Neler Yeni

En Stabil MIUI Sürümü Hangisi?

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
MIUI 13 sürümünü ben de önermiyorum. Geçtikten sonra fark edilir yavaşlık oldu. Hâlâ optimizasyon problemleri de var. Şarj daha çabuk bitiyor. Kendim tekrar 12.5 sirümüne döndüm. Çok daha stabil. Ayrıca Android 12 ile gelen sol üstteki yeşil kamera ve mikrofon simgesi de ayrı gıcık etti. Pek çok sürüm denedim. En stabili 12.5.1 sürümü, ona dönmenizi öneririm. Google uygulamaları istiyorsanız Global, istemiyorsanız Endonezya kurun. Ben Endonezya kullanıyorum. Öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Darth Vader
Alıntıyı görüntüle
Hocam bu romlardan hangisini kurayım. Bu arada Global rom ile Türkiye romunun ne faekı var? Bu fotoğraftakiler Global rom. Acaba benim telefonda şuan global rom mu, Türkiye romu mu yüklü nasıl anlarım?
Telefonda unlocked ve twrp yüklü ise custom rom tavsiye ederim.

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
709
İsim
Ali
Note 9S cihazımda Avrupa rom kullanıyorum. MIUI 11 ile daha akıcı ve stabil çalışıyor.

Kaan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Kaan
Telefonda unlocked ve twrp yüklü ise custom rom tavsiye ederim.
Hocam o işlerden anlıyorum. Ama pek uğraşmak istemiyorum. Custom Romlara pek güvenemiyorum. Sonuçta senin benim gibi kişiler romu portluyor. O yüzden orjinal romlara göre güvenlik açığı daha yüksek. Misal o kişilerin bizim bilgilerimize erişmediği ne malum?

Kaan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Kaan
MIUI 13 sürümünü ben de önermiyorum. Geçtikten sonra fark edilir yavaşlık oldu. Hâlâ optimizasyon problemleri de var. Şarj daha çabuk bitiyor. Kendim tekrar 12.5 sirümüne döndüm. Çok daha stabil. Ayrıca Android 12 ile gelen sol üstteki yeşil kamera ve mikrofon simgesi de ayrı gıcık etti. Pek çok sürüm denedim. En stabili 12.5.1 sürümü, ona dönmenizi öneririm. Google uygulamaları istiyorsanız Global, istemiyorsanız Endonezya kurun. Ben Endonezya kullanıyorum. Öneririm.
Cidden hocam, gözle görülür fark var. Oyun oynamıyorum ama uygulama açılış sürülerinde gözle görülür bariz bir fark var. Misal eskiden İnstagram, Telegram uygulamasına tıklayınca logosunu görmezdim. Direk açılırdı. Şimdi uygulamaların logosunu görüyorum. Ondan sonra açılıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Note 9S cihazımda Avrupa rom kullanıyorum. MIUI 11 ile daha akıcı ve stabil çalışıyor.
Tam sürümü nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende de redmi Note 10s var. Gerçekten de son 13.0.10 güncellemesini yaptıktan sonra 15-20sn olan açılma süresi 30-45sn ye çıktı.
Hocam telefonun içine ettiler. Gözle görülür bir performans farkı var.

firat36

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Fırat Karadağ
Endonezya romu kullanıyorum ben ama cihazım Mi10t MIUI 13 sürüm. Endonezya versiyonu tercih etme sebebimde Google arama ve mesajlaşma yerine kendi uygulamasını kullanması ve önemli bi özellik arama ses kaydedicisinin olması. Note 10 aşağısı cihazlar pek stabil değil anladığım kadarıyla MIUI 13te.

Kaan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Kaan
dostum bende miui 13 te cok sıkıntı cektim ve sonra global 12.5.16 rom attım sana tavsiyem bu romu atman en stabili bu sanırım cünkü atmadan arastirdim herseyi
Sizde de mi Xiaomi Redmi Note 9S var.

Top Bottom