Neler Yeni

Eski sistemi iyilestirme

Rahasam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Hasan ASAM
IMG_20210605_101024.jpg

Beyler ben 3 yıl once v2.5 sistemini almıştım hala kullaniyorum. Ama artik biraz yükseltmek istiyorum bana yetmiyor bu sisteme ne tarz yukseltmeler yapabilirim limit en fazla 2 bin TL

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Alıntıyı görüntüle
Beyler ben 3 yıl once v2.5 sistemini almıştım hala kullaniyorum. Ama artik biraz yükseltmek istiyorum bana yetmiyor bu sisteme ne tarz yukseltmeler yapabilirim limit en fazla 2 bin TL
Anakart msi b450m pro.Psu ileriye dönüklük açısından 500-550W herhangi düzgün bir psu.Ramler 2x8 (tavsiyem crucial ballistix) olarak değiştirebilirsin. (Ramler 2x8 olunca 1x16'dan daha performanslı diye biliyorum).Değiştirdiğin parçaları satarak daha çok geliştirme yapabilirsin.

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,893
İsim
Mehmet
Anakartın desteklediği daha güzel bir işlemciye geçebilirsin, sistemin duyarlılığını da arttıracaktır. R5 3600 güzel olur gibi geliyor.

EKRHN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,545
İsim
Efe Karahan
Alıntıyı görüntüle
Kesinlikle bir ssd al anakarta b450m s2h yap ve psu nu 550W yap ramlaride 8x2 yap sonradan da eski anakartını psu nu ve ramini satıp işlemci yükseltmeye çalış.

ÇEKİRGE

80+ Bronze
Anakartını satıp b450 s2h al. Psu'nu fsp hydro k 500 watt yap. İşlemcini ryzen 1600 AF yapabilirsin.

Rahasam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Hasan ASAM
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartını satıp b450 s2h al. Psu'nu fsp hydro k 500 watt yap. İşlemcini ryzen 1600 AF yapabilirsin.
Anakartim ne kadar eder ve bahsettigin urunlerin linkini atabilir misin ben pek anlamiyorum bu parca islerinden de
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartim ne kadar eder ve bahsettigin urunlerin linkini atabilir misin ben pek anlamiyorum bu parca islerinden de

Kesinlikle bir ssd al anakarta b450m s2h yap ve psu nu 550W yap ramlaride 8x2 yap sonradan da eski anakartını psu nu ve ramini satıp işlemci yükseltmeye çalış.

Anakartın desteklediği daha güzel bir işlemciye geçebilirsin, sistemin duyarlılığını da arttıracaktır. R5 3600 güzel olur gibi geliyor.
Elimdeki işlemciyi kaca satabilirim ve dediğin işlemcinin linkini atabilir misin ben cidden hic anlamiyorum bu parca işlerinden

ÇEKİRGE

80+ Bronze

Anakartın 2.elde 300-350 eder. Söylediğim anakartın linki:

Söylediğim güç kaynağının linki:

İşlemci:

bunları yaparsan daha uzun süre yükseltme yapmana gerek kalmaz. Eline minik bir bütçe geçtiğinde aynı ramden bir tane daha al. 16 gb olmasında fayda var.

Rahasam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Hasan ASAM
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartın 2.elde 300-350 eder. Söylediğim anakartın linki:

Söylediğim güç kaynağının linki:

İşlemci:

bunları yaparsan daha uzun süre yükseltme yapmana gerek kalmaz. Eline minik bir bütçe geçtiğinde aynı ramden bir tane daha al. 16 gb olmasında fayda var.
Bunları yaptigimda gozle gorulur bir fark olur mu bide monitör alacagim 75hz suan elimdeki 144hz dusunuyorum oyunlarda fark olur mu

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,893
İsim
Mehmet
Elimdeki işlemciyi kaca satabilirim ve dediğin işlemcinin linkini atabilir misin ben cidden hic anlamiyorum bu parca işlerinden
Bahsettiğim işlemci aşağdaki linkte ancak anakartının destekleyip desteklemediğine emin değilim. Galiba bios güncelleyip kullanabilirsin.
İşlemci fiyatı 1.7k elinde 300tl bütçe kalır ancak işlemcin kaça gider bilmiyorum.
Arkadaşların dediği gibi anakart da yükseltirsin ancak o geleceğe yönelik bir altyapı olur, sadece anakart değişirsen kayda değer bi değişiklik olmaz. Tabii diğer parçalarla beraber güzelce parlayacaktır.

Rahasam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Hasan ASAM
Bu ekran karti bana yeter mi yani bu ekran kartıni elde tutup bunun etrafini doseyebilir miyim

sezer3636

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
sezer adıgüzel
Alıntıyı görüntüle
r5 3600 alıp eski işlemciyi elden çıkarın.
ram ın aynı modelini 2. elden alın 2x8 yapın ya da satıp minimum 3000 mhz 2x8 ram alın. fps olarak rahatlatacaktır oyunlarda sistemi. ekran kartı yükseltmesini de rahatlıkla yaparsınız.
sistemin olmazsa olmazı ssd ama. güzel hızlı bir 250gb işinizi görür.

ÇEKİRGE

80+ Bronze
Bunları yaptigimda gozle gorulur bir fark olur mu bide monitör alacagim 75hz suan elimdeki 144hz dusunuyorum oyunlarda fark olur mu
144 hz seviyesine ulaşmak için oyunlarda 144 fps ve üstünü görmek lazım. rx 560 çoğu oyunda o kadar fps veremiyor ama bu geliştirmeleri yaparsan gözle görülür bir fark yaşarsın. İleride eline bütçe geçerse rahatça ekran kartı da değişebilirsin böylelikle. Ayrıca oyunlarda çoğunlukla 20 fps civarı fazla alırsın.

Rahasam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Hasan ASAM
r5 3600 alıp eski işlemciyi elden çıkarın.
ram ın aynı modelini 2. elden alın 2x8 yapın ya da satıp minimum 3000 mhz 2x8 ram alın. fps olarak rahatlatacaktır oyunlarda sistemi. ekran kartı yükseltmesini de rahatlıkla yaparsınız.
sistemin olmazsa olmazı ssd ama. güzel hızlı bir 250gb işinizi görür.
SSD olarak ne önerisi bu anakart için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,068
Üyeler
156,273
Son üye
yigitxrd
Top Bottom