Neler Yeni

evimde altyapı yok ne yapabilirim

zZertskA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali Berkay Gökmen
Bizim evde ne VDSL ne ADSL ne de fiber altyapısı var. Mahallede kimsede yok sadece 2 tane apartmanda var. Bizim evler de eski olduğu için maalesef altyapı çekmiyorlar.Evimiz apartman değil 2 katlı eski evlerden (neredeyse 25 yıllık).Çok fazla oyun oynuyorum ve bu yüzden denemediğim şey kalmadı. Superbox falan alamayız çünkü çok pahalı. Yardımcı olabilir misiniz?

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bizim evde ne VDSL ne ADSL ne de fiber altyapısı var. Mahallede kimsede yok sadece 2 tane apartmanda var. Bizim evler de eski olduğu için maalesef altyapı çekmiyorlar.Evimiz apartman değil 2 katlı eski evlerden (neredeyse 25 yıllık).Çok fazla oyun oynuyorum ve bu yüzden denemediğim şey kalmadı. Superbox falan alamayız çünkü çok pahalı. Yardımcı olabilir misiniz?
Türk Telekom magnet al, Superbox gibi ama ucuz.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kapı kapı dolaşıp imza topla ve büyük birisiyle beraber türk telekom müdürlüğüne git (tek başına gidersen umursamazlar) sonra altapı çektirmek istiyoruz de şansa bağlı ama 2 ayla 2 yıl arası bir sürede altyapı çekerler süreç hızlansın diye ceo ve bölge müdürlerini etiketleyerek tweetler atabilirsin

Son düzenleme:

KOMİNİC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
SAMET DEVİR
Benim is yerimde de yoktu turktelekom binasina git durumunu anlat,onlar pek umursamiyor tmm hee yapariz diyip salliyorlar,baya sure gecti cidden yapmadilar,sonrasnda kallafi bi referansla gittim inanirmisin 3 gun icinde alt yapiyi cekip modemi yerlstirip neti kullanmaya basladim...

zZertskA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali Berkay Gökmen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kapı kapı dolaşıp imza topla ve büyük birisiyle beraber türk telekom müdürlüğüne git tek (başına gidersen umursamazlar) sonra altapı çektirmek istiyoruz de şansa bağlı ama 2 ayla 2 yıl arası bir sürede altyapı çekerler süreç hızlansın diye ceo ve bölge müdürlerini etiketleyerek tweetler atabilirsin
evler eski olduğu için yapmıyorlarmış 2023te kentsel dönüşüm olacakmış o zaman fiber gelir belki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türk Telekom magnet al, Superbox gibi ama ucuz.
ortalama kaç ping alırım? veya hızlı mıdır

neshter

80+ Bronze
magnetle veya imza toplamakla uğraşma, 40 yıllık müstakil evimizde de altyapı yoktu internet hızım yerlerdeydi, şu an 35mbps'lik paket kullanıyorum :D internetten edindiğim bilgiye göre turktelekom cto'suna twitter üzerinden ulaşıp altyapı talebinde bulunanlara altyapı desteği sağlandığıydı. ben de gittim yusuf kıraç'a ulaştım ve üniversite öğrencisi olduğumu, internet altyapımın bulunmadığını, müşteri hizmetlerini arayarak 24mbps'lik tarifeye başvuruda bulunduğumu ama hala dönüş sağlanmadığını dile getirdim. o da sağ olsun benden iletişim bilgilerimi istedi sonraki gün ise beni turktelekomdan aradılar ve bu hafta içinde altyapı desteğinin evime sağlanacağını söylediler, ki öyle de oldu, turktelekomdan gelip kablo çektiler ve 24 mbps hıza kavuştum, paket arttırarak 35 mbps'lik pakete geçtim sonraki hafta.

Ekler

• photo_2022-10-02_22-46-20.jpg
    photo_2022-10-02_22-46-20.jpg
    18.9 KB · Hit: 48
  • photo_2022-10-02_22-48-59.jpg
    photo_2022-10-02_22-48-59.jpg
    34.7 KB · Hit: 45
  • 13752127101.png
    13752127101.png
    47.8 KB · Hit: 45

zZertskA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali Berkay Gökmen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
magnetle veya imza toplamakla uğraşma, 40 yıllık müstakil evimizde de altyapı yoktu internet hızım yerlerdeydi, şu an 35mbps'lik paket kullanıyorum :D internetten edindiğim bilgiye göre turktelekom cto'suna twitter üzerinden ulaşıp altyapı talebinde bulunanlara altyapı desteği sağlandığıydı. ben de gittim yusuf kıraç'a ulaştım ve üniversite öğrencisi olduğumu, internet altyapımın bulunmadığını, müşteri hizmetlerini arayarak 24mbps'lik tarifeye başvuruda bulunduğumu ama hala dönüş sağlanmadığını dile getirdim. o da sağ olsun benden iletişim bilgilerimi istedi sonraki gün ise beni turktelekomdan aradılar ve bu hafta içinde altyapı desteğinin evime sağlanacağını söylediler, ki öyle de oldu, turktelekomdan gelip kablo çektiler ve 24 mbps hıza kavuştum, paket arttırarak 35 mbps'lik pakete geçtim sonraki hafta.
yusuf kıraça ben de mesaj attım geri dönmedi

hakan1987

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Hakan
Yusuf kiraç hikaye 2 yıldır köyde dandik adsl ile bağlantı kurmaya calişiyorum. Mahallede imza topla muhtarına başvur dilekçe yazsın Telekoma göndersin. Sende müdürlüğe başvur. İnceleme yapılır proje çizilir onaylanır sonra iş takvimine eklenir çalişmalar olur ve internete kavuşursun.

Top Bottom