Neler Yeni

egzos fan kaç rpm olmalı?

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5

Jwlly

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
umut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
100 TL civarında para vermeden de egzoz fan alabilirsin. 20 TL'den başlıyor fiyatları. -- Örnek
Kasa fanı için 100 TL civarında para ödenecekse, yukarıda paylaşılan "Viper R" fanı alabilirsin.
iyide o fan 14 CM 2 kasa da 12 cm destekliyor hangi kasayı önerirsiniz bu arada sistem böyle

anakart: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3700X.

RAM:Corsair:Vengeance Pro 3200MHz CL 16 16 GB.

Ekran kartı: MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.

Kasa: Cooler Master MasterboX511 ARGB. yada td500

PSU: Corsair RM750 (2019 modeli)

M.2 SSD: Corsair MP510 960GB (oyun için) 3480yazma/3000okuma.

M.2 SSD: Corsair MP510 240GB (Windows ve uygulamalamar için) 3480yazma/3000okuma.

Egzoz fan: Cooler Master Master fan Pro 120 Air Flow.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yeni gördüm 12cm yuvalariçin 14 olduğunu :D peki o fan egzos fan mı?

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
iyide o fan 14 CM 2 kasa da 12 cm destekliyor hangi kasayı önerirsiniz bu arada sistem böyle

anakart: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3700X.
RAM:Corsair:Vengeance Pro 3200MHz CL 16 16 GB.
Ekran kartı: MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.

Kasa: Cooler Master MasterboX511 ARGB. yada td500
yeni gördüm 12cm yuvalariçin 14 olduğunu :D peki o fan egzos fan mı?
Nereye takarsan oraya göre çalışır.
İster öne tak, hava alsın içeriye.
İster arkaya tak, dışarı atsın havayı.

Kasa konusunda da ben çoğu zaman Dark Guardian öneriyorum. 469 TL fiyatı var.
Özellik olarak üst seviye kasalar ile denk özellikler taşıyor. İç tasarımı da güzel.
Dilersen yanına da W244 ARGB sıvı soğutma alırsın.
1.150 TL civarında bütçe ile mesh kasa + sıvı soğutmalı sistemin olur.
Zaten ana bileşenlerin gayet güzel duruyor.

Jwlly

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
umut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nereye takarsan oraya göre çalışır.
İster öne tak, hava alsın içeriye.
İster arkaya tak, dışarı atsın havayı.

Kasa konusunda da ben çoğu zaman Dark Guardian öneriyorum. 469 TL fiyatı var.
Özellik olarak üst seviye kasalar ile denk özellikler taşıyor. İç tasarımı da güzel.
Dilersen yanına da W244 ARGB sıvı soğutma alırsın.
1.150 TL civarında bütçe ile mesh kasa + sıvı soğutmalı sistemin olur.
Zaten ana bileşenlerin gayet güzel duruyor.
bende dark guardian alacaktım ama çoğu kişi önermediği için almıyacağım fanları kalitesiz diyenler var malzemesi kalitesiz diyenler varo yüzden cooler master td500 veya mb511 alacağım hangisini öneriyorsunuz cevap içinteşekkürlerbu arada egzos fana takarım bi sıkıntı çıkarmaz inşallah :D fanımı değiştiriyorum o zaman sağolun öneri için bu arada wraith prism yeterli değil mi oyun için? 3700x'i wraith prism ile oyunlarda 70 üzerineçıkmadıkca sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum çıkarsa alabilirim sıvı soğutma

birde o fanın yootube videosunda fanın kasanız ile uyumlu olduğunadikkatedin diyordu nerden anlayacağım ki ben o fan egzos fanımauygunmu bilemiyorum eğerbiliyorsanız söylermisiniz?

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
bende dark guardian alacaktım ama çoğu kişi önermediği için almıyacağım fanları kalitesiz diyenler var malzemesi kalitesiz diyenler varo yüzden cooler master td500 veya mb511 alacağım hangisini öneriyorsunuz cevap içinteşekkürlerbu arada egzos fana takarım bi sıkıntı çıkarmaz inşallah :D fanımı değiştiriyorum o zaman sağolun öneri için bu arada wraith prism yeterli değil mi oyun için? 3700x'i wraith prism ile oyunlarda 70 üzerineçıkmadıkca sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum çıkarsa alabilirim sıvı soğutma
Dark Guardian, DA-Forum'un en çok önerilen kasası olabilir. Fiyatına göre de alınabilecek en iyi kasa.
Daha da detaylı bilgi istersen ürün linkinde 30 dakikalık YouTube videosu var. Forum'da da @Zontaw var, Guardian kullanıyor.
Boş kasaya o kadar para vereceksen, TD500 - MB511 almak yerine H500 al. En azından o kadar para harcadığına değer. Link

CPU soğutucu konusunda da, Prism oyun için yeterli olacaktır.
R5 3600 ile kullanıyorum. Oyunlarda max. 75-85 arası gördü.
Ama sonuçta elde bütçe varsa, daha iyisi için kullanılabilir.
İlk mesajdaki soğutma + kasa 1.150 TL yapıyor.
Prism RGB'yi 300 TL civarına uygun fiyat ile satsan,
Dark Guardian + 240mm soğutma 800-850 TL'ye geliyor.

Jwlly

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
umut
bilemiyorum technopattakiler önermiyor galiba onlar zenginler @Zontaw burdayan bakabilirmisin bi

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
bilemiyorum technopattakiler önermiyor galiba onlar zenginler @Zontaw burdayan bakabilirmisin bi
@Zontaw 'ın kasası, ilk geldiği hali. Ekstra +4 fan daha takabiliyorsun.
Eğer sıvı soğutma takarsan, push-pull ile fan sayısını daha da arttırabiliyorsun.
20200604_2052301.jpg

SatisFaction

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,121
İsim
Muhammet

birde o fanın yootube videosunda fanın kasanız ile uyumlu olduğunadikkatedin diyordu nerden anlayacağım ki ben o fan egzos fanımauygunmu bilemiyorum eğerbiliyorsanız söylermisiniz?
Kasayı kullanmayanlar yapıyor o yorumları çoğunlukla.
Malzeme kalitesi gayet yeterli kasa üstünde horon tepmeyeceksen tabii.

Adam almış Dark Guardian'ı camlarının vidası yalama oldu diye demediğini bırakmamış kesinlikle almayın diyor.
Ben kim bilir kaç kez sök tak yaptım yalama vs. hiç bir şey yok.

Jwlly

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
umut
Kasayı kullanmayanlar yapıyor o yorumları çoğunlukla.
Malzeme kalitesi gayet yeterli kasa üstünde horon tepmeyeceksen tabii.

Adam almış Dark Guardian'ı camlarının vidası yalama oldu diye demediğini bırakmamış kesinlikle almayın diyor.
Ben kim bilir kaç kez sök tak yaptım yalama vs. hiç bir şey yok.
peki moderatörün önerdiği fanı öneriyormusun?egzos fan olarak kullanacağım dark guardian pro alacaktım ben farkı nedirbilmiyorum normal guardian ile arasındaki biliyorsan söylermisin o fanı da dark guardianda egzos fan olarak kullanabilirmiyim bisıkıntıolmadan arkadaşlar öndeki fanlar ile aynı rpm'de olması lazımdiyorlar o kasanın fanları nasıl iyi mi ses çıkarıyormu sürkilasyonu falan ideal mi güzel mi yukardaki sistemim ile bi sıkıntı çıkarır mı ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,901
Üyeler
149,100
Son üye
Emirhan3214
Top Bottom