Neler Yeni

Ekran kartı biosunu güncelledim windowsu açamıyorum

cceylan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
cce
Bu gün yeni ikinci el aldığım mining yapılmamış aralık 2022 faturalı Asus dual rx 6700 xt nin fanlarının yüksek hızda çalışması nedeniyle, kartın yeni biosunun çıktığını gördüm.eskisi yerine güncel olanı yüklersem sorunun çözüleceğini düşündüm, kartım için olan doğru biosu gpuz v ,techpowerup sitesi yardımıyla buldum.atiflash programı ile yeni biosu karta yazdım.bilgisayarı yeniden başlat tuşuna bastım ve sorunlar başladı:
1-Önce windows açılışta hata verdi
Sistem geri yükleme noktasından önceki yedeği yükledim, pc normal açıldı , windows çalıştı
2-çalışır çalışmaz pc kapandı.
Şimdi pc bios ekranından sonra otamatik onarıma hazırlanıyor , kişisel tanımlama yapılıyor işlemlerinden sonra windows başlamayıp mavi ekran da bilgisayar başlatılamadı seçenekleriyle kalıyor
3-artık sistem yedeği geri yüklenemiyor, hiç bir onarım seçeneği mümkün olmuyor
Sistem yedeği yüklemeye çalıştığımda "Bu sürücüde Sistem korumasını etkinleştirmelisiniz " mesajı alıyorum ancak seçimler aktif olmuyor

Sorunum ekran kartına biosun yüklenememesinden mi kaynaklandı, flashlama başarılı mesajı almıştım ve doğru biosu seçmiştim
Windows önce açılıp,sonra neden kapandı , neden bozuldu

Başka pc olmadan windowsu sadece açılışta ulaşabildiğim komut sistemi ile kurtarma şansım var mı, nasıl, bulabildiğim bazı komutları denedim, biraz ilerledim,sonra veri başka bir şey tarafından kullanılıyot mesajı nedeniyle yarım kaldı işler

Sıfırdan Windows yüklersem sistem çalışacak mı yoksa kartı servisemi göndereyim

Son düzenleme:

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,294
İsim
Cengiz
Bu gün yeni ikinci el aldığım mining yapılmamış aralık 2022 faturalı Asus dual rx 6700 xt nin fanlarının yüksek hızda çalışması nedeniyle, kartın yeni biısunun çıktığını gördüm.edkisi yerine güncel olanı yüklersem sorunun çözüleceğini düşündüm, kartım için olan doğru biosu gpuz v ,techpowerup sitesi yardımıyla buldum.atiflash programı ile yeni biosu karta yazdım.bilgisayarı yeniden başlat tuşuna bastım ve sorunlar başladı:
1-Önce windows açılışta hata verdi
Sistem geri yükleme noktasından önceki yedeği yükledim, pc normal açıldı , windows çalıştı
2-çalışır çalışmaz pc kapandı.
Şimdi pc bios ekranından sonra otamatik onarıma hazırlanıyor , kişisel tanımlama yapılıyor işlemlerinden sonra windows başlamayıp mavi ekran da bilgisayar başlatılamadı seçenekleriyle kalıyor
3-artık sistem yedeği geri yüklenemiyor, hiç bir onarım seçeneği mümkün olmuyor
Sistem yedeği yüklemeye çalıştığımda "Bu sürücüde Sistem korumasını etkinleştirmelisiniz " mesajı alıyorum ancak seçimler aktif olmuyor

Sorunum ekran kartına biosun yüklenememesinden mi kaynaklandı, flashlama başarılı mesajı almıştım ve doğru biosu seçmiştim
Windows önce açılıp,sonra neden kapandı , neden bozuldu

Başka pc olmadan windowsu sadece açılışta ulaşabildiğim komut sistemi ile kurtarma şansım var mı, nasıl, bulabildiğim bazı komutları denedim, biraz ilerledim,sonra veri başka bir şey tarafından kullanılıyot mesajı nedeniyle yarım kaldı işler

Sıfırdan Windows yüklersem sistem çalışacak mı yoksa kartı servisemi göndereyim
Kanka Bios Diyosan Cpu Z Gibi Programlardan Niye Şey Yaptın Direk Modelini Yazıp Anakartın Googleden İndirebilirsin Yani Bilemiyorum Bide Biosdan Güncellemen Lazım Sen Sanki Setup Olarak Güncellemesin Yani Virüs Herhalde Format Atmak Tek Çağre Gibi

cceylan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
cce
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartı değil ekran kartının biosunu güncellendim
Doğru biosu bulabilmek için gpuz programından dürüm numarasını, bu numaraylada techpowerdan karta yayınlanmış biosları bulabiliyoruz
Asusun resmi sayfasında ekran kartının biosları, anakartta olduğu gibi yok.
Biostan ekran kartı nasıl güncelleniyor

Şimdi benim sorunum windows mu, ekran kartımı bilmiyorum

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,483
İsim
oğuzhan ege
Anakartı değil ekran kartının biosunu güncellendim
Doğru biosu bulabilmek için gpuz programından dürüm numarasını, bu numaraylada techpowerdan karta yayınlanmış biosları bulabiliyoruz
Asusun resmi sayfasında ekran kartının biosları, anakartta olduğu gibi yok.
Biostan ekran kartı nasıl güncelleniyor

Şimdi benim sorunum windows mu, ekran kartımı bilmiyorum
diğer forumdanda yazdım ekran kartı bios durumu neymiş yeni görüyorum uptade yapınca ekran kartına ne gibi değişikler vaad ediyor acaba ?

cceylan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
cce
Öğrenmek böyle pahalıya mal oluyormuş

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Sizdemi ekran kartına bios attınız , öyle ise geri yüklemeyi ,temizi nasıl yapacağız mevcut açılmaz sorun çıkarırken
Hocam apu işlemci bulup ekran kartı takılıyken işlemciden görüntü alın tekrar öyle atın bios.

Bende şuan apu işlemci olmadığı için bilgisayarcıya falan götüreceğim

cceylan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
cce
Windows formatından sonra pc açıldı. bios yedeğini yükledim, sorun yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR