Neler Yeni

E-Gpu Takarken nelere dikkat etmeliyim

Ahmet Birkan Elmas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Ahmet Birkan Elmas
Arkadaşlar elimde i5 5200U olan ve GeForce 830M olan bir laptop var ve bir de epu aparatı var. Şimdi eski kasamdan kalma 750W PSU'da var şimdi yakınlarda mimar bir arkadaş ROG 1080 Ti kartını satıyor mimari çizim vs şeyler için kullanılmış şimdi bu kartı alsam laptopa Wi-Fi kartını çıkarıp taksam çalışır mı yani sistemdeki 830M ne olacak onu nasıl devre dışı bırakırım. Direk Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı mı bırakmalıyım. Bu aparatı da okuldan bir arkadaş vermişti o kullanıyordu aparat çalışıyor ama sizce olur mu?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar elimde i5 5200U olan ve GeForce 830M olan bir laptop var ve bir de epu aparatı var. Şimdi eski kasamdan kalma 750W PSU'da var şimdi yakınlarda mimar bir arkadaş ROG 1080 Ti kartını satıyor mimari çizim vs şeyler için kullanılmış şimdi bu kartı alsam laptopa Wi-Fi kartını çıkarıp taksam çalışır mı yani sistemdeki 830M ne olacak onu nasıl devre dışı bırakırım. Direk Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı mı bırakmalıyım. Bu aparatı da okuldan bir arkadaş vermişti o kullanıyordu aparat çalışıyor ama sizce olur mu?

Takabilceğini sanmıyorum, velevki taktın diyelim 5200U yavrucağızım nasıl başa çıksın 1080 Ti ile ?

Ahmet Birkan Elmas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Ahmet Birkan Elmas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Takabilceğini sanmıyorum, velevki taktın diyelim 5200U yavrucağızım nasıl başa çıksın 1080 Ti ile ?
başa çıkmasına gerek yok 1-1,5 yıl içinde sistem toplayacağım onun için önden alayım hem 830m'den kat kat daha iyi performans alırım ayrıca 2k monitör de var 2k'da o kadar sorun olmaz gibi geliyor.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
başa çıkmasına gerek yok 1-1,5 yıl içinde sistem toplayacağım onun için önden alayım hem 830m'den kat kat daha iyi performans alırım ayrıca 2k monitör de var 2k'da o kadar sorun olmaz gibi geliyor.

4K da bile besleyemez o işlemci o kartı. Alırsınız ama kenarda durur tahminimce çünkü her laptop bu özelliği desteklemiyor diye biliyorum. Çalışır mı çalışmazmı oda net değil.

Ahmet Birkan Elmas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Ahmet Birkan Elmas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4K da bile besleyemez o işlemci o kartı. Alırsınız ama kenarda durur tahminimce çünkü her laptop bu özelliği desteklemiyor diye biliyorum. Çalışır mı çalışmazmı oda net değil.
işte çalışıp çalışmayacağını nasıl bilebilirim onu öğrenmeye çalışıyorum.

donanimci98

80+ Bronze
wifi kartı yerine ekran kartı takamazsın ki. dışarıdan ekran kartı takmak için alman gereken ayrı bir parça var. ona yapacağın masraf yerine git yeni pc al.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,405
İsim
Olcay akbulut
hocam o toplara girme bence işin içinden çıkılmıyor ben zamanında araştırdım kafayı yiyecektim :D

o kadar fazla detay metay var ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

wifi kartı yerine ekran kartı takamazsın ki. dışarıdan ekran kartı takmak için alman gereken ayrı bir parça var. ona yapacağın masraf yerine git yeni pc al.
takılıyor hocam pci express slotu ya ikiside teknik olarak olması lazım ancak her modelde olmuyor işte

ya da thunderbolt destekleyen bir pcye tek kablo ilede bağlanıyor ancak sanmıyorum arkadaşta thunderbolt girişi olduğunu

bencede o masrafa değmez çok titiz ve masraflı bi iş

donanimci98

80+ Bronze
hocam o toplara girme bence işin içinden çıkılmıyor ben zamanında araştırdım kafayı yiyecektim :D

o kadar fazla detay metay var ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

takılıyor hocam pci express slotu ya ikiside teknik olarak olması lazım ancak her modelde olmuyor işte

ya da thunderbolt destekleyen bir pcye tek kablo ilede bağlanıyor ancak sanmıyorum arkadaşta thunderbolt girişi olduğunu

bencede o masrafa değmez çok titiz ve masraflı bi iş
biri pci e 1x biri 16x zaten performans alamayacaksın. araya riser taksan arka kapağın açık kalacak uğraşmaya değecek bir şey yok. dışarıda saçma sapan ortada bir psu ve dışarıda kalmış bir ekran kartı her şeyi geçtim. İşlemcisi besleyemeyecek o ekran kartını x1 de kayıp olmasa bile.

Son düzenleme:

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,069
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
YouTube
@Mehmet08
5200U'nun gücü 830M'den öteye gitmez, taksanda ufak tefek artış harici bir şey elde edemezsin. Uğraştığına değmez özetle.

adral

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
a a
İlle de uğraşacağım diyorsan bu posttan yararlanabilirsin

Tabi 5200u ile gram mantıklı değil orası ayrı. 2K da kullanacak olsan bile o pcie 2.0 1x slotu sana en az 30-50% performans kaybı yaşatacak

Sonradan yeni bir sistemde kullanacak olsan bile 1080 ti miladını dolduralı çok oldu zamanlı bomba artık. O kartı inanılmaz uygun bir fiyata almıyorsan sistemi toplayacağın zaman başka bir kart bakmak daha sağlıklı olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,555
Üyeler
155,438
Son üye
eris
Top Bottom