Neler Yeni

Eski laptopta yükte 89 derece normal mi?

theali

80+ Bronze

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Cihazımın soğutması iyi değil, eski bir cihaz (9 yıllık). Altta soğutucu fan var ama etkisi tartışılır. Fan ve termal macun bakımı 2-3 hafta önce yapıldı. Mesela GTA V'yi 1024x768 FXAA açık oynarken sıcaklık maksimum 84-86 civarında. Ama çözünürlüğü 1280x768 yapıp Post FX ve Motion Blur'u Ultra'ya alıp kullandığımda 89-90 civarında takılıyor. Normal midir yaz aylarında? Mesela Battlefield 4 oynarken de 1366x768 düşük ayarlarda aynı 88-89'larda takılıyor. Bazıları laptoplarda yük altında 70 derece ideal diyorlar ama şu ana kadar laptopta ağır yük altında 65-70'lerde stabil sıcaklığı olan laptop görmedim nedense.

Laptop: HP Pavilion g6-2212et.
Laptoplarda işlemci/ekran kartı 90-95 derece olup hızını düşürmüyorsa veya yüksek sıcaklıktan kapanma olmuyorsa bir sorun yoktur.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,824
İsim
Akın Taşkan
Macun değişmemişse normal macun değişin

#include<user>

80+ Bronze
bir şey olmaz, bende bir sistem vardı CPU+GPU yüke girince 95 dereceye sabitlemiyordu sıcaklık anında, sistem hızı biraz düşürmese 100ü de görürdü rahat, kaç yıl kullandım hiçbir sorun yaşamadım 😀
Ona bakarsan masaüstü bilgisayarımda GT220 kartımda lolde orta grafikte oynarken 100 civarlarında gezinip duruyordu ve 2 yıl kullandım ama sağlıklı değildi

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emin
Ona bakarsan masaüstü bilgisayarımda GT220 kartımda lolde orta grafikte oynarken 100 civarlarında gezinip duruyordu ve 2 yıl kullandım ama sağlıklı değildi

Laptopta anlarımda masaüstünde 100 acayip fazla hem de ekran kartında. Benim laptopun ekran kartı taş çatlasa 72'leri görüyor yük altında.

#include<user>

80+ Bronze
Kimse konuyu okumuyor mu ya :D? Orada koskoca 2-3 hafta önce değişti yazıyor.
Genelde okunur da artık insanlar sıkılıyor, yani grafik ayarları falan yapmışsın onlardan bahsediyorsun ama istediğimiz şey şu

"2 3 hafta önce macun değiştirdim, maksimumda xx sıcaklık oluyor normal mi?"
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptopta anlarımda masaüstünde 100 acayip fazla hem de ekran kartında. Benim laptopun ekran kartı taş çatlasa 72'leri görüyor yük altında.
Çok sevmezdim kendisini

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emin
Genelde okunur da artık insanlar sıkılıyor, yani grafik ayarları falan yapmışsın onlardan bahsediyorsun ama istediğimiz şey şu

"2 3 hafta önce macun değiştirdim, maksimumda xx sıcaklık oluyor normal mi?"

Elimden geldiğince detaylı bilgi vermeye çalışıyorum ki, sorulara posta posta cevap vermeyeyim. Tabii bu kullanıcıları rahatsız ediyorsa yapmam. Bazıları gibi sadece "ısınıyor ne yapmalıyım" demek de vardı :D.

#include<user>

80+ Bronze
Elimden geldiğince detaylı bilgi vermeye çalışıyorum ki, sorulara posta posta cevap vermeyeyim. Tabii bu kullanıcıları rahatsız ediyorsa yapmam. Bazıları gibi sadece "ısınıyor ne yapmalıyım" demek de vardı :D.
Yani öyle daha çok cevap ve ilgi alırsın, çünkü bildiğimiz klasikleri sıralamak hoşumuza gidiyor. Tam konfor alanı

Eld037

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Furkan Aşlakcıoğlu
ASUS X550VX-XX147D forumda gezinirken 65°C, oyunda fan olmazsa 100°C'ye ulaşıp kapanıyor. Termal macunu yeni sürüldü ve fan temizliği yapılı haldeyken böyle. Çok da takma kafana 90°C laptop için iyi.

Top Bottom