Neler Yeni

Erdoğan Şeriatı Getirecekmiş (!)

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
CesarVialpando
Dün bir Instagram sayfası gördüm. Biraz bakınayım dedim ve aşağıdaki gönderi dikkatimi çekti. Acaba yorumlarda ne var diye girdim ama girmez olsaydım. Zaten ekran görüntülerini ekleyeceğim. Sorum şu; muhafazakar kesim niçin Atatürk'e bu kadar düşman? Şimdi hepsi böyle değil diyenler olacak. Evet, doğru ama azımsanmayacak bir kısım bu gruba dahil. Ayrıca bunu sadece bu gönderiye dayanarak söylemiyorum. Muhafazakar kesimin Instagram hesaplarının çoğu bu kafada. İstisnasız, şu ana kadar hiç Atatürkçü bir muhafazakar Instagram yahut Youtube kanalı görmedim. Şu da var ki; bu sayfaların kitlesinin çoğunluğu 40 yaş üzerinden ve bir fikre hemen kapılan, oldukça tutucu insanlar. Çok ilginç. Acaba bu hesapları sırf ortalık karışsın diye mi açıyorlar böyle? Ya da eldeki kitleyi kendilerine daha da bağımlı bir hale mi getirmeye çalışıyorlar? Devletin organlarının bu tür yerlerden hiç mi haberi yok? Çünkü bu yarım akıllılar laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetim biçimine burunlarını sokuyorlar. Bu ciddi bir suçtur. Burada illa ki muhafazakar arkadaşlar da vardır ve bana kızacaklardır. Ama eğer kendileri de biraz araştırırsa bahsettiğim şeyleri görecekler ve bana hak vereceklerdir. Amacım kesinlikle kavga çıkarmak değil. Ben çok üzüldüm ve sinirlendim ülkemin bu kadar kutuplaşmasına. Parti tutmayan biri olarak sizin fikirlerinizi de merak ettim. Hakaret etmeden ve kavga çıkarmadan özgürce tartışalım. Her ihtimale karşı kanalın ve yorum yapanların isimlerini gizleyeceğim.

Ekler

• Screenshot_20230306-131526_1.jpg
    Screenshot_20230306-131526_1.jpg
    698.6 KB · Hit: 180
  • Screenshot_20230306-131539_1.jpg
    Screenshot_20230306-131539_1.jpg
    467.1 KB · Hit: 175
  • Screenshot_20230306-131606_2.jpg
    Screenshot_20230306-131606_2.jpg
    503.8 KB · Hit: 169

Phanzox

80+ Silver
I. Devletin şekli

MADDE 1-
Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

II. Cumhuriyetin nitelikleri

MADDE 2-
Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti

MADDE 3-
Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

Millî marşı “İstiklal Marşı”dır.

Başkenti Ankara’dır.

IV. Değiştirilemeyecek hükümler

MADDE 4-
Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Kaynak:

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Seküler cenahın sosyal medya hesaplarının -daha çok Twitter kullanırlar- gönderilerinde de paylaştığınız eklerdeki vaziyetin tam tersini görürsünüz. Onlar da aynı radikallikle tam zıt şeyleri savunur ve kutsal değerlere hakaret eder. İki tarafın da üslubu benzer. Pollyannacılığa gerek yok. İnsanlar her daim kutuplaşır. Nereye gidersen git, hangi tarihe bakarsan bak kutuplaşmayı görürsün. İnsanın olduğu yerde ihtilafın olması kadar doğal bir şey yok. Size de illaki taraflardan biri mantıklı geliyordur. Onun uğruna yaşar, koruyacağınız değer olarak onu bellersiniz.

Kısacası, paylaştığınız ekteki gibi Müslümanları da göreceksiniz. Ülkenin kıpkızıl seküler ve laik olmasını isteyenleri de göreceksiniz. Herkes kendi içinde örgütlenecek. Alışın bunlara, şaşırmayın. Fakat bunların hiçbiri çoğunluğu temsil etmiyor, azınlık. Bir gönderinin altında bin kişilik bir güruh görünce çok sanıyoruz. Halbuki sadece sosyal medyada sesleri çıkıyor. Sokaklara, pratiğe indiğinizde milyonların yanında ufacık kaldıklarını fark ediyorsunuz. Milletin çoğunluğu entelektüel dertlerden ziyade sadece hayatta kalma derdi taşıyor.

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,673
İsim
marilyn
:D:D:D

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,086
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Seküler cenahın sosyal medya hesaplarının -daha çok Twitter kullanırlar- gönderilerinde de paylaştığınız eklerdeki vaziyetin tam tersini görürsünüz. Onlar da aynı radikallikle tam zıt şeyleri savunur ve kutsal değerlere hakaret eder. İki tarafın da üslubu benzer. Pollyannacılığa gerek yok. İnsanlar her daim kutuplaşır. Nereye gidersen git, hangi tarihe bakarsan bak kutuplaşmayı görürsün. İnsanın olduğu yerde ihtilafın olması kadar doğal bir şey yok. Size de illaki taraflardan biri mantıklı geliyordur. Onun uğruna yaşar, koruyacağınız değer olarak onu bellersiniz.

Kısacası, paylaştığınız ekteki gibi Müslümanları da göreceksiniz. Ülkenin kıpkızıl seküler ve laik olmasını isteyenleri de göreceksiniz. Herkes kendi içinde örgütlenecek. Alışın bunlara, şaşırmayın. Fakat bunların hiçbiri çoğunluğu temsil etmiyor, azınlık. Bir gönderinin altında bin kişilik bir güruh görünce çok sanıyoruz. Halbuki sadece sosyal medyada sesleri çıkıyor. Sokaklara, pratiğe indiğinizde milyonların yanında ufacık kaldıklarını fark ediyorsunuz. Milletin çoğunluğu entelektüel dertlerden ziyade sadece hayatta kalma derdi taşıyor.
Türkiye'de kutuplaşma her zaman olacak bence.
Alışın bunlara, şaşırmayın. Fakat bunların hiçbiri çoğunluğu temsil etmiyor, azınlık. Bir gönderinin altında bin kişilik bir güruh görünce çok sanıyoruz. Halbuki sadece sosyal medyada sesleri çıkıyor. Sokaklara, pratiğe indiğinizde milyonların yanında ufacık kaldıklarını fark ediyorsunuz. Milletin çoğunluğu entelektüel dertlerden ziyade sadece hayatta kalma derdi taşıyor.
Örneğin Muharrem İnce, Ümit Özdağ, Barış Atay sosyal medyada gündemde oluyor genellikle.

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
CesarVialpando
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Doğru diyorsunuz da; bahsettiğim tipler dışarıda da çok fazla. Ayrıca evet, kutsallara sövenler de az değil ama konusunu açtığım muhafazakarlar kutsala sövenlere göre epey baskın internet ortamında.

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,579
İsim
Anon
Dün bir Instagram sayfası gördüm. Biraz bakınayım dedim ve aşağıdaki gönderi dikkatimi çekti. Acaba yorumlarda ne var diye girdim ama girmez olsaydım. Zaten ekran görüntülerini ekleyeceğim. Sorum şu; muhafazakar kesim niçin Atatürk'e bu kadar düşman? Şimdi hepsi böyle değil diyenler olacak. Evet, doğru ama azımsanmayacak bir kısım bu gruba dahil. Ayrıca bunu sadece bu gönderiye dayanarak söylemiyorum. Muhafazakar kesimin Instagram hesaplarının çoğu bu kafada. İstisnasız, şu ana kadar hiç Atatürkçü bir muhafazakar Instagram yahut Youtube kanalı görmedim. Şu da var ki; bu sayfaların kitlesinin çoğunluğu 40 yaş üzerinden ve bir fikre hemen kapılan, oldukça tutucu insanlar. Çok ilginç. Acaba bu hesapları sırf ortalık karışsın diye mi açıyorlar böyle? Ya da eldeki kitleyi kendilerine daha da bağımlı bir hale mi getirmeye çalışıyorlar? Devletin organlarının bu tür yerlerden hiç mi haberi yok? Çünkü bu yarım akıllılar laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetim biçimine burunlarını sokuyorlar. Bu ciddi bir suçtur. Burada illa ki muhafazakar arkadaşlar da vardır ve bana kızacaklardır. Ama eğer kendileri de biraz araştırırsa bahsettiğim şeyleri görecekler ve bana hak vereceklerdir. Amacım kesinlikle kavga çıkarmak değil. Ben çok üzüldüm ve sinirlendim ülkemin bu kadar kutuplaşmasına. Parti tutmayan biri olarak sizin fikirlerinizi de merak ettim. Hakaret etmeden ve kavga çıkarmadan özgürce tartışalım. Her ihtimale karşı kanalın ve yorum yapanların isimlerini gizleyeceğim.
boşversene 30-35 sene sonra bu cahil oksijen israflarından kurtulacagız

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,221
Üyeler
156,575
Son üye
_xardacelikayakk
Top Bottom