski sistemin parçaları
İşlemci :Amd A8 5600K
Anakart :Asus A85XM-A
Ram : Hatırlamıyorum 2*4 idi ama dual kanal
Yeni parçalar
İşlemci : AMD Ryzen 5 1600 af
Anakart : Gigabyte B450M
Ram :GSKILL 1*16 3000 mhz CL16
400 W Zalman power var sistemde 1 ssd 1 hdd var
Çoğunlukla oyun oynarken reset atıyor kendine tarayıcıda gezerken falan kapandığını görmedim ssd 60 gb olduğundan oyunları ona kuramıyorum hdd de kurulu oyunlar hdd den kaynaklı bir bozukluk ise nasıl bir hata alırım direk böyle reset atıp kendine gerimi açılır yoksa başka türlü bir hatamı alırım elimde başka hdd & ssd olmadığından test de edemiyorum sorun bunlardanmı diye böyle bi sorun yaşayan varmı aranızda hiç veya yaşamış sorunu nasıl çözdü acaba

Ekler

• IMG_1703.JPG
    IMG_1703.JPG
    1.6 MB · Hit: 130

ygkn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
395
İsim
Yağız Gölge
Windows deneme sürümü kullanıyormusunuz, kullanıyor iseniz deneme sürümü bitti mi ? Deneme süresi bitince sistem kendi kendine restart atıyor diye duymuştum bi yerden.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mert İsmail ÖZLER
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows deneme sürümü kullanıyormusunuz, kullanıyor iseniz deneme sürümü bitti mi ? Deneme süresi bitince sistem kendi kendine restart atıyor diye duymuştum bi yerden.
Windows deneme sürümü değil normal herkezin kullandığı Windows ama ben güncellemelerini kapadım bayadır 1803 sürümünü kullanıyorum Windows'un çünkü ileriki sürümlerde arkada çok işlem harcıyor ve çok fazla boş kullanmadığım kullanmayacağım kapatamadığım yenilikler var

Osmanbnm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Alperen Bayır
Facebook
osmanbnm46
Olayı tam olarak benim başıma ya cok ısınca veya yetersiz psu olursa geliyordu sadece kullandıgın sistem hangisinde yüklü ssd demi yoksa hdd mi

Arda54_TR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
Arda Barınır
1 ay önce bilgisayarın 3 parçasını değiştirdim
Değiştirdiğimden beri bilgisayar kendine reset atıyor.
İşlemci,anakart ve RAM değiştirdim eski sistemim fm2 (APU) bi sistem idi ve böyle bi sorun yaşamıyordum RAM bozuk olsa mavi ekran verir bilgisayar işlemci ısınıyor desek işkence testi ile 77 dereceyi gördü stok soğutucu ile kasa eski bir kasa etrafı açık.Parçaları söküp takmama rağmen düzelmedi bu sorun.
Eski sistemin parçaları
İşlemci :Amd A8 5600K
Anakart :Asus A85XM-A
RAM : Hatırlamıyorum 2*4 idi ama dual kanal
Yeni parçalar
İşlemci : AMD Ryzen 5 1600 af
Anakart : Gigabyte B450M
RAM :GSKILL 1*16 3000 mhz CL16
400 W Zalman power var sistemde 1 SSD 1 HDD var
Çoğunlukla oyun oynarken reset atıyor kendine tarayıcıda gezerken falan kapandığını görmedim SSD 60 gb olduğundan oyunları ona kuramıyorum HDD de kurulu oyunlar HDD den kaynaklı bir bozukluk ise nasıl bir hata alırım direk böyle reset atıp kendine gerimi açılır yoksa başka türlü bir hatamı alırım elimde başka HDD & SSD olmadığından test de edemiyorum sorun bunlardanmı diye böyle bi sorun yaşayan varmı aranızda hiç veya yaşamış sorunu nasıl çözdü acaba
Format atmayı dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mert İsmail ÖZLER
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Olayı tam olarak benim başıma ya cok ısınca veya yetersiz PSU olursa geliyordu sadece kullandıgın sistem hangisinde yüklü SSD demi yoksa HDD mi
Sistem SSD de kurulu ısınma sorunuda yok yani hatta ben ısıttım işlemciyi 99 derecede 30 dk falan çalıştı yine pc kendine reset atma kapanma sorunu falan olmadı ben güç kaynağından olduğunu düşünmeye başladım artık

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,481
Üyeler
140,502
Son üye
Muhammed Nurullah Çavuş
Top Bottom