Neler Yeni

Ekran Kartı fanım çok saçma RPM'lerde çalışıyor

safaky21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Şafak Yüksel
RTX 3070 Palit Gamingpro model ekran kartımın fanı çok ani yükselip düşüyor sesten anlaşılıyor.2.El olarak almıştım furmarkta testini yapmıştım.Sıcaklıkları yüksek olduğu için Thermal Grizzly Hydronaut macun ile yeniledim.Test yaptığımda fanın RPM'i normal gözüküyor Furmarkta ama fanlar çok dengesiz çalışıyor ani yükselip düşüyordu GPU-Z indirdim baktım 2 fan gözüküyor 3 fanlı ama kartım ama 2. fanın değerleri çok değişken ve saçmalıyor sizce bunun sebebi nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Furmark testini alırken yaptığımda 79-80di max bu yüzden termal macun yeniledim.Sıcaklık düşünce fanın bu durumu ortaya çıktı şuan
RTX 3070 Palit Gamingpro model ekran kartımın fanı çok ani yükselip düşüyor sesten anlaşılıyor.2.El olarak almıştım furmarkta testini yapmıştım.Sıcaklıkları yüksek olduğu için Thermal Grizzly Hydronaut macun ile yeniledim.Test yaptığımda fanın RPM'i normal gözüküyor Furmarkta ama fanlar çok dengesiz çalışıyor ani yükselip düşüyordu GPU-Z indirdim baktım 2 fan gözüküyor 3 fanlı ama kartım ama 2. fanın değerleri çok değişken ve saçmalıyor sizce bunun sebebi nedir?

Ekler

• 1.jpg
    1.jpg
    326.1 KB · Hit: 28
  • 2.jpg
    2.jpg
    384.1 KB · Hit: 27
  • 3.jpg
    3.jpg
    344.6 KB · Hit: 28

safaky21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Şafak Yüksel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu çözen var mı

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,123
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bildiğim kadarıyla normalde de 2 fan görünüyor zaten.

safaky21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Şafak Yüksel
Bildiğim kadarıyla normalde de 2 fan görünüyor zaten.
Sorun 2. gözüken fanın çok saçma RPM'lerde çalışması görselini attımda niye böyle saçma çalışıyor çok hızlı ve değişken bir de

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,123
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Sorun 2. gözüken fanın çok saçma RPM'lerde çalışması görselini attımda niye böyle saçma çalışıyor çok hızlı ve değişken bir de
Öyle bir RPM'de çalışamaz zaten. Fiziksel olarak bir gariplik görebiliyor musun o önemli.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,343
İsim
Kürşat
Öyle bir RPM'de çalışamaz zaten. Fiziksel olarak bir gariplik görebiliyor musun o önemli.
Aynen, belki rattling tarzı bir tıkırtı sesi de olabilir. Çok kuvvet uygulamadan fana biraz bastırın. Bir de MSI üzerinden ayar yapmayı deneyin bir, örneğin bütün auto fan hızını kapatıp %30'da 50 70 100'de vesaire

safaky21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Şafak Yüksel
Evet zaten fiziksel olarakta öyle, garip ses verdiği içim değerlerine bakmıştım zaten.Hızlıca hızı yükselip düşüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen, belki rattling tarzı bir tıkırtı sesi de olabilir. Çok kuvvet uygulamadan fana biraz bastırın. Bir de MSI üzerinden ayar yapmayı deneyin bir, örneğin bütün auto fan hızını kapatıp %30'da 50 70 100'de vesaire
Hocam tıkırtı değil oyun oynarken ekran kartı bazen arabada ara gaz verirsiniz ya :D fan öyle hızlanıp duruyor falan

Top Bottom