Neler Yeni

Eski model ekran kartını sistemi açmak için kullanabilir miyim ?

Finifuqal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Fini Fuqal
Kuzenimin elinde hd 6850 varmış ekran kartı aradığımı söylemiştim bulana kadar aradığını sistemi açabilmek için verebilirim bana lazım değil dedi bu akşam bu kart sistemi açmama yeter mi ? en azından süre kazanmak adına alıp takmayı planlıyorum 2. el kart için ayıldığım kenara bütçem 2000 tl ve bu fiyata alabilceğim en iyi kart (rx 570 dışında) gtx 1060 ve gtx 970

anakart: b450 pro4
işlemci: r3600
psu: 600w+

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Düşük ayarlarda Valorant bile oynayabilirsiniz diye düşünüyorum.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Sistemi çalıştırmak ve idare etmek için kullanabilirsin. Yalnız HD 6850 çok eski bir kart ve haliyle GOP desteklemiyor, kısaca UEFI değil diyeyim. MSI anakartlarda UEFI olmayacak kadar eski GPU'ları taktığında POST ekranında hata veriyor ancak sistemi kullanmana izin vermiyor. Asus anakartlarda öyle değil mesela. ASRock'da nasıl olduğunu bilmediğim için tam bir şey diyemeyeceğim.

Bu arada Ryzen 5 3600 ile HD 6850 kullanıyorum şu an. LoL, CSGO ve Valorant gibi rekabetçi oyunları rahat 100 FPS üstünde oynuyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
BARIŞ SONAY
Bende şuan aynı işi yapıyorum bende de görüntü almak için ati x1050 var fakat bende bir sorun var nedense işlemcim çok ısınıyor bunla bir alakası olabilirmi? ekran kartında driver kurulu değil windows 10 desteklemiyor vista desekliyor sadece yardımcı olursanız sevinirim.

Finifuqal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Fini Fuqal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistemi çalıştırmak ve idare etmek için kullanabilirsin. Yalnız HD 6850 çok eski bir kart ve haliyle GOP desteklemiyor, kısaca UEFI değil diyeyim. MSI anakartlarda UEFI olmayacak kadar eski GPU'ları taktığında POST ekranında hata veriyor ancak sistemi kullanmana izin vermiyor. Asus anakartlarda öyle değil mesela. ASRock'da nasıl olduğunu bilmediğim için tam bir şey diyemeyeceğim.

Bu arada Ryzen 5 3600 ile HD 6850 kullanıyorum şu an. LoL, CSGO ve Valorant gibi rekabetçi oyunları rahat 100 FPS üstünde oynuyorum.
oyunlarla aram yok zaten hocam gtx 970 almak istiyorum cuda değeri rtx 2060 ın bile 1900 civarıyken gtx 970 in 1664 cuda değeri var gpu render da çok işe yarıyor deniyor cuda değeri premiere / blender / unity kullanmak öğrenmek istediğim programlar gtx 970 beni bir süre idare eder diye düşünüyorum tek endişem kartın kronik sorunları cool whine ve vram oluyomuş hemen hemen her modelinde vramın 4 gb dan 3.5 gb olması çok etkilemez gibi geliyor ama cool whine etkiler mi bir fikrim yok rx 570 bu fiyatlara bulsam bile mining yapılmış oluyolar genelde bulduğum model EVGA GTX 970 SSC 2.0+

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
oyunlarla aram yok zaten hocam gtx 970 almak istiyorum cuda değeri rtx 2060 ın bile 1900 civarıyken gtx 970 in 1664 cuda değeri var gpu render da çok işe yarıyor deniyor cuda değeri premiere / blender / unity kullanmak öğrenmek istediğim programlar gtx 970 beni bir süre idare eder diye düşünüyorum tek endişem kartın kronik sorunları cool whine ve vram oluyomuş hemen hemen her modelinde vramın 4 gb dan 3.5 gb olması çok etkilemez gibi geliyor ama cool whine etkiler mi bir fikrim yok rx 570 bu fiyatlara bulsam bile mining yapılmış oluyolar genelde bulduğum model EVGA GTX 970 SSC 2.0+
Şimdilik bir bekle. Ekran kartı piyasası düşüyor gibi. Şimdi kart alırsan bir iki ay sonra aynı kartı çok daha ucuza veya senin aldığın fiyata daha iyi bir ekran kartı bulursan üzülürsün.
Şimdilik bekle bakalım.

Finifuqal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Fini Fuqal
Şimdilik bir bekle. Ekran kartı piyasası düşüyor gibi. Şimdi kart alırsan bir iki ay sonra aynı kartı çok daha ucuza veya senin aldığın fiyata daha iyi bir ekran kartı bulursan üzülürsün.
Şimdilik bekle bakalım.
Premiere de render alirken sorun cikarir mi 3600 ve hd6850 ikilisi ? Premiere cpu gpu yu secebiliyoruz diye biliyorum amacinm kurgu da gelistirmek kendimi kart yukseltince de blender unity ogrenmek

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Premiere de render alirken sorun cikarir mi 3600 ve hd6850 ikilisi ? Premiere cpu gpu yu secebiliyoruz diye biliyorum amacinm kurgu da gelistirmek kendimi kart yukseltince de blender unity ogrenmek
Her kartla GPU rendering oluyor mu Premiere'de bilmiyorum açıkçası.
Eğer varsa onunla da render alınır tabii.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,872
İsim
göksel yurtcan
kullanırsınız tabii ki hocam hattaki kart gütlü bir kart olduğu için steam pubg falan bile oynayabilirsiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,876
Üyeler
156,537
Son üye
volkswagenjetta
Top Bottom