Neler Yeni

Ekran kartım arızalı mı?

RealFakih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Fakih Karabulut
merhabalar 2 ay önce rx 550 ekran kartı aldım hiçbir sorun yoktu gayet güzel performans alıyordum fakat bugun oyundayken birden restart atmaya başladı her actıgımda oyunları restart atıyordu bıos guncellem driver güncelleme termal macun yenileme her şeyi denedim fakat olmuyor en son OCCT den test etmek istedim işlemcide vs bi sorun yokken ekran kartı testini açtığımda 5 saniye içinde restart atıyor son gözüken dereceside 43 psu dan kaynaklı mı olabilir diyecektim HWMonitorden değerlere bakmak istedim fakat hiç anlamıyorum bundan bilgili birisi yardımcı oloabilir mi?
SİSTEMİM:
İNTEL İ5 10400F
RX 550 4 GB
H410M S2H
HP 3200 MHZ 16 GB RAM
120 GB SEAGATE SSD
1 TB HARD DİSK
FOEM 400 W PSU

Ekler

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    1.9 MB · Hit: 25

ViolinTr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Serdar
Hocam şimdi amd driverini açın oradan performans kısmına gelin ve ekran kartın da fan ayarları olacak onu özel yapıp sağ taraftan da o tikleri açın. Ben öyle çözdüm

marvexy

80+
merhabalar 2 ay önce rx 550 ekran kartı aldım hiçbir sorun yoktu gayet güzel performans alıyordum fakat bugun oyundayken birden restart atmaya başladı her actıgımda oyunları restart atıyordu bıos guncellem driver güncelleme termal macun yenileme her şeyi denedim fakat olmuyor en son OCCT den test etmek istedim işlemcide vs bi sorun yokken ekran kartı testini açtığımda 5 saniye içinde restart atıyor son gözüken dereceside 43 psu dan kaynaklı mı olabilir diyecektim HWMonitorden değerlere bakmak istedim fakat hiç anlamıyorum bundan bilgili birisi yardımcı oloabilir mi?
SİSTEMİM:
İNTEL İ5 10400F
RX 550 4 GB
H410M S2H
HP 3200 MHZ 16 GB RAM
120 GB SEAGATE SSD
1 TB HARD DİSK
FOEM 400 W PSU
Furmark testi yapın direkt sorun ekran kartında mı öğrenmek için, 30 dakika yapın süre dolunca kapatın.

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
744
İsim
ibrahim can
amd driverından oto performans ayarını actın mı actıysan kapat bide öyle bi dene bakalaım

RealFakih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Fakih Karabulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam şimdi amd driverini açın oradan performans kısmına gelin ve ekran kartın da fan ayarları olacak onu özel yapıp sağ taraftan da o tikleri açın. Ben öyle çözdüm
Hocam hangi ayardaki tikleri fan ayari tikini acip denedik fakat ise yaramadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Furmark testi yapın direkt sorun ekran kartında mı öğrenmek için, 30 dakika yapın süre dolunca kapatın.
Hocam amd nin kendi stress testinide denedim fakat baslatiyorum 1 2 saniye icerisinde yeniden baslatiyor pc yi

Son düzenleme:
Top Bottom