Neler Yeni

Ekran kartımın boşta çalışma sıcaklığı ve voltajı arttı

Daixan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Joel Embiid
Merhaba, MSI rx580 Armor OC 8gb ekran kartı kullanıyorum. Yaklaşık 2 yıldır bu karta sahibim. Normalde kartım sürekli boşta 32-35 derece arası olurdu. Ancak dün Radeon Software güncellemesi yaptıktan sonra 49-50 derece sabit olmaya başladı. Fan ayarlarım aynı, 106mV undervolt yapmıştım o da aynı şekilde duruyor. Ayrıca fotoğraftaki bütün değerler sabit böyle kalıyor. 843mV hiç değişmiyor. 300mhz arada bir saniyeliğine falan 320mhz gibi biraz yükselip tekrar 300'e düşüyor 2000mhz hiç değişmiyor sıcaklık grafiğini zaten aşağıda görüyorsunuz hep sabit ancak 1 saniyeliğine 50ye çıkıp tekrar 49a sabitleniyor falan. Güncellemeden önce değerlerin böyle olmadığına eminim. Eski değerleri hatırlamıyorum ancak uzun süredir aynı değerleri gördükten sonra gözüm kesinlikle farkı hissediyor ancak önceden kaç olduğunu tam bilemiyorum. Bilgisayarı kapatıp açmayı vesaire denedim. Ayrıca baktığımda radeon beta sürümüne güncellemişti ben kendi sitesinden en son kararlı sürüme geri düşürdüm hala aynı durum devam ediyor. Ayrıca güncellemeden önceki sürümümü de hatırlayamıyorum. Bu arada oyunlardaki değerler değişmedi. Yani boştaki sıcaklığı yükseldi ancak oyun oynarken yük altında hala normal değerlerde kalıyor yani sadece kartın boştaki durumu etkilenmiş oldu. Bir fikri olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum. Teşekkürler.
aftrr.PNG

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,612
Üyeler
138,385
Son üye
QTuran
Top Bottom