Neler Yeni

Ekran kartımın kontrolünü sıcaklık okumasını fan ayarlarını kontrol edemiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
alperen kondakçı
ekran kartım gıgabayte rx 5600 xt kendisi bilgisayarımda toplama olarak bulunuyor bilgisayar bilgisayarcıda (ki bilgisayarcı bence salağın önde gideni) toplandı eve geldiğinde kullanmaya başladım işkence testlerinde kapanmadı testte ekran kartını aşırı kullanmama rağmen kapanmamıştı bende sıkıntı yok diye kullanmaya başladım ama ilerde oyun oynarken oyunlar çökmeye başladı sonradan fanlarımın fönmediğini fark ettim msı after burner aracılığıyla düzeltmiştim sorunu pc her açıldığında afterburnerde açılıyo ve fanları başlatıyordu ama yakın zamanda windowsu tekrar kurmam gerekti format atarken bi sıkıntı çıkmıştı formatı hallettim windowsu tekrar kurdum ve pc çalışmıştı bu 3 gün önceydi bugün oyun yüklemeye karar verdim ama driekx 11 çalışmadığıyla ilgili hata aldım bundan sonra araştırmaya devam ettim ve ekran kartı sürücülerini kurmadığımı hatırladım adrenalin 2020 yi indirdim offical amd sitesinden kurmaya çalıştım bitti pc yeniden başlatılacak dedi ve başlattığında crash aldım ve şu an güvenli moddayım bi kaç sürücü daha denedim ama hepsi restart kısmında siliniyo veya çalışmıyo şuan herşeyi yükledim res ama res atınca silinecekler o yüzden res atamıyorum şuan amd catalyst kuruyorum ve bana grafik donanımını algılayamadığını söylüyoraygıtlardada ekran kartı gözükmüyor vede galiba kendi sıcaklığını algılayamıyo ilk aldığımdan beri sıcaklığa göre ledlerini yak şeçeneğini seçtim ve hersaman 44 ün altında olduğunu söylüyo yani işığı hep yeşil ama kendisi aşırı sıcak sürücüleri kurarken manüel yollarla soğutup kurabildim çok zordu tekrar sürücüleri kurabilmek için ne yapmalıyım windows her seferinde crash veriyor lütfen yardımcı olun kartı alalaı daha yıl geçmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilen bi arkadaşım var ona sordum birazdan gelicek psu dan şüpheleniyo oda
Mesaj otomatik birleştirildi:

bazı driverlarla daha uğraştım şu an aygıt yöneticisinde adı gözüküyo artık

Son düzenleme:
Top Bottom