Neler Yeni

Ekran Kartı Temizliği

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Bora Alabacak
Selamlar ekran kartımı temizlemeyi düşünüyorum birkaç video izledim kartı ellerken filan vücudunuzdaki elektriği boşaltın yoksa karttaki devreleri yakarsınız diyolar ve buda beni çok korkutuyo. Çıplak elle dokunmak yerine iş eldiveni tarzı eldiven filan kullansam olur mu?

FyeLowie

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
ali uyar
Hatırladım da ekran kartı soğutucu bloğunu sabun ile yıkamıştım :) sakın yapmayın dediklerimi önerim Ekran kartınız ısınmıyorsa temizlemeyiniz. Isınıyor ise metale dokun 1 dk civarı tornavida ile soğutucu bloğunu sök normal mendil ile termal macunu sil yenisini sık boşluk kalmasın ve soğutucu bloğu kontrol et toz varsa makine ile al ve ıslak mendil ile sil geri yerine tak çapraz vidaları sıkarak kolay gelsin.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin
Selamlar ekran kartımı temizlemeyi düşünüyorum birkaç video izledim kartı ellerken filan vücudunuzdaki elektriği boşaltın yoksa karttaki devreleri yakarsınız diyolar ve buda beni çok korkutuyo. Çıplak elle dokunmak yerine iş eldiveni tarzı eldiven filan kullansam olur mu?
Düşük bi risk aslında ama korkuyorsanız eldiven kullanın. Kullanmadan temizledim daha önce sistem de dizdim bi problem olmadı şimdiye kadar

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Ekran kartı 4-5 yıllık değilse termal macun yenilemeye gerek yok. Sadece üstünde ve fanlarda bulunan tozları temizleyin yeterli.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,635
Üyeler
155,601
Son üye
am1ral
Top Bottom