Neler Yeni

El Capitan Yanlış Parça Seçimi ve Değişim Talebi

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,048
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Oyun, Ekipmanlar, PC Bileşenleri, Grafik Tasarım
Instagram
https://www.instagram.com/enisberberr/
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198361448789/
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr
Merhaba sevgili dostlarım,
Öncelikle Hayırlı Ramazanlar ve Sahurlar...
Sistem videosu yayınlandıktan 1 saat sonra sistemi özelliştirerek satın aldım.
Özelleştirdiğim parçalardan biri ise kasa. Corsair Spec Delta RGB' yi değiştirip Frisby Venom 650W 80+ kasasını ekledim. Ama internetten araştırdığımda kasanın önünde fazla bir açıklı olmadığı ve mesh ızgara olmadığı için hava sirkülasyonu bi tık zayıf kalıyorç Bazıları çözümü fanı bir tık geriye alarak hallediyor. Bu kasayı almamdaki sebep ise hem 650W olması hem de kasanın temperli camının kapağının menteşeli bir yapıda olması.
Asıl sorum şudur:
İncehesap müşteri hizmetlerini arayıp kasamın Frisby'nin diğer kasasıyla değiştirilmesini rica etsem kabul ederler mi?
Para iadesi yapılmasına bile gerek yok arada çok az bir fark var çünkü...

@Mehmet Yılmaz @Abdullah Hacıgül reisler yardımcı olur musunuz daha doğrusu incehesaptan rica eder misiniz. Bana sistemi iptal edip tekrardan sipariş verin dediler ama sistemi iade edip tekrar aldığımda hem sapphire kartı olduğu için sistem bir tık daha pahalanmış ve sistem yanındaki Wraith Prism Soğutucu ve Gamepower Sendo mouse'dan mahrum kalacağım sanırsam.

Smith & Wesson

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Burak küçüksubaşı
Konuyu 2. Kere açıyorsun ürün pahalandı aynı fiyattan alamazsın ince hesapla görüşmen lazım Abdullah felan sana nasıl yardımcı olabilir ki bu konuda sipariş iptal edersen aynı fiyattan alamazsın müşteri hizmetlerini ara belki kıyak geçerler.

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,048
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konuyu 2. Kere açıyorsun ürün pahalandı aynı fiyattan alamazsın ince hesapla görüşmen lazım Abdullah felan sana nasıl yardımcı olabilir ki bu konuda sipariş iptal edersen aynı fiyattan alamazsın müşteri hizmetlerini ara belki kıyak geçerler.
Abi sokağa çıkma yasağı sebebiyle pazartesi gününe kadar ulaşamayacağım maalesef ve Abdullah abiyi etiketlememin sebebi ise belki görür ve yardımcı olabilir diye :)

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,804
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Merhaba sevgili dostlarım,
Öncelikle Hayırlı Ramazanlar ve Sahurlar...
Sistem videosu yayınlandıktan 1 saat sonra sistemi özelliştirerek satın aldım.
Özelleştirdiğim parçalardan biri ise kasa. Corsair Spec Delta RGB' yi değiştirip Frisby Venom 650W 80+ kasasını ekledim. Ama internetten araştırdığımda kasanın önünde fazla bir açıklı olmadığı ve mesh ızgara olmadığı için hava sirkülasyonu bi tık zayıf kalıyorç Bazıları çözümü fanı bir tık geriye alarak hallediyor. Bu kasayı almamdaki sebep ise hem 650W olması hem de kasanın temperli camının kapağının menteşeli bir yapıda olması.
Asıl sorum şudur:
İncehesap müşteri hizmetlerini arayıp kasamın Frisby'nin diğer kasasıyla değiştirilmesini rica etsem kabul ederler mi?
Para iadesi yapılmasına bile gerek yok arada çok az bir fark var çünkü...

@Mehmet Yılmaz @Abdullah Hacıgül reisler yardımcı olur musunuz daha doğrusu incehesaptan rica eder misiniz. Bana sistemi iptal edip tekrardan sipariş verin dediler ama sistemi iade edip tekrar aldığımda hem sapphire kartı olduğu için sistem bir tık daha pahalanmış ve sistem yanındaki Wraith Prism Soğutucu ve Gamepower Sendo mouse'dan mahrum kalacağım sanırsam.
Spec Delta RGB gibi bir kasa varken macera aramaya ne gerek vardı ki ? Zaten Frisby'nin güç kaynakları PSU değil c4 mübarek.

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,048
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Spec Delta RGB gibi bir kasa varken macera aramaya ne gerek vardı ki ? Zaten Frisby'nin güç kaynakları PSU değil c4 mübarek.
Hocam bilgisizlik diyelim biz buna. Ama sanırım ben kasayı başta değiştirmedim diye hatırlıyorum

smtnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
samet üner
Yetkililere mesaj attığın zaman üründe yükseltmeleri yapıyorlar. Arada fark varsa EFT yapman gerekiyor.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,561
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Maalesef benim firmayla bir iletişimim yok :(

xoycg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
314
İsim
Orhan Kibar
Instagram
@xoycg
Aynı hatayı bende yaptım Hypnotic 2680 siparişi veririken Corsair Spec 05 kasayı 650w psu ve 150₺ daha ucuz diye frisby kasa ile değiştirdim sonuç olarak uçak motoru gibi gürültülü çalışan bir psu ve şuan çöpte olan bir kasa elde ettim frisby pişmanlıktır bulaşmayın sadece gösterişden ibaret bir marka kaliteden eser yok ayrıca bilgisayar ısındığı zaman etrafa yayılan adeta ciğer yakan bir plastik kokusuda cabasıydı.

smtnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
samet üner
Ben ürünü alırken PSU yetersiz geleceği için Frisby FC-9320G 600W 80+ Dahili Psu'lu kasaya yükselttim. Ürün zaten şuan tükenmiş durumda. Herhangi bir inceleme videosuna denk gelmedim kasanın ama kasanın özellikleri beni pişman edecek şekilde durmuyor. Kasa yapısı plastik değil. Ön kısım mesh yapıda üst ve alt kısımlarda toz filtreleri mevcut, yan kapak temperli cam. Bu özellikler bir kasa için yeterli bence. Her markada olabileceği gibi Frisby'nin de kalitesi düşük ürünleri var. Alırken en azından ürün özelliklerini okuyup almanız gerekir.

Smith & Wesson

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Burak küçüksubaşı
Ben ürünü alırken PSU yetersiz geleceği için Frisby FC-9320G 600W 80+ Dahili PSU'lu kasaya yükselttim. Ürün zaten şuan tükenmiş durumda. Herhangi bir inceleme videosuna denk gelmedim kasanın ama kasanın özellikleri beni pişman edecek şekilde durmuyor. Kasa yapısı plastik değil. Ön kısım mesh yapıda üst ve alt kısımlarda toz filtreleri mevcut, yan kapak temperli cam. Bu özellikler bir kasa için yeterli bence. Her markada olabileceği gibi Frisby'nin de kalitesi düşük ürünleri var. Alırken en azından ürün özelliklerini okuyup almanız gerekir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasa yetersiz gelirse bi süre idare et kasayı sat yeni kasa al

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None
Görmüş geçirmiş birisi dinle bence :D

Smith & Wesson

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Burak küçüksubaşı
Top Bottom