Neler Yeni

Çözüldü✓ Eğitim ve Gündelik işler için hangi laptop alınmalı

AhmetF

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Fartlı
Şimdiden tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Laptopu tanıdık birisi için bakıyorum.Bu üç laptop arasında kaldım bunlardan hangisini önerirsiniz veya bildiğiniz daha iyi laptop varsa linkini paylaşır mısınız? Bütçe olarak belirli bir aralık yok. Eğitim ve gündelik işler için alınabilecek en uygun olanı arıyorum.

Lenovo Ideapad 1 15ALC7 Amd Ryzen 7 5700U 16GB Ram 512GB SSD [Freedos] - 15.798,00 TL​

Asus Vivobook 15 Intel Core I5 1235U 16GB Ram 512GB SSD [Windows 11 Home] - 17.999,00 TL​

HP 15-FC0059NT AMD Ryzen 7 7730U 16GB Ram 512GB SSD [Freedos] - 16.999,00 TL​

Lenovo IdeaPad Slim 3 15IAH8 Intel Core i5 12450H 8GB Ram 512GB SSD [Freedos] - 13.999,00 TL​

Sormak istediğim birkaç soru daha var:
Yaklaşık 1000 TL daha ödeyip Windows 11 olanı almak mantıklı mı yoksa windows'u kendim mi kurmalıyım?
Eğitim için 8GB Ram yeterli mi veya16GB Ram olması daha mı iyi olur?
İleriki dönemde illa oyun oynamak isteyecektir. Ryzen işlemcilerin dahili GPU'su Intel'den daha iyi diye biliyorum oyunlarda gözle görülür fark yaratır mı? Yani demek istediğim ryzen işlemcili olanı mı almak daha mantıklı olur yoksa intel işlemcili olanı mı?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Maksimum bütçeniz nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Ghost Rilley
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik, Bilgisayar Teknik Servis
Yaklaşık 1000 TL daha ödeyip Windows 11 olanı almak mantıklı mı yoksa windows'u kendim mi kurmalıyım?
1000tl fazla vermeye gerek yok kendiniz kurabilirsiniz.

AhmetF

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Fartlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Maksimum bütçeniz nedir?
Tam olarak bir bütçe belirlemediler. Alabilecek durumları var. ama illa bütçe belirlememi isterseniz 10.000-18.000 arası olursa iyi olur. 17.000 ve üstü sağlamlık ve malzeme kalitesi açısından olduğunu düşünüyorum. Teknik özellikler açısından bakacak olursak 10.000-17.000 arası olabilir. ama başta belirttiğim gibi belirli bir bütçe aralığı yok. eğitim için en uygunu hangisi olur. mesela ram açısından 8 yeter mi yoksa 16 olması gerekir mi. depolama olarak 256 az gibi geldi bana o yüzden hiç bakmadım onlara direkt 500 lük ssd lere baktım. burada tek takıldığım konu işlemci olarak hangisini seçmemiz gerektiği.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Tam olarak bir bütçe belirlemediler. Alabilecek durumları var. ama illa bütçe belirlememi isterseniz 10.000-18.000 arası olursa iyi olur. 17.000 ve üstü sağlamlık ve malzeme kalitesi açısından olduğunu düşünüyorum. Teknik özellikler açısından bakacak olursak 10.000-17.000 arası olabilir. ama başta belirttiğim gibi belirli bir bütçe aralığı yok. eğitim için en uygunu hangisi olur. mesela ram açısından 8 yeter mi yoksa 16 olması gerekir mi. depolama olarak 256 az gibi geldi bana o yüzden hiç bakmadım onlara direkt 500 lük ssd lere baktım. burada tek takıldığım konu işlemci olarak hangisini seçmemiz gerektiği.

Linkini paylaştığım cihaz size yeterli olacaktır, daha fazla ödemeye gerek olduğunu sanmıyorum. Basit oyunları da oynatabilen bu laptopta eleştirebileceğim noktalar tek kanal RAM ve TN panel olması ancak göz ardı edilebilir. Nays ile satın alın, bir tık ucuza gelir.

Eğer bütçe çıkarsa işlemci gücü olarak çok daha iyi olan alttaki laptopu da önerebilirim.

Top Bottom