Neler Yeni

Ekran kartının fanları neden hep %100 de çalışır?

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bir tane ekran kartı ilanı buldum fiyatı da uygun biraz ama satıcı kartın fanlarının hep %100 döndüğünü ve bunu bilerek almam gerektiğini söylüyor, sizce bunun sebebi nedir ve çözümü var mıdır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emin Soymaz
Bir tane ekran kartı ilanı buldum fiyatı da uygun biraz ama satıcı kartın fanlarının hep %100 döndüğünü ve bunu bilerek almam gerektiğini söylüyor, sizce bunun sebebi nedir ve çözümü var mıdır?
Fanlar Hep 100% da çalışıyor ise daha önce Oc açılıp madencilik yapılmış olmalı bios 'tan düzeltiliyor diye biliyorum.

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bünyamina

80+ Gold
Mining bios atılıp fanı full de kullanıldığını düşünmekteyim. Tabi bu sadece benim fikrim. Böyle olmayabilir.

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emin Soymaz
Ne gibi bir sorun olabilir hocam kartta? Pek temiz olmadığı belli zaten benim amacımda bunu oyun için kullanmak.
Kart her daim %100 performans çalışmak için ayarlandığı için gpu çok ısınmadan performans düşüklüğü yaşanır genelde performans düşmeye başlandığı zaman madencilik yapılmış kartlar satışa ucuzdan çıkartılır şöyle söyleyim normalde ömrü 7 yıl ise 4 e düşer çok yük altında olduğu için bu da zaten zamanla performans düşüklüğüne sebep açıcaktır en sonunda direkt çöp e daha önce madencilikte kullanıldı ise garanti belgesi geçersiz sayılıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde Fan sürekli %100 de çalıştığı için fan ömründe yüksek miktarda azalma gözlemlene bilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
958,363
Üyeler
151,217
Son üye
İnchet