Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran Kartı Belleğime Gereksiz Yük Biniyor

ZoanT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Eren
Merhaba, oyun oynarken ekran kartımın belleği gereksiz bir şekilde doluyor. Msi afterburner üzerinden kontrol ediyorum, normalde 280-290 watt güç çekmesi gerekiyorken 120 watt çekiyor ve ekran kartım %100 kullanılıyor, belleğine baktığımda 8gb nin hepsini tüketiyor. Bu sorunu outlast oynarken fark ettim ve oyunda sorun olduğunu düşündüm. Oyunu dx11 de başlatınca hiç bir sorun yok, dx11 de başlatıp tekrar dx12 ye alınca sorun düzeliyor ama her pc yi kapatıp açmamda aynı sorun başlıyor. Oyuna her girdiğimde bu işlemi tekrarlayıp oynuyordum fakat diğer oyunlarda da aynı sorun olduğunu fark ettim. Hogwarts Legacy oynadığımda ekran kartımın belliği anlık olarak fulleniyor ve oyun direkt çöküyor. Oyunu hiç bir türlü oynayamıyorum şuanlık. Biosumu yeni güncelledim sorun düzelmedi.

Sistem Özellikleri
Windows 11
Ryzen 5 5600x
Rtx 3070ti
8x2 4133 Mhz Ram
Asus tuf gaming b550m plus wifi 2

flakesxd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Efe Funda
Driverleri DDU ile sil, ve tekrar yükle, driverlar çakışmış olabilir.

ZoanT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driverlerı windowsa mı yükleteyim yoksa nvidea nın sitesinden kendim mi yükleyeyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada çift monitör kullanıyorum iki monitörde ekran kartına bağlı ama onunla ilgili olacağını düşünmüyorum.

DDU ile ekran kartı driverlarını kaldırdım nvidea sitesinden yükledim ama sonuç hala aynı düzelmedi.

@Emmree Geçen ki konuyu sen çözmüştün bunuda halledersin sen :)

Son düzenleme:
Top Bottom