Neler Yeni

Ekran kartı kullanımı sürekli düşüp yükseliyor

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
Ekran kartı kullanımı sürekli düşüp yükseliyor. İşlemci de aynı şekilde. Bu yüzden oyun içi drop yiyorum. Gördüğünüz gibi %100'e de gelmiyor kullanım. Bios güncel.

Sistemim:
Ekran kartı: GTX 1650 Super 4 GB (sürücü güncel.)
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
RAM: 8 GB (Crucial Ballistix BL8G32C16U4r) (x2)
SSD: CT240BX500SSD1 240 GB.
Anakart: ASUS Prime A320M-R
PSU: 450W GameGaraj Kasasından

Grafiğin ortalarında oyunu oynadım. Genellikle Rust oynarken karşılaştığım bir durum.

Ekler

• trtr.png
    trtr.png
    5.2 KB · Hit: 50
Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: Che_

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
Doğukan
Konuyu takipteyim.

ka4p3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
berat
Yaşadığın dropun ekran kartıyla ilgili olduğunu sanmıyorum. Ekran kartları gücünün yetmediği yerde drop verir, gücünün yetmemesi için %100 çalışmış olması gerekir. İşlemci veya ramle ilgili bir sorun olabilir. Ramlerde XMPP açıksa, kapatıp deneyin.

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yaşadığın dropun ekran kartıyla ilgili olduğunu sanmıyorum. Ekran kartları gücünün yetmediği yerde drop verir, gücünün yetmemesi için %100 çalışmış olması gerekir. İşlemci veya ramle ilgili bir sorun olabilir. Ramlerde XMPP açıksa, kapatıp deneyin.
XMP ile alakası var mıdır? XMP ayarı açık. 2933 MHz olarak kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kapattım hala aynı durum.

Son düzenleme:

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,298
İsim
MehmedVII
Ekran kartı kullanımı sürekli düşüp yükseliyor. İşlemci de aynı şekilde. Bu yüzden oyun içi drop yiyorum. Gördüğünüz gibi %100'e de gelmiyor kullanım. Bios güncel.

Sistemim:
Ekran kartı: GTX 1650 Super 4 GB (sürücü güncel.)
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
RAM: 8 GB (Crucial Ballistix BL8G32C16U4r) (x2)
SSD: CT240BX500SSD1 240 GB.
Anakart: ASUS Prime A320M-R
PSU: 450W GameGaraj Kasasından

Grafiğin ortalarında oyunu oynadım. Genellikle Rust oynarken karşılaştığım bir durum.
Rust optimizasyon sıkıntılı bir oyun zaten diğer oyunlarda da oluyor mu? God of war, uncharted, overwatch 2,r6s,rdr2 gibi güncel oyunlarda

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
Rust optimizasyon sıkıntılı bir oyun zaten diğer oyunlarda da oluyor mu? God of war, uncharted, overwatch 2,r6s,rdr2 gibi güncel oyunlarda
Güncel oyunlarda bakmadım ama League Of Legends'te bile yaşadım bu sorunu fazlaca. Hatta Valorant'ta da.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Tortudereli
Güncel oyunlarda bakmadım ama League Of Legends'te bile yaşadım bu sorunu fazlaca. Hatta Valorant'ta da.
LoL'de drop sorunu bende de var. 1 saniye falan donup geliyor. Rx 6600 ekran kartı 5600x işlemci kullanıyorum.

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
LoL'de drop sorunu bende de var. 1 saniye falan donup geliyor. Rx 6600 ekran kartı 5600x işlemci kullanıyorum.
Bu tamamen oyundan alakasız bir şey. Kesinlikle bilgisyarımda bir sorun var. Aylardır garip şeyler oluyor.

ka4p3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
berat
Bu tamamen oyundan alakasız bir şey. Kesinlikle bilgisyarımda bir sorun var. Aylardır garip şeyler oluyor.
Loldeki drop oyun motoruyla ilgili. Onu herkes yaşıyor. Takımdaki herkes aynı anda drop yiyor. Test ettik bunu. Ekran kartınızda bir problem yok fakat aklıma takılan bir nokta da oyunun her alanında ekran kartı %100 çalışmaz zaten mesela kamerayı göğe çevirdiğinizde kullanım yarıya kadar düşer en azından God Of War ve beamng için bu durum böyle diğer oyunlarda canlı canlı test etmedim.

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
Format sonrası büyük oranda düzeldi. Virüs ihtimali üzerindeyim.

Top Bottom