Neler Yeni

Ekran kartım kendini kullanmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Paşadöner
Arkadaşlar ekran kartım kendini kullanmadığı için servise gönderdim geri gelmiş termal macunu değiştirmişler ne alaka ekran kartı zaten ısınmıyordu ama alakası olabilir mi? Birisi demişti illa ısınmasına gerek yok diye

efetg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Tuğra
Arkadaşlar ekran kartım kendini kullanmadığı için servise gönderdim geri gelmiş termal macunu değiştirmişler ne alaka ekran kartı zaten ısınmıyordu ama alakası olabilir mi? Birisi demişti illa ısınmasına gerek yok diye
bu nasıl bir başlık kendini kullanmıyor demek nedir :D pc açılıyormu ve oyuna girbeiliyorsan ekran kartın kendini kullanıyordur (sistemde apu yoksa)
Mesaj otomatik birleştirildi:

kart ne, ısınmayan oyun ne, sistem ne
kısacası A1 desek?

Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Paşadöner
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu nasıl bir başlık kendini kullanmıyor demek nedir :D pc açılıyormu ve oyuna girbeiliyorsan ekran kartın kendini kullanıyordur (sistemde apu yoksa)
Ekran kartı kendini kullanıyor derken iste gpu kendini kullanmıyor pyun ayarlarını en yükseğe ceksemdr en alta çeksem de kullanım orani %70 i geçmiyor anidende 50 lere iniyor

efetg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Tuğra
Ekran kartı kendini kullanıyor derken iste gpu kendini kullanmıyor pyun ayarlarını en yükseğe ceksemdr en alta çeksem de kullanım orani %70 i geçmiyor anidende 50 lere iniyor
kanka oyun ayarlarını maxa çekince gpu % kullanım oranı çok değişmez değişen VRAM kullanımı olur

donanimci98

80+ Bronze

kısacası A1 desek?
sınırı yeni geçen afgan bile anlar bunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Paşadöner
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kart ne, ısınmayan oyun ne, sistem ne
Msi 3060 ventus i512400f msi pro h610m-e her oyunda kendini kullanması gerektiğinden com aşağıda kullanıyor ısınmıyor derkende termal macun neden yenidiler en baba oyundada verdiğim değerlerin üstüne çıkmıyor demek istedim fıvem oynuyorum misal drop yiyorum oyunda ekran kartı kendini kullanmadığı için önceki konularıma da bakın isterseniz daha net anlarsınız

kanka oyun ayarlarını maxa çekince gpu % kullanım oranı çok değişmez değişen VRAM kullanımı olur
O orani nasıl arttırabilirim iste ne yaptıysam beceremedim bir de gpu kullanımıni arttırıyor grafik attırmak düşürünce de daha kötü oluyor dar boğaz yiyorum

donanimci98

80+ Bronze
Msi 3060 ventus i512400f msi pro h610m-e her oyunda kendini kullanması gerektiğinden com aşağıda kullanıyor ısınmıyor derkende termal macun neden yenidiler en baba oyundada verdiğim değerlerin üstüne çıkmıyor demek istedim fıvem oynuyorum misal drop yiyorum oyunda ekran kartı kendini kullanmadığı için önceki konularıma da bakın isterseniz daha net anlarsınız

O orani nasıl arttırabilirim iste ne yaptıysam beceremedim bir de gpu kullanımıni arttırıyor grafik attırmak düşürünce de daha kötü oluyor dar boğaz yiyorum
ram kaç? fivem işlemciye yük bindiren bir oyun değil mi?

efetg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Tuğra

o işlemci besler darbogaz olmaması lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Paşadöner
ram kaç? fivem işlemciye yük bindiren bir oyun değil mi?
16 ram 8+8 hocam hayır gta5 işte onu düşünün server gibi ekrna kartı hic bit oyunda kendimi kullanması gerektiği gibi kullanmıyor misal rdr2 ama rdr2 de offline olduğu için ben sabit bir ayar yapıp oynayabiliyorum ama fıvemde oyuncu azalip çoğalabiliyor bundan dolayı ayar yapamıyor gpu kendini kullanmadığı içinde fps düşüyor drop yiyorum ayarları düşüyororum bu seferde darboğaz oluyor

o işlemci besler darbogaz olmaması lazım
Hocam bilemiyorum ama ayarları düşürünce cok daha beter oluyor

donanimci98

80+ Bronze
16 ram 8+8 hocam hayır gta5 işte onu düşünün server gibi ekrna kartı hic bit oyunda kendimi kullanması gerektiği gibi kullanmıyor misal rdr2 ama rdr2 de offline olduğu için ben sabit bir ayar yapıp oynayabiliyorum ama fıvemde oyuncu azalip çoğalabiliyor bundan dolayı ayar yapamıyor gpu kendini kullanmadığı içinde fps düşüyor drop yiyorum ayarları düşüyororum bu seferde darboğaz oluyor

Hocam bilemiyorum ama ayarları düşürünce cok daha beter oluyor
kaç fps alıyorsun, drop gelince kaça düşüyor, bir de kullanım değerlerini atarsan iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Paşadöner
kaç fps alıyorsun, drop gelince kaça düşüyor
Hiç belli olmuyor 140 alıyorum şehir dışında şehir içi 100 alıyorum kalabalık da veya arabayla hızlı girerken aniden frene basip sağa sola kırınca 80 lere ordan 60 lara 20 yi gördüm tabi her zaman olmuyor ama oynanmıyor zevk alamıyorum fps düşün ce gpu kullanımı da düşüyor bu arada sanki orantılı gibi gpu kullanım grafikleri fullememe rağmen 65 lere çıkıyor ama hemen düşüyor genelde kullanim40 larda geziyor 30 da gördüm bunlarda termal macunu değişmiş ne alaka anlamadım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,052
Üyeler
156,719
Son üye
adamaffetmez
Top Bottom