Neler Yeni

Ekran kartımın anı frekans değişimi

thaqua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Baha turgut
Bütçe
5
Herkese esenlikler arkadaşlar kasamda rtx 2070 super takılı kendisini bir yıldır sorunsuz kullandım sonra bilmediğim bir sebepten far cry 5 de ekran kartının monitore görüntü kesmesiyle karşılaştım. Daha sonra ekran kartının stabil durumunu nvidianın performans izleyicisinden görüntüledim ve normalde 1600 mhz olan saatlik frekans oranının ani bir şekilde 300 400 500 arasında dolandığını fark ettim. Bu düşük frekanslarda en fazla 30 en az 5 saniye duruyor ve tekrardan stabil hale geçiyordu. Bu sorunu yaşadığımda ekran kartının pci e kablosunu çıkartıyordum sorun düzeliyordu ama belli bir zaman sonra tekrar aynı sorun oluyordu.
Bu 1 2 ay önce sorunu kısa süreli çözüyordu.
Ancak 1 hafta önce microsoft flight simulator açtığımda aynı problem yaşadım ve artık sorun düzelmiyordu da ne yapacağımı bilmiyorum arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. Servise yolladım hiçbir şey yapmadan yolladılar.
Not.:bu cs go ve diğer oyunlarda olmuyor ama zor oyunlarda ekranda sinyal yok hatası geliyor ve görüntü kesiliyor.

TEŞEKKÜRLER.

thaqua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Baha turgut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

13oguzzz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Oğuzhan UZUNSELVİ
Kart üzerindeki kompanentleri kontrol ettir. Bazen lehim eriyip o kısım boşta kalabiliyor.
Eğer ilerlerse kart yanabilir.

thaqua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Baha turgut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kart üzerindeki kompanentleri kontrol ettir. Bazen lehim eriyip o kısım boşta kalabiliyor.
Eğer ilerlerse kart yanabilir.
kartı teknik servise yolladım bize herhangi bir sorun yok biz denedik testelerini yaptık ve daha sonra termal macununu da yeniledik dediler bence o tür bir sıkıntı değil acaba kablolardan mı veya psu mu yetersiz kalıyor diye düşünüdüm. psum 750w 80+ ama sıvı soğutucu falan da var ya acaba onlar ile birlikte fazla mı güç istiyor kasa bilemedim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,315
Üyeler
149,187
Son üye
angarabebesi
Top Bottom