Neler Yeni

Ekran kartım yüzünden bilgisayarım kendi kendine restart atıyo

qwoxs25

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kaan Değirmenci
Hocam sorun şurada ekran kartı başka bir bilgisayara takıldığında herhangi bir sıkıntı yaratmıyor. Sadece benim kasamda takılıyken sıkıntı yaratıyor.
Hocam o zaman sorun PSU da olmalı. Başka bir PSU ile test ettinizmi?

teavsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Baycan
Instagram
teavsen
Steam
teavsen
Twitter
teavsen
Hocam o zaman sorun PSU da olmalı. Başka bir PSU ile test ettinizmi?
Başka bir psu ile test edemem maalesef ki öyle bir imkanım bulunmamaktadır. Öncesinde zaten bir problem yoktu bir sabah uyandım ve böyle bir sorun yaşıyorum, herhangi bir oyun açıkken kendi kendine restart atıyor bazen ekran gelmiyor vs. sorunlar yaşıyorum.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Batuhan
Normal şartlarda PSU derdim. Ama 2080 ve 3070'i aynı psuyu takarak sorunsuz 3-4 gün kullandıysan PSU demek mantıksız olur. Çünkü 6650 xt ve diğer bahsettiğin kartların güç tüketimi hemen hemen aynı.
DDU ile bütün Nvidia ve AMD driverlarını silip baştan temiz driver kurulumu yaptın mı?

qwoxs25

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kaan Değirmenci
Normal şartlarda PSU derdim. Ama 2080 ve 3070'i aynı psuyu takarak sorunsuz 3-4 gün kullandıysan PSU demek belirsiz olur. Çünkü 6650 xt ve diğer bahsettiğin kartların güç tüketimi hemen hemen aynı.
hocam arkadaş 6650xt yi başka bir kasaya taktıgında problem yaşamadığınıda belirtmiş ama PSU kaynaklı olmalı ama dedğiniz gibi güç tüketimleri diğer kartlar ile benzer.

teavsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Baycan
Instagram
teavsen
Steam
teavsen
Twitter
teavsen
Normal şartlarda PSU derdim. Ama 2080 ve 3070'i aynı psuyu takarak sorunsuz 3-4 gün kullandıysan PSU demek mantıksız olur. Çünkü 6650 xt ve diğer bahsettiğin kartların güç tüketimi hemen hemen aynı.
DDU ile bütün Nvidia ve AMD driverlarını silip baştan temiz driver kurulumu yaptın mı?
aynısını düşünüyorum hocam, bios pilini çıkar taktım, ramler belki sorun yatarıyordur dedim tak çıkar yaptım, ekran kartını çıkardım fön makinesiyle soğuk ayarda 1 dakika civarı tozunu aldım. Nafile bir çözüm bulamıyorum.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Batuhan
aynısını düşünüyorum hocam, bios pilini çıkar taktım, ramler belki sorun yatarıyordur dedim tak çıkar yaptım, ekran kartını çıkardım fön makinesiyle soğuk ayarda 1 dakika civarı tozunu aldım. Nafile bir çözüm bulamıyorum.
DDU programı ile bütün driverları silip temiz AMD sürücüsünü yükle beta olmasın yüklediğin sürücü düzelmezse format deneyebilirsin.
Güç kaynağı olarakta şöyle bir çözüm sunayım. Amazondan amazon.tr satıcılı bir güç kaynağı satın al 30 gün koşulsuz iade hakkın var büyük şehirlerde evden iade bile alıyorlar. Gelen psuyu tak dene sorun çözülürse iade etmezsin sorun devam ederse iade edersin.

teavsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Baycan
Instagram
teavsen
Steam
teavsen
Twitter
teavsen
DDU programı ile bütün driverları silip temiz AMD sürücüsünü yükle beta olmasın yüklediğin sürücü düzelmezse format deneyebilirsin.
Güç kaynağı olarakta şöyle bir çözüm sunayım. Amazondan amazon.tr satıcılı bir güç kaynağı satın al 30 gün koşulsuz iade hakkın var büyük şehirlerde evden iade bile alıyorlar. Gelen psuyu tak dene sorun çözülürse iade etmezsin sorun devam ederse iade edersin.
Hocam bazen bilgisayarı açtığımda zaten driverı silmiş oluyor tekrardan yüklemek zorunda kalıyorum. O sebeple sürekli temiz driverlar yüklü bilgisayarda.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Batuhan
Hocam bazen bilgisayarı açtığımda zaten driverı silmiş oluyor tekrardan yüklemek zorunda kalıyorum. O sebeple sürekli temiz driverlar yüklü bilgisayarda.
İşte silinmemesi gerekiyor driverlar kendi kendine silinmez. Bende RX 6600 vardı simdi RX 7600 aldım. Hiçbir zaman driver silinmedi kendi kendine anormal bi durum senin bu söylediğin. Bence temiz bi format at öyle dene olmazsa dediğim güç kaynağı olayını dene. Ayrıca minidump ve windows günlüklerinden pc reset attıktan sonra neden attığına dair bilgi yazabilir orayı bi kontrol et.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,305
Üyeler
156,460
Son üye
kerim242
Top Bottom