Neler Yeni

Ekranda Pembe Çizgiler Çıktı Sebebini Bilen Var mı?

emes

80+
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 hafta önce yeni bir sistem aldım sistem özellikleri;

amd 3500x işlemci
inno3d 2060 ekran kartı
8x2 corcair ram
biostar B450 mh ana kart

sistemde ilk aldığım günden beri ufak tefek 1-2 dakikalık kasılmalar oluyordu sadece video izlememe rağmen, ana kartı güncelleyip tekrar format atmak zorunda kaldım (win 10) sorunum düzeldi kasılmalar bitti gibi oldu sadece oyun sırasında 3-4 snyelik ufak kasılmalar kaldı ama asıl sıkıntı bugün bilgisayar başındayken bir anda ekran karardı ve sistem hiç bir şeye yanıt vermemeye başladı pc ye res attığımda ekte koyduğum resimdeki manzara beni karşıladı her yerde pembe çizgiler vardı sorun monitörde olma ihtimaline karşın direk mönitörü başka bilgisayara bağladım ama gayet normal çalışıyordu, bağlantı olarak DP kullanıyorum kabloda sıkıntı olma ihtimaline karşılık HDMI ile bağlantı yaptım aynı sorun devam ediyordu, Tüm Driverlar güncel, yazılımsal sıkıntı olma ihtimaline karşılıkda ekran kartı driverlarını sildim tekrar yükledim sorun hala aynı son olarak win güvenli başlatdan başlatarak denedim yine sonuç değişmedi uzun lafın kısası sorunun neden kaynaklı olduğunu veya nasıl olduğunu bir türlü çözemedim bilgisayar sistemlerinden pek anlayan birisi değilim konu hakkında bilgisi veya daha önce böyle bir durum ile karşılaşan var ise desteğinizi bekliyorum.

Ekler

• 1.JPG
    1.JPG
    268.5 KB · Hit: 100

rcxan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Ateş Arsoy
Ölü pixel olabilir .

emes

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ama başka pcde monitör gayet normal çalışıyor.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Ekran Kartında sorun var büyük ihtimal.
Sistemin yüklü olduğu Disk nedir?

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,369
İsim
Hamza Ziya Üstün
Büyük ihtimal sorun ekran kartında, ekran kartı driverları güncel mi ayrıca bu pc yi başka monitöre takınca aynısı oluyor mu?

emes

80+
sistem SSD de yüklü James Donkey 480
Mesaj otomatik birleştirildi:

Büyük ihtimal sorun ekran kartında, ekran kartı driverları güncel mi ayrıca bu PC yi başka monitöre takınca aynısı oluyor mu?
driverlar güncel, pc yi başka bir ekranda denemeyemedim başka monitör olmadığı için ama monitörü denedim başka pcde sıkıntı yok birde bu pembe çizgiler ara ara hareket ediyor yani sabit değiller.

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,369
İsim
Hamza Ziya Üstün
O zaman garantiye gönderin demekten başka bir şey söyleyemem bir de @Emirhandkee yi alıntılamamışsınız

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
sistem SSD de yüklü James Donkey 480
Mesaj otomatik birleştirildi:

driverlar güncel, PC yi başka bir ekranda denemeyemedim başka monitör olmadığı için ama monitörü denedim başka pcde sıkıntı yok birde bu pembe çizgiler ara ara hareket ediyor yani sabit değiller.
Evimizde TV varsa deneye bilirsiniz.

emes

80+
Evimizde TV varsa deneye bilirsiniz.
ekran kartının yanmış olma ihtimali veya giriş portlarının yanmış olma ihtimali varmıdır acaba sistemi hiç zorlamadım bu arada max 3-4 saat oyun oynamışımdır veya sorun ana kart kaynaklı olma ihtimali varmıdır?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
ekran kartının yanmış olma ihtimali veya giriş portlarının yanmış olma ihtimali varmıdır acaba sistemi hiç zorlamadım bu arada max 3-4 saat oyun oynamışımdır veya sorun ana kart kaynaklı olma ihtimali varmıdır?
Ekran kartı yansaydı ya hiç görüntü gelmezdi yada bilgisayarı açtıktan 1dk sonra sistem kilitlenir.

emes

80+
aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcıları kısmında ekran kartı detaylarında kod 43 hatası veriyor internette bulabildiğim tüm çözümleri uyguladım ama işe yaramadı nvidia denetim masasıda açılmıyor güvenli mod dahil her yöntemi denedim güncellemeleri sildim yükledim ama yine çalışmıyor

Top Bottom