Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran Kartı Temizliği Sonrası GPU Kullanımı %0

HAmZA004

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hamza Köse
Ekran kartım 4-5 senedir temizlenmediği için içini açıp temizlemek istedim. Bu işleri pek bilmediğim için ekran kartınada termal macun sürüldüğünden haberim yoktu.İçindeki tozları alıp macun sürmeden kapattım. Bilgisayarı açtığımda baya bi kasmaya başladı .sistem boştayken gpu kullanımı %0 ve sıcaklık 55 derecelerde herhangi bir oyunu açtığımda sıcaklık aniden 65-70 derecelere çıkıyor kullanım en fazla 30-40ları görüp 0-1 civarında ama cpu %100'lerde geziniyor.

torojan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
abdullah ferhat yılmaz
Ekran kartım 4-5 senedir temizlenmediği için içini açıp temizlemek istedim. Bu işleri pek bilmediğim için ekran kartınada termal macun sürüldüğünden haberim yoktu.İçindeki tozları alıp macun sürmeden kapattım. Bilgisayarı açtığımda baya bi kasmaya başladı .sistem boştayken gpu kullanımı %0 ve sıcaklık 55 derecelerde herhangi bir oyunu açtığımda sıcaklık aniden 65-70 derecelere çıkıyor kullanım en fazla 30-40ları görüp 0-1 civarında ama cpu %100'lerde geziniyor.
Boştayken gpu kullanım 0 olması normal. Isı testleri genellikle Furmark gibi test programları ile yapılıyor. 5/10 dk maksimum yüke bindirip Fan deviri ve ısı max paylaşabilirsen yardımcı olmaya çalışırım. Kartınızın tam modelini de paylaşın lütfen. Ayrıca Cpu %100 gpu kullanım daha düşük ise darboğaz yani ani takılmalar olacaktır muhtemelen. 65-70 derece stabil gidiyorsa bir ekran kartı için gayet iyi durumdadır fakat gpu load önemli.

MrPenguin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Munir Alimyar
Instagram
munir.alimyar.125
Steam
Turkish.Power
Twitter
Alimyar125
Facebook
munir.alimyar
Umarım hala termal macun olmadan kullanmıyorsundur

yaman..k

80+ Bronze
pc yi kapat macun sür öyle kullanma

VeloceRR

80+ Bronze
Abi madem bilmeden yapıyorsun, en azından bi video izle yardımcı olması açısından...

Top Bottom