Neler Yeni

Çözüldü✓ Elektrik kesintisinden sonra PC yavaşlaması

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Aziz
Bu gece 01-02 sularında elektrik kesintisi yaşandı fakat ben evden 5-10 dakika uzaklıktaydım. Steam'de oyun iniyordu yani PC'nin bulunduğu evde elektrik gitmemiş olabilir fakat ondan sonra PC'de bi' yavaşlama oldu, RDR2'de 60-70 FPS alırken birden 40 FPS almaya başladım. FIFA 22'de ara sıra takılmalar olmaya başladı. Tam emin değilim fakat sorun var gibi duruyor. Dediğim gibi elektrik gitti mi gitmedi mi bilmiyorum PC'den uzaktaydım. Eve geldiğimde Steam'de oyun inmeye devam ediyordu yani tam emin değilim. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

zyixexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Furkan
Bu gece 01-02 sularında elektrik kesintisi yaşandı fakat ben evden 5-10 dakika uzaklıktaydım. Steam'de oyun iniyordu yani PC'nin bulunduğu evde elektrik gitmemiş olabilir fakat ondan sonra PC'de bi' yavaşlama oldu, RDR2'de 60-70 FPS alırken birden 40 FPS almaya başladım. FIFA 22'de ara sıra takılmalar olmaya başladı. Tam emin değilim fakat sorun var gibi duruyor. Dediğim gibi elektrik gitti mi gitmedi mi bilmiyorum PC'den uzaktaydım. Eve geldiğimde Steam'de oyun inmeye devam ediyordu yani tam emin değilim. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.
tamirciye götürebilirsin parçalarda sıkıntı olmuş olabilir

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Aziz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tamirciye götürebilirsin parçalarda sıkıntı olmuş olabilir
PC daha 3 aylık. Itopya üzerinden satın aldım. Garanti işlemine kadar yapılacak şeyler vardır diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elektrik gidip gelseydi Steam öyle olmazdı. Elektrikle alakası yok diye düşünüyorum. Ek olarak; HD Tune ile diski tarattım ve olumsuz bir sonuç çıkmadı.

Ekler

• resim_2022-09-11_143148155.png
    resim_2022-09-11_143148155.png
    92.4 KB · Hit: 63

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Aziz
Kasanın içini açtığımda herhangi bir koku veya başka bir soruna rastlamadım. Elektrik gidip gelmediğine göre sorun ne olabilir?

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Aziz
Gerçekten bu forumda yardımcı olabilecek yok mu?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Afterburner ile izleme yaptınız mı?

XoXo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Asım Emir Zengin
tamirciye götür yada teknik servis varsa oraya verebilirsin

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Aziz

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Onu nasıl yapacağım? Yarın direkt olarak temiz format işlemi yapmayı düşünüyorum.
YouTube'da Afterburner kullanmak hakkında bolca video var, hatta sanırım DA'nın haber sitesinde bile var. Bu işlemin amacı dropların neyden kaynaklandığını bulmak. Kullanım düşüyorsa drop sebebi. Önce format deneyin madem sonra olursa yaparsınız.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
MSI afterburner açıp sıcaklıklarını kullanımlarını atarmısın mesela ben 60° csde drop yiyorum 85 de orta ayarda akıcı

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Sorununuz çözüldü mü?

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Belki windows güncelleme denetlemesi yapıyor? Böyle olunca sistemi fena sömürür. Senin pc iyi dayanmış olabilir.

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Aziz
Akşam format atacağım. Driver vs. kurduktan sonra tekrar bakacağım.

Top Bottom