Neler Yeni

ETH kazarken güç tüketimi

Flusch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Yavuz Selim
Merhaba, son birkaç gündür düşündüm ki miningden yüksek kârlar elde ediliyor, dedim ben neden yapmıyorum. Bilgisayarı kullanmadığım zamanlarda veya internette takıldığım zamanlarda yapmaya karar verdim. Damlaya damlaya göl olur misali.
MSI RTX 2060 kartımla başladım mining'e. Birkaç denemeden sonra baktım ki vrami overclock edip(7900 MHz) core'a dokunmayınca(1900-1980 MHz) kartım yaklaşık 145 watt tüketim yapıyor (Undervoltage yapmadım). Core clock'u çekebildiğim kadar aşağı çekince 1425 MHz çalışıyor ve tüketim 130-135 watt seviyesine kadar geriliyor.
Dün nasıl olduysa core clock kendi kendine 1365 MHz'de kilitlendi ve tüketim 90 watt'ın bile aşağılarına indi. Hatta sıcaklık da 69C'lerden 60C'lere kadar indi. Tek başına fazla gözükmese de orana vurunca yaklaşık üçte bir oranında kâr anlamına geliyor. Tabi bir anlamadığım konu daha var kendim bunun çok yakını bir değer olan 1425 MHz'e kadar çekince 10 watt kazanırken kendi kilitleyince 50 watt'a kadar tasarruf sağlıyor. Bunlarla alakalı 2 sorum olacak;
1) En son dediğim gibi kart kendi bir şekilde aşağı çekince güç tüketiminde devasa farklar oluyor. Bunun nedeni nedir?
2) Bunu kendim manuel olarak yapabilir miyim?
İyi forumlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,286
Üyeler
157,055
Son üye
09Efebey
Top Bottom