Neler Yeni

Ekranda yukarıdan aşağı gelen mor bir çizgi var.

salatalık turşusu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
Aybar Adlığ
Arkadaşlar merhaba, başlıkta gördüğünüz gibi ekranımın tam ortasında dik, mor bir çizgi var ve gitmiyor. Bu mor çizgiler ekranın sağında da ekranın ortasındaki kadar belirli olmasa da var. Virüs programı indirip tarattım ne bileyim belki bir virüstür diye fakat çözülmedi. Print Screen yapıp painte yapıştırdım uygulamayı sola doğru götürünce gördüm ki yok. Yani çizgi hep aynı yerde sanırım monitörle alakalı bir sorun. İnternetten baktığımda bu painte yapıştırarak sorunun ekran kartından mı yoksa monitörden mi olduğunu anlayabiliyormuşuz, monitörden olabilir elbette fakat olmaması gerek çünkü yeni aldım monitörü. Asusun Tuf Gaming Vg24vq mönitörünü aldım daha 1 hafta olmadı monitör geleli başta her şey normaldi, ekranda ölü piksel de gelmedi şansıma fakat bu mor çizgiler beni çok rahatsız etti. Bilgisayar da yeni, ocak ayında almıştım. Bilgisayar parçalarını da yazıyorum. Lütfen yardım edin, çok stres oldum...
Ekran Kartı: Galax Rtx 2060 Gddr6 6gb
İşlemci: Amd Ryzen 5 3500x 3.6ghz
Anakart: Asrock B450M-HDV R4.0
Ram: Adata Xpg ddr4 3000mhz 8x2 16 gb
Ssd: Adata Su630 480gb
Hdd: Seagate Barracuda 1tb
Güç Kaynağı: 500w 80+ Bronz

Ekler

• WhatsApp Image 2020-05-18 at 21.34.48.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-18 at 21.34.48.jpeg
    278.8 KB · Hit: 342
  • WhatsApp Image 2020-05-18 at 21.34.47 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-18 at 21.34.47 (1).jpeg
    252.9 KB · Hit: 231
  • WhatsApp Image 2020-05-18 at 21.34.47.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-18 at 21.34.47.jpeg
    331.5 KB · Hit: 225
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ahmet Mete Yaşar
Monitör giriş çıkışlarını kontrol ettiniz mi ekran kartına ve monitöre iyi bağlandığından emin olun bir de öyle deneyin olmazsa farklı bir giriş deneye biliyorsanız deneyin.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,246
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Monitörü yeni almak maalesef sorun olmayacağı anlamına gelmiyor. Tamamıyla şans konusu, iade hakkınızı bir an önce kullanın derim. Fakat öncelik olarak kablo varsa değiştirin.

salatalık turşusu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
Aybar Adlığ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitör giriş çıkışlarını kontrol ettiniz mi ekran kartına ve monitöre iyi bağlandığından emin olun bir de öyle deneyin olmazsa farklı bir giriş deneye biliyorsanız deneyin.
Giriş çıkışları kontrol ettim, ekran kartına Display Port ile bağlıydı, kabloyu ters taktım, güç kablosunu da tekrar taktım ve çalıştırdım. Tam yazarken mor çizgi yine geldi maalesef. Düzeltebileceğim bir yol yok mu acaba, iade etmek istemiyorum, yapabileceğim bir şey varsa yapmak istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörü yeni almak maalesef sorun olmayacağı anlamına gelmiyor. Tamamıyla şans konusu, iade hakkınızı bir an önce kullanın derim. Fakat öncelik olarak kablo varsa değiştirin.
Başka bir kablo ne yazık ki yok elimde. Tek çare iade etmek mi acaba? Bu mor çizgiler arada bir gidiyor, sonra tekrar geliyor. Bilemiyorum tabii ki ama, acaba kayıt defterinde falan sorun olabilir mi? Düzeltebileceğim bir şeyse düzeltmek istiyorum.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,246
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bunun yazılımsal olduğunu HİÇ sanmıyorum

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Dostum öncelikle başka bir bilgisayarda dene monitörü bak yine sıkıntı oluyor mu? Olmuyorsa bilgisayarında sıkıntı vardır. Bunu teyit etmek için şöyle yapabilirsin. Kasayı TV'ye HDMİ ile bağla TV'de de mor çizgi var mı? Yoksa monitör sorunludur eğer TV'de de o çizgi varsa kablo sorunludur büyük ihtimalle..

salatalık turşusu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
Aybar Adlığ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunun yazılımsal olduğunu HİÇ sanmıyorum
Anladım teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum öncelikle başka bir bilgisayarda dene monitörü bak yine sıkıntı oluyor mu? Olmuyorsa bilgisayarında sıkıntı vardır. Bunu teyit etmek için şöyle yapabilirsin. Kasayı TV'ye HDMİ ile bağla TV'de de mor çizgi var mı? Yoksa monitör sorunludur eğer TV'de de o çizgi varsa kablo sorunludur büyük ihtimalle..
Elimde başka bir bilgisayar var fakat eski ve vga girişli bir bilgisayar. Elimde dönüştürücü de var fakat hdmi vga dönüştürücü. Yeni mönitörün ise Display Port kablosu var. Yani dediğinizi maalesef deneyemiyorum.

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,133
İsim
Jarvis-M
iade edin bence

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,133
İsim
Jarvis-M
Şu an bu çizgilerin hiçbiri yok yaklaşık 10 dakikadır, fakat geri gelir mi bilmiyorum. 1 gün bekleyip sorun görürsem iade hakkımı kullanacağım.

bence iade edin direk 1 ay olmaz diğer gün olur belli olmaz ayıplı mal

Top Bottom