Neler Yeni

Evin elektrik tesisatı eski pc korumak için nasıl önlemler alabilirim..?

JackieTR

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar. Eski bir evde kiracı olarak kalıyorum yani bana yeterli bir ev 1+1 şeklin de şehir den uzak sakin bir yer tam kafa dinlene bilir. Ev pek mükemmel olmasa da bazı sorunlar var. O da elektrik sorunu elektrik kabloları eve çok yanlış şekilde bağlanmış ve çok eski yine ve çok yıpranmış. Şuan elimde bana göre en pahalı olan "pc sistemim var" bunun yanmasına izin veremem şuan ailemin evinde duruyor pc.

Kısacası nasıl önlemler alabilirim .. Genel bir tesisat ücretlendirmesine baktım 3k ile 10k arasında değişe bilen bir durum olabilirmiş elektrik için ev sahibine bahsederim ama kabul etmeme durumuna olasılık. Sistemi mi gerekli akımlar dan korumam için ne tür. Tedbirler ve ya daha az masraflı aparatlar alabilirim..? Akım koruma prizi aldım ancak pek işe yaradığını düşün miyorum. Ekstra ne gibi şeyler alabilirim pc tam performansına çıkarsa sıkıntı yapabilir. 600w power var içinde yük altında sanırım bayağı bir elektrik yeme durumu olabilir.

Sistem İmzam da yazıyor ama tekrar etmek gerekirse ;
Ekran kartı ; Msi gtx 1660 ventus 6gb oc
Anakart ; B450m s2h
İşlemci ; R3 - 3100
Hdd ; wd blue 500 gb
Ssd 1 ; Kingston 120 gb
Ssd 2 ; Kingston SA2000 - 1tb
Ram ; 2x8 - 16gb
Power ; 600w aerocool
Kasa ; dark guardian 4 adet rgb led
Monitör ; Acer 144 hz (Model numarasını unuttum)

Kısacası bu sistemi akıma karşı nasıl tedbir alabilirim. Şimdiden Önerlileriniz için TEŞEKKÜR EDERİM.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,820
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Akım korumalı priz ve ana şalter yenilemesi yeterli olacaktır. Sıfırdan elektrik tesisatı çektirmek çok masraflı ve ev kiralık olduğu için gereksiz olacağından ötürü en iyi çözüm bu bence

JackieTR

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Akım korumalı priz ve ana şalter yenilemesi yeterli olacaktır. Sıfırdan elektrik tesisatı çektirmek çok masraflı ve ev kiralık olduğu için gereksiz olacağından ötürü en iyi çözüm bu bence
UPS bunu alabilirsin alternatif olarak, daha detaylı araştırma YAPIP FARKLI Bİ MODEL DE TERCİH EDEBİLİRSİN
UPS cidden iş görür mü genelde sadece elektrik gittiği için kullanılır diye düşünür düm. Ama akım koruma gibi özelliği varsa hiç durmadan alabilirim. Tabi gerçekten işe yarıyorsa.

Lowe

80+ Bronze
UPS cidden iş görür mü genelde sadece elektrik gittiği için kullanılır diye düşünür düm. Ama akım koruma gibi özelliği varsa hiç durmadan alabilirim. Tabi gerçekten işe yarıyorsa.
30 dakika veya 1 saat kadar (markadan markaya modelden modele göre değişir detaylı araştırma yapmalısın hepsiburadaya girip en çok satın alınanlardan onu bulup attım direkt) sistemini açık tutar elektrik kesintisi olduğunda kendi elinle kapatmana olanak sağlar

JackieTR

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
30 dakika veya 1 saat kadar (markadan markaya modelden modele göre değişir detaylı araştırma yapmalısın hepsiburadaya girip en çok satın alınanlardan onu bulup attım direkt) sistemini açık tutar elektrik kesintisi olduğunda kendi elinle kapatmana olanak sağlar
Vallaha çok sağol hocam 5 dakika bile dayansa bana yeterli. Elektrik çok kesiliyor iki adet şarj kafası bile yandı. Yağmurlu günlerde elektrikten kaçınmak daha iyi sanırım. Çok söylemişti komşular herkes modemlerin fişini çekiyor ben dinlemedim şarj kafaları o yüzden gitti :D 3 cü de ders aldım : )

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: Lowe

Lowe

80+ Bronze
Vallaha çok sağol hocam 5 dakika bile dayansa bana yeterli. Elektrik çok kesiliyor iki adet şarj kafası bile yandı. Yağmurlu günlerde elektrikten kaçınmak daha iyi sanırım. Çok söylemişti komşular herkes modemlerin fişini çekiyor ben dinlemedim şarj kafaları o yüzden gitti :D 3 cü ders aldım : )
rica ederim dostum

Top Bottom