Neler Yeni

Egzoz fanını değiştirmeye gerek var mı ?

tiger1

80+ Bronze
O değerleri fan max devirde dönerken elde ediyor, güzel değerler ama beraberinde ses de (fan noise) yapıyor. Tabi bu durum keyfinize kalmış ama 120cm fan için 1000-1200rpm leri aşmayın derim ben.
Evet biliyorum hocam fakat almışken iyisini alayim diyorum. Zaten oyundayken kulaklık takılı olacak.Rahatsız etmez diye düşünüyorum.

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Mert Uysal
Ben sizin yerinizde olsam be quiet 140lik alirdim hem sessiz hem performansli

Wasterzhi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Wasterzhi
Phanteks p600s kullanıyorum. Ön ve üstü mesh.
Yani şöyle diyeyim kasa soğutma olayı 2'ye ayrılıyor. Senin ne istediğin önemli.
Bazı kullanıcılar istiyor ki kasam orta seviyede soğusun ama ses yapmasın, bazıları var ki (ben) kasa gümbür gümbür çalışsın ama kasa içi yayla gibi olsun. Önce bunun kararını vermen gerek.
Benim kasam gümbür gümbür çalışır yüke bindiğinde, ama şuan en kral oyuna girdiğim de 120mm soğutucu ile 65 dereceyi geçtiğimi görmedim.

tiger1

80+ Bronze
Ben sizin yerinizde olsam be quiet 140lik alirdim hem sessiz hem performansli
O markanın çeşitleri var hocam hangisini kastediyorsunuz link atar mısınız ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani şöyle diyeyim kasa soğutma olayı 2'ye ayrılıyor. Senin ne istediğin önemli.
Bazı kullanıcılar istiyor ki kasam orta seviyede soğusun ama ses yapmasın, bazıları var ki (ben) kasa gümbür gümbür çalışsın ama kasa içi yayla gibi olsun. Önce bunun kararını vermen gerek.
Benim kasam gümbür gümbür çalışır yüke bindiğinde ama şuan en kral oyuna girdiğim de 120mm soğutucu ile 65 dereceyi geçtiğimi görmedim.
Hocam ses umrumda bile değil inanın. Kasanın içinde fırtına kopsun istiyorum. Hatta içerdeki hava , kasanın dışına fırlayıp beni bile serinletsin kafasındayım. Yani kısaca sizin gibiyim. Ne yapmam gerekiyor söyleyin lütfen :D

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Mert Uysal
O markanın çeşitleri var hocam hangisini kastediyorsunuz link atar mısınız ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ses umrumda bile değil inanın. Kasanın içinde fırtına kopsun istiyorum. Hatta içerdeki hava , kasanın dışına fırlayıp beni bile serinletsin kafasındayım. Yani kısaca sizin gibiyim. Ne yapmam gerekiyor söyleyin lütfen :D
Sessizlik icin be quiet onermistim sessizlik onemli degilse rpm yuksek cfm yuksek fanlar bakilmali . Uc tane one almanin pc sicakliginda aman aman bir degisim degeri olmucaktir ornegin onden giren 100cfm toplam deger ile 300cfm de girse pc sicakliginda degisim yapmicaktir biz sunucularda ev tipi kasalarda onde bir fan arkada bir fan kullaniyoruz fazlasiyla test yaptik iki fan uc fan ama degisen yok

tiger1

80+ Bronze
Sessizlik icin be quiet onermistim sessizlik onemli degilse rpm yuksek cfm yuksek fanlar bakilmali . Uc tane one almanin pc sicakliginda aman aman bir degisim degeri olmucaktir ornegin onden giren 100cfm toplam deger ile 300cfm de girse pc sicakliginda degisim yapmicaktir biz sunucularda ev tipi kasalarda onde bir fan arkada bir fan kullaniyoruz fazlasiyla test yaptik iki fan uc fan ama degisen yok
Yani akasadan 1 tane alıp öne taksam yeter mi diyorsunuz ? 3 taneye gerek yok mu ?

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Mert Uysal
Yani akasadan 1 tane alıp öne taksam yeter mi diyorsunuz ? 3 taneye gerek yok mu ?
Datacenterdaki ev tipi sunucularda toz filtresi kullanmiyoruz dolaysiyla bir fan yeterli oluyor siz evde toz filtresi kullandiginizi varsayarsak bir fanda 75cfm ustu veremeyebilir iki tane alsaniz one yeterli olur

tiger1

80+ Bronze
Datacenterdaki ev tipi sunucularda toz filtresi kullanmiyoruz dolaysiyla bir fan yeterli oluyor siz evde toz filtresi kullandiginizi varsayarsak bir fanda 75cfm ustu veremeyebilir iki tane alsaniz one yeterli olur
Kasanın ön kısmındaki toz filtresini çıkarsam mı peki sizce ?

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Mert Uysal
Kasanın ön kısmındaki toz filtresini çıkarsam mı peki sizce ?
Kaldirirsaniz tek fan yeterli olur ama kaldirmanizi tavsiye etmem datacenterda hava temizleme cihazlari ve ortam klimali oldugu icin orda o sekil , ben evimde kullaniyorum .cfm test cihazi var ornegin kasa onunde toz filtresi arasinda 1cmden daha az mesafe varsa cfm yuzde 35 40 kayip yasiyor , eger iki cmden fazla varsa yuzde 20lerdeydi bi ara cok kafayi takmistik uygun sekilde en iyi sogutmayi cozebilmek icin 100cfm ustu kasa icin gereksiz zaten ornegin be quiet hazir kasa aldiginizda bile iki fanla geliyor one ve egzoza bir fan

Unutmayin ses takintim yok uzerine soyledim fanlar sessiz calisirken 15 20cfm bandinda hava vericektir uc x fan sessizken 60cfm yakin hava giricektir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,050
Üyeler
156,270
Son üye
yagizdmrr
Top Bottom