Neler Yeni

Yardım ekran kartım PUBG lite oynarken 82 derecelere çıkyor

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
250-300 FPS alıyorum demiştiniz hocam.
FPS'inizi monitörünüzün hz değerine sabitlerseniz,
Kartınıza gereksiz yük binmeyeceğinden ısınma sorunu olmayacaktır.

HakanYksl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Hakan Yüksel
250-300 FPS alıyorum demiştiniz hocam.
FPS'inizi monitörünüzün hz değerine sabitlerseniz,
Kartınıza gereksiz yük binmeyeceğinden ısınma sorunu olmayacaktır.

Ayrıca 85° gelebileceği maksimum değerdir. Yasin kardeşimin dediği gibi ilk etapta VSYNC aktif ederek FPS değeri sabit tutmalı ve ekran kartını ekstra yükten kurtarmalısın. Ayrıca farklı oyunlarda da deneyip sonuçları görmende fayda var. GPU Benchmark yapabilirsin. Anormal bir durum olduğunu düşünürsende kartı garanti kapsamında servise gönderebilirsin.

Batuhank87

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Batuhan koruç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayrıca 85° gelebileceği maksimum değerdir. Yasin kardeşimin dediği gibi ilk etapta VSYNC aktif ederek FPS değeri sabit tutmalı ve ekran kartını ekstra yükten kurtarmalısın. Ayrıca farklı oyunlarda da deneyip sonuçları görmende fayda var. GPU Benchmark yapabilirsin. Anormal bir durum olduğunu düşünürsende kartı garanti kapsamında servise gönderebilirsin.
arkadaşlar gece oynuyorum şuan fps 300 varıyor ekran kartı da 73 74 derece herhalde sabah çok sıcak oluyor

HakanYksl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Hakan Yüksel
arkadaşlar gece oynuyorum şuan fps 300 varıyor ekran kartı da 73 74 derece herhalde sabah çok sıcak oluyor

Şöyle bahsedelim kardeşim. Ortamın sıcaklığı, kasa fanlarının doğru şekilde çalışması, kasa içerisindeki hava sirkülasyonu ve söz konusu CPU yada GPU'a binen yük oranı parçanın sıcaklığını doğrudan etkiler. Ekran Kartı ve İşlemci gibi fazla ısınan parçalarda maksimum sıcaklık değeri 85° olarak kabul görür. Fazlası risk oluştururken güvenli olması açısından 75-80° değerleri idealdir. Bahsettiğim gibi ideal hava sirkülasyonu ve parçalara binen yükün oranında sıcaklık değerinin +/- 5 ila 10 derece arasında oynaması muhtemeldir.

Önceki mesajımda belirttiğim üzere, VSYNC modunu aktif ederek oyunu monitöründen alabileceğin maksimum FPS'e sınırlayabilirsin. Nasıl olsa bu aktif olmasa dahi 300FPS değerlerini monitöründe yine desteklediği Hz değeri kadar göreceksin.

Kascyx

80+
Paran varsa paraya kıyıp ekran kartın için sıvı soğutma almani tavsiye ederim yoksa bu şekilde devam edersen dar boğaz sorunu yasayabilirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,692
Üyeler
138,391
Son üye
serefayk53
Top Bottom