Neler Yeni

EKRAN KARTI ALIM SATIM HİKAYEM 200 TL FARKLA 1660Tİ İSTERMİSİNİZ ?

TRosha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
koray özavcı
Bütçe
200
Öncelikle forumu uzun süredir hesap açmadan takip ediyordum, hesap ile konu açmak bugüne nasip oldu .
Bu konu mining yüzünden ekran kartı bulamayan dostlarıma yada ekran kartını mevcut fiyatlardan dolayı yükseltemeyen dostlarıma biraz olsun umut olur diye ümit ediyorum , lafı uzatmadan olayı anlatayım.
Bendeniz 23 yaşında öğrenci bir abiniz kardeşinizim . 2020 yılının eylül ayından beridir alım satım işiyle ilgileniyorum. size ilk 2200 TL'lik masaüstü PC'yi toplayıp 3500 e nasıl sattığımı da uzun uzun başka bir başlıkta anlatacağım. Neyse ;
Elimde ikinci el aralık ayında aldığım sistemim vardı , bu sistem haziran ayında 4300 TL'ye alınmış fakat alan arkadaş maddi durumlardan dolayı satmak zorunda kaldı bende 3500 TL nakit paraya ikinci el olarak teslim aldım . Sistem Özellikleri ilk aldığımda ise şu şekilde idi;

Ryzen 5 1600 AF
XFX RX580 8 GB GTXC OC EDİTİON
ASUS A-320 M ANAKART
8 GB 3000 MHZ RAM
240 GB SSD
IŞIKLI TEMPERLİ VE 2 TANE EKSTRA RGB 120 MM FAN TAKILMIŞ BİR KASA

sistem özelliklerinden ve piyasayı takip eden arkadaşların da bileceği gibi aralık ayı için bile ucuza almıştım, ve sistemde hemen dikkat çeken nokta 8 GB RX 580 , mining yapan kardeşlerimim ağzı sulandı bile :D
Velhasıl kelam bende alım satım işiyle uğraştığımdan bilgisayarı alım satım sitelerine koydum fiyatını ise bilerek (açıkça çok memnundum hayatımda kullandığım en iyi sistem buydu o yüzden satmak istemiyordum) yani kısaca tok satıcı idim ve fiyatı 6000 TL koydum nasıl olsa alan olmaz pazarlıkla 5400 e falan satarım diye, 0 sistemler bile 5000 lira iken benim öyle fiyat yazmama söven arkadaşlar yukarıda asıl sebebi yazdım , açıkça satmak istemiyordum. 1 ay geçti kimse aramadı tabi haliyle, kafam rahat oh diyorum mis gibi PC'yi kullanıyorum falan derken 21.02.2021 tarihinde sabahtan biri aradı dostum dedi , buyur abi dedim ,dedi ekran kartı ayrı satılık mı ? bende ekran kartı piyasasını hiç bilmiyorum mining olayından dolayı çünkü ikinci el rx570 4 GB 2000 liraya falan alıcı buluyordu benim ekran kartı direk 15 ay garantili olduğu için ve tabii ki PC'yi satmak istemediğim için adama 4500 TL para çektim , adam şok olur söver yüzüme kapatır bende dalgama bakarım diyordum , adam demesin mi kardeşim az indirim yap 4200 den alayım diye , ben şok oldum hala adam benle dalga geçiyor sanıyorum tamam abi 4200 den gel al dedim adama, arayan adam İzmir'de ben Balıkesir Edremit'teyim ,düz otobanla bile 320 km yol , kim alır :D
Aha da adam dün aldı kartı 4200 TL'den . kutu fatura hepsini teslim ettim , sonra konuştuk falan adam bunun parasını 4-5 ayda falan çıkarıyormuş . Gelelim hikayenin sevdiğim yanına. Adam kartı aldı ortada kaldım PC evde kartsız yatıyor ne yapsam ne etsem girdim ikinci el sitesine bakındım bakındım hatta dedim bizim rx580'lere adamlar 5000 fiyat çekmişler ne halt yiyeceğiz şimdi derken buldum Çanakkale Çan'da bir tane ASUS ROG 1660ti Advanced Edition 20 ay garantili , adam yazmış 4500 , dedim son ne olur 4400 olur dedi tamam dedim kartı aldım , hemen aynı gün saat 11 de benim rx580 i sattım , saat 3 te 1660 ti almaya te Kaz Dağları yollarından yenice dolmuşuyla 3 saatte 120 km yol gidiyorum , aynı gün valla yemin ediyorum tam şizofren işi, neyse kartı almaya geldim baktım falan kart sağlam 20 ay ASUS garantisi var 3 fanlı RGB falan ben hala hayal dünyasında geziyorum rüyadayım falan diyorum 200 lira farkla %50 performans 20 ay garanti 3 tane RGB fan kutu fatura falan var , inanamadım , satan çocuk kamera şakası yapıyor sanıyorum o paraya , velhasıl kelam kartı aldım kucağıma sıkış tepiş dolmuşta geldim geri , yaptım testleri falan mis gibi .

YANİ UZUN LAFIN KISASI UMUDUNUZU KAYBETMEYİN DOSTLAR, PİYASAYI İYİ ARAŞTIRIN. KİSME SİZE 1660Tİ HEDİYE ETMEYECEK KİMSE SİZE RTX2060 SUPER ALMAYACAK, ANCAK BUNU SİZ YAPARSINIZ. ELİNİZDE VARSA MİNİNGE UYGUN KART, SATIN YÜKSEK FİYATTAN ALIN 4 GB VERSİYONUNU GERİ KALANI CEBE CUKKALAYIN. SATIN 8 GB MİNİNG KARTINI ALIN 1660 SUPER, SATIN 1660 SUPERİ ALIN BİR TANE RTX2060

sorusu olan varsa aşağıya mutlaka yazsın

SATTIĞIM KART RX 580 8 GB GTS OC EDİTİON 4200 TL
ALDIĞIM KART ASUS ROG STRİX 1660Tİ ADVANCED OC EDİTİON 4400 TL

Ekler

• IMG_20210222_164030.jpg
    IMG_20210222_164030.jpg
    3.9 MB · Hit: 142
  • IMG_20210223_223447.jpg
    IMG_20210223_223447.jpg
    4.3 MB · Hit: 149
  • IMG-20210221-WA0005.jpeg
    IMG-20210221-WA0005.jpeg
    655.2 KB · Hit: 118
  • IMG-20210221-WA0025.jpeg
    IMG-20210221-WA0025.jpeg
    359.9 KB · Hit: 132

moira

80+ Bronze
Öncelikle forumu uzun süredir hesap açmadan takip ediyordum, hesap ile konu açmak bugüne nasip oldu .
Bu konu mining yüzünden ekran kartı bulamayan dostlarıma yada ekran kartını mevcut fiyatlardan dolayı yükseltemeyen dostlarıma biraz olsun umut olur diye ümit ediyorum , lafı uzatmadan olayı anlatayım.
Bendeniz 22 yaşında öğrenci bir abiniz kardeşinizim . 2020 yılının eylül ayından beridir alım satım işiyle ilgileniyorum. size ilk 2200 TL'lik masaüstü PC'yi toplayıp 3500 e nasıl sattığımı da uzun uzun başka bir başlıkta anlatacağım. Neyse ;
Elimde ikinci el aralık ayında aldığım sistemim vardı , bu sistem haziran ayında 4300 TL'ye alınmış fakat alan arkadaş maddi durumlardan dolayı satmak zorunda kaldı bende 3500 TL nakit paraya ikinci el olarak teslim aldım . Sistem Özellikleri ilk aldığımda ise şu şekilde idi;

Ryzen 5 1600 AF
ASUS A-320 M ANAKART
8 GB 3000 MHZ RAM
240 GB SSD

sistem özelliklerinden ve piyasayı takip eden arkadaşların da bileceği gibi aralık ayı için bile ucuza almıştım, ve sistemde hemen dikkat çeken nokta 8 GB RX 580 , mining yapan kardeşlerimim ağzı sulandı bile :D
Velhasıl kelam bende alım satım işiyle uğraştığımdan bilgisayarı alım satım sitelerine koydum fiyatını ise bilerek (açıkça çok memnundum hayatımda kullandığım en iyi sistem buydu o yüzden satmak istemiyordum) yani kısaca tok satıcı idim ve fiyatı 6000 TL koydum nasıl olsa alan olmaz pazarlıkla 5400 e falan satarım diye, 0 sistemler bile 5000 lira iken benim öyle fiyat yazmama söven arkadaşlar yukarıda asıl sebebi yazdım , açıkça satmak istemiyordum. 1 ay geçti kimse aramadı tabi haliyle, kafam rahat oh diyorum mis gibi PC'yi kullanıyorum falan derken 21.02.2021 tarihinde sabahtan biri aradı dostum dedi , buyur abi dedim ,dedi ekran kartı ayrı satılık mı ? bende ekran kartı piyasasını hiç bilmiyorum mining olayından dolayı çünkü ikinci el rx570 4 GB 2000 liraya falan alıcı buluyordu benim ekran kartı direk 15 ay garantili olduğu için ve tabii ki PC'yi satmak istemediğim için adama 4500 TL para çektim , adam şok olur söver yüzüme kapatır bende dalgama bakarım diyordum , adam demesin mi kardeşim az indirim yap 4200 den alayım diye , ben şok oldum hala adam benle maytap geçiyor sanıyorum tamam abi 4200 den gel al dedim adama, arayan adam İzmir'de ben Balıkesir Edremit'teyim ,düz otobanla bile 320 km yol , Lan kim alır :D
Aha da adam dün aldı karı 4200 TL'den . kutu fatura hepsini teslim ettim , sonra konuştuk falan adam bunun parasını 4-5 ayda falan çıkarıyormuş . Gelelim hikayenin sevdiğim yanına. Adam kartı aldı ortada kaldım PC evde kartsız yatıyor ne yapsam ne etsem girdim ikinci el sitesine bakındım bakındım hatta dedim lan bizim rx580'lere adamlar 5000 fiyat çekmişler ne bok yiyeceğiz şimdi derken buldum Çanakkale Çan'da bir tane ASUS ROG 1660ti Advanced Edition 20 ay garantili , adam yazmış 4500 , dedim son ne olur 4400 olur dedi tamam dedim kartı aldım , hemen aynı gün saat 11 de benim rx580 i sattım , saat 3 te 1660 ti almaya te Kaz Dağları yollarından yenice dolmuşuyla 3 saatte 120 km yol gidiyorum , aynı gün valla yemin ediyorum tam şizofren işi, neyse kartı almaya geldim baktım falan kart sağlam 20 ay ASUS garantisi var 3 fanlı RGB falan ben hala hayal dünyasında geziyorum rüyadayım falan diyorum lan 200 lira farkla %50 performans 20 ay garanti 3 tane RGB fan kutu fatura falan var , inanamadım , satan çocuk kamera şakası yapıyor sanıyorum o paraya , velhasıl kelam kartı aldım kucağıma sıkış tepiş dolmuşta geldim geri , yaptım testleri falan mis gibi .

YANİ UZUN LAFIN KISASI UMUDUNUZU KAYBETMEYİN DOSTLAR, PİYASAYI İYİ ARAŞTIRIN. KİSME SİZE 1660Tİ HEDİYE ETMEYECEK KİMSE SİZE RTX2060 SUPER ALMAYACAK, ANCAK BUNU SİZ YAPARSINIZ. ELİNİZDE VARSA MİNİNGE UYGUN KART, SATIN YÜKSEK FİYATTAN ALIN 4 GB VERSİYONUNU GERİ KALANI CEBE CUKKALAYIN. SATIN 8 GB MİNİNG KARTINI ALIN 1660 SUPER, SATIN 1660 SUPERİ ALIN BİR TANE RTX2060

Bende edremitteyim :).

TRosha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
koray özavcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Dandelion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Yusuf
Instagram
cik_cik_cikk
Steam
YusufBeyN
Bendeniz 22 yaşında öğrenci bir abiniz kardeşinizim . 2020 yılının eylül ayından beridir alım satım işiyle ilgileniyorum. size ilk 2200 TL'lik masaüstü PC'yi toplayıp 3500 e nasıl sattığımı da uzun uzun başka bir başlıkta anlatacağım. Neyse ;

Ryzen 5 1600 AF
ASUS A-320 M ANAKART
8 GB 3000 MHZ RAM
240 GB SSD

Velhasıl kelam bende alım satım işiyle uğraştığımdan bilgisayarı alım satım sitelerine koydum fiyatını ise bilerek (açıkça çok memnundum hayatımda kullandığım en iyi sistem buydu o yüzden satmak istemiyordum) yani kısaca tok satıcı idim ve fiyatı 6000 TL koydum nasıl olsa alan olmaz pazarlıkla 5400 e falan satarım diye, 0 sistemler bile 5000 lira iken benim öyle fiyat yazmama söven arkadaşlar yukarıda asıl sebebi yazdım , açıkça satmak istemiyordum. 1 ay geçti kimse aramadı tabi haliyle, kafam rahat oh diyorum mis gibi PC'yi kullanıyorum falan derken 21.02.2021 tarihinde sabahtan biri aradı dostum dedi , buyur abi dedim ,dedi ekran kartı ayrı satılık mı ? bende ekran kartı piyasasını hiç bilmiyorum mining olayından dolayı çünkü ikinci el rx570 4 GB 2000 liraya falan alıcı buluyordu benim ekran kartı direk 15 ay garantili olduğu için ve tabii ki PC'yi satmak istemediğim için adama 4500 TL para çektim , adam şok olur söver yüzüme kapatır bende dalgama bakarım diyordum , adam demesin mi kardeşim az indirim yap 4200 den alayım diye , ben şok oldum hala adam benle maytap geçiyor sanıyorum tamam abi 4200 den gel al dedim adama, arayan adam İzmir'de ben Balıkesir Edremit'teyim ,düz otobanla bile 320 km yol , Lan kim alır :D
Aha da adam dün aldı karı 4200 TL'den . kutu fatura hepsini teslim ettim , sonra konuştuk falan adam bunun parasını 4-5 ayda falan çıkarıyormuş . Gelelim hikayenin sevdiğim yanına. Adam kartı aldı ortada kaldım PC evde kartsız yatıyor ne yapsam ne etsem girdim ikinci el sitesine bakındım bakındım hatta dedim lan bizim rx580'lere adamlar 5000 fiyat çekmişler ne bok yiyeceğiz şimdi derken buldum Çanakkale Çan'da bir tane ASUS ROG 1660ti Advanced Edition 20 ay garantili , adam yazmış 4500 , dedim son ne olur 4400 olur dedi tamam dedim kartı aldım , hemen aynı gün saat 11 de benim rx580 i sattım , saat 3 te 1660 ti almaya te Kaz Dağları yollarından yenice dolmuşuyla 3 saatte 120 km yol gidiyorum , aynı gün valla yemin ediyorum tam şizofren işi, neyse kartı almaya geldim baktım falan kart sağlam 20 ay ASUS garantisi var 3 fanlı RGB falan ben hala hayal dünyasında geziyorum rüyadayım falan diyorum lan 200 lira farkla %50 performans 20 ay garanti 3 tane RGB fan kutu fatura falan var , inanamadım , satan çocuk kamera şakası yapıyor sanıyorum o paraya , velhasıl kelam kartı aldım kucağıma sıkış tepiş dolmuşta geldim geri , yaptım testleri falan mis gibi .

adam alım satım yapmamış ki sadece nasıl 200tl ye üst modele geçtiğini söylemiş.

Erda Yıldırım

80+ Gold
okumadan neyi siliyorsunuz dostum bu bir alım satım ilanı değilki
Mesaj otomatik birleştirildi:

cennetayağındayım dostum sen nerdesin
Mesaj otomatik birleştirildi:

sebep nedir hocam
Alım satım yasak

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Konuyu okuduktan sonra rapor atsanız da rapor sistemi meşgul olmasa keşke...
Alım satım yok konuda bilginize.

Konu sahibine ithafen:
Lütfen konu içerisindeki argo kısımları düzelt.

Top Bottom