Neler Yeni

Ekran Kartı Montajı Hakkında

eurote

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Umut Arslan
Arkadaşlar merhaba yeni sistem aldım ama ekran kartı takma konusunda tecrübem yok.

Sanırım ekran kartını (RTX2060) yerleştirdim, üstte 2 vida yeri vardı orayı da vidaladım. Şu an sabit gibi duruyor.

Ekran kartında 8 pinli güç girişi var, kablolar da bir garip uç kısımda 6+2 var, ama orta kısmında yine 6+2 var, böyle kablolar bantla vs bağlanmış anlam veremedim. En uçtaki 6+2'yi birleştirip takmam yeterli mi? Bunun dışında kasada bir şey yapmama gerek var mı?

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,799
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Yerine güzelce oturtup , vidaladiysaniz güç kablosunu ekran kartına takmaktan başka yapacağınız bir şey yoktur. Bilgisayarı besleme çekip açın , sürücüsünü kurup oyun keyfine başlayınız.

Evet 6+2 olmasının sebebi bazı ekran kartları 6 pinlidir. 8 pinli kart kullanan kisi 6 nin yanına +2 yi ekleyerek takar ve kullanır.

Resimdeki gibi 6+2 pinli yuvaya yan yana getirilerek yukardan aşağı doğru birbirine birlesecek şekilde kızağı vardır o şekilde birleştirilip ekran kartına takılır.
1-jpg.378843

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,177
İsim
THEY CALL ME ANEX
Arkadaşlar merhaba yeni sistem aldım ama ekran kartı takma konusunda tecrübem yok.

Sanırım ekran kartını (RTX2060) yerleştirdim, üstte 2 vida yeri vardı orayı da vidaladım. Şu an sabit gibi duruyor.

Ekran kartında 8 pinli güç girişi var, kablolar da bir garip uç kısımda 6+2 var, ama orta kısmında yine 6+2 var, böyle kablolar bantla vs bağlanmış anlam veremedim. En uçtaki 6+2'yi birleştirip takmam yeterli mi? Bunun dışında kasada bir şey yapmama gerek var mı?
ve tam otturduğunuzdan emin olun sonra bozuk diye konu açmayın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,510
Üyeler
138,371
Son üye
Asmağ
Top Bottom