Neler Yeni

Evlencek Çiftler için Eşya Önerisi Alabilir Miyim?

koiosouz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Oğuz
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
Bütçe
100000
Genel 0dan ev kurulumu için bir başlık açmak istedim ilerde herkes takip edebilmesi için kullanışlı olan eşyalarınızı veya beyaz eşyaları genelde nerede nasıl takip ettiğinizi yeni evlenen arkadaşlar bilgilerini aktarabilir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ev eşyaları

Salona
Koltuk takımı
Yemek Masası(salon veya mutfağa)
Yatak Odası
Tekli sehpa seti misafir için önüne koymalık
Çalışma Masası

* Buzdolabı Kesin
* Çamaşır makinesi (kurutma özelliği olan)
* Bulaşık makinesi Kesin
* Fırın Buda olabilir
* Ocak Kiralı evde vardır
* Mikrodalga fırın Kesin lazım
* Davlumbaz (Genelde evlerde bulunuyor)
* Klima Klimalı ev bakarız

* Televizyon Başlangıçta bilmiyom
* Elektrikli süpürge Ömürlük
* Ütü Bunada teknolojik bişi buluruz
* Saç kurutma makinesi Kullanmıyom
* Tost makinesi Bunada güzeli lazım
* Su ısıtıcı Bunda sen ne istersen
* Blender Şeklinden çok sağlam olanından
* kahve makinesi ( Ömürlük bakarız)

Genel mutfak ürünlerini sen aldın zaten

Çeyizde genelde olan ama yinede alttakileri yazim

* Perde çeyiz
* Nevresim takımları çeyiz
* Battaniye çeyiz
* Yorgan çeyiz
* Pike çeyiz
* Yastık çeyiz
* Masa örtüsü lazım
* Bornoz takımı çeyiz
* El ve yüz havluları bardır
* Vücut havluları çeyizde olur
* Ayak havlusu vardır
* Lif-kese var
* Banyo paspası çözülür
*
* Sabunluk lazım
* Diş fırçalık lazım
* Lavabo fırçası lazım
* Çamaşır sepeti lazım
* Şampuan Rafı bune ***
* Çöp kutusu +
* Temizlik kovası +
* Yüzey paspası lazım

* Ütü masası lazım
* Çamaşır kurutma askısı gereksiz
* Sıcak su torbası var
* Halı lazım
* Lamba bunlardan alırız fiyat petformans
* Vazo vardır sende
* Saksı başta lazım değil
* Duvar ve masa saati var ama gwreksiz
* Ayna var
* Tartı (zaten var)

Daha önceden kendim için bir liste yapmıştım burası için bir birikim konusu yapabilir miyiz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eno

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
C.S.
Tavsiyem, kirada oturacaksanız, önce evi bulun sonra koltuk takımı alın. Eve uygun eşya almak çok önemli. Öteki türlü, ev eşyadan geçilmiyor. Biz çeyiz falan almamıştık. İhtiyaç hasıl oldukça gidip ihtiyaç kadar aldık. Kişisel eşyalar (diş fırçası,traş takımı vs. ) Zaten olan şeyler. Yeniden almamıştık.
Koltuk takımı için vivense almıştık. Bir L koltuk, tekli berjer ve üçlü koltuk aldık. 3 yıldır sorunsuz kullanıyoruz.
Beyaz eşyayı ful Siemens almıştık. Kampanya vardı, uyguna geldi.
Ütü Philips bende vardı, eşime bunu kullanır mısın dedim, olur demişti. Ben de elim rahatlayınca elektrik süpürgesini dyson almıştım.
Televizyon philips 55” aldık.
Yemek takımını ikeadan ihtiyacımız kadar aldık. Bardak,çatal,kaşık vs takım almaktansa ihtiyaç kadar aldık. İkea şimdilerde pahalı, alternatifler bakılabilir.
İşin içine düğün girince fiyatlar en iyi x 3 oluyor. O yüzden satıcıya biz evleneceğiz demeyin 😉

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Genel 0dan ev kurulumu için bir başlık açmak istedim ilerde herkes takip edebilmesi için kullanışlı olan eşyalarınızı veya beyaz eşyaları genelde nerede nasıl takip ettiğinizi yeni evlenen arkadaşlar bilgilerini aktarabilir mi?

Ev eşyaları

Salona
Koltuk takımı
Yemek Masası(salon veya mutfağa)
Yatak Odası
Tekli sehpa seti misafir için önüne koymalık
Çalışma Masası

* Buzdolabı Kesin
* Çamaşır makinesi (kurutma özelliği olan)
* Bulaşık makinesi Kesin
* Fırın Buda olabilir
* Ocak Kiralı evde vardır
* Mikrodalga fırın Kesin lazım
* Davlumbaz (Genelde evlerde bulunuyor)
* Klima Klimalı ev bakarız

* Televizyon Başlangıçta bilmiyom
* Elektrikli süpürge Ömürlük
* Ütü Bunada teknolojik bişi buluruz
* Saç kurutma makinesi Kullanmıyom
* Tost makinesi Bunada güzeli lazım
* Su ısıtıcı Bunda sen ne istersen
* Blender Şeklinden çok sağlam olanından
* kahve makinesi ( Ömürlük bakarız)

Genel mutfak ürünlerini sen aldın zaten

Çeyizde genelde olan ama yinede alttakileri yazim

* Perde çeyiz
* Nevresim takımları çeyiz
* Battaniye çeyiz
* Yorgan çeyiz
* Pike çeyiz
* Yastık çeyiz
* Masa örtüsü lazım
* Bornoz takımı çeyiz
* El ve yüz havluları bardır
* Vücut havluları çeyizde olur
* Ayak havlusu vardır
* Lif-kese var
* Banyo paspası çözülür
*
* Sabunluk lazım
* Diş fırçalık lazım
* Lavabo fırçası lazım
* Çamaşır sepeti lazım
* Şampuan Rafı bune ***
* Çöp kutusu +
* Temizlik kovası +
* Yüzey paspası lazım

* Ütü masası lazım
* Çamaşır kurutma askısı gereksiz
* Sıcak su torbası var
* Halı lazım
* Lamba bunlardan alırız fiyat petformans
* Vazo vardır sende
* Saksı başta lazım değil
* Duvar ve masa saati var ama gwreksiz
* Ayna var
* Tartı (zaten var)

Daha önceden kendim için bir liste yapmıştım burası için bir birikim konusu yapabilir miyiz?
Öncelikle eve bulunuz. Evin boyutlarına göre koltuk takımını alınız. Daha sonra televizyon, çamaşır makinası, buzdolabı, bulaşık makinası ve yatak odası takımı, yemek masası alınız. Asıl bu eşyalar insanı yoruyor. Gelmesi, kurulması uğraştıran bir süreç. Diğerlerini basit şekilde alırsınız. Hem boyut olarak küçükler hem de kendinizin direkt kullanabileceği ürünler. Ben altus marka beyaz eşya öneririm. Yazın bu şekilde bir ev kurdum her süreci güzel geçti. Ürünlerde kaliteli bana göre. Vivense kesinlikle bulaşmayın. Ürün hazır diye sipariş alıp sürekli oyaladılar. Yaklaşık 20 günde teslim edilmesi gereken ürünleri 2 ayda teslim etmediler. Kalite olarakta düşük diyebilirim. Yemek takımını modalife tarafından alıp kendim kurmuştum. Yatak işlerini yerel bir mobilyacıdan hallettim. Hepsiburada 3 ay ertelemeli 6 ay taksit yapıyor. Beyaz eşya vs. oradan alınabilir. Son olarak maalesef burası 100.000 TL gibi bir fiyatla kurtarılamaz. En az 150 civarları tutar ve zevklerine, isteklerinize, beklentilerinize göre 200'e doğru yaklaşır.

Son düzenleme:

koiosouz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Oğuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tavsiyem, kirada oturacaksanız, önce evi bulun sonra koltuk takımı alın. Eve uygun eşya almak çok önemli. Öteki türlü, ev eşyadan geçilmiyor. Biz çeyiz falan almamıştık. İhtiyaç hasıl oldukça gidip ihtiyaç kadar aldık. Kişisel eşyalar (diş fırçası,traş takımı vs. ) Zaten olan şeyler. Yeniden almamıştık.
Koltuk takımı için vivense almıştık. Bir L koltuk, tekli berjer ve üçlü koltuk aldık. 3 yıldır sorunsuz kullanıyoruz.
Beyaz eşyayı ful Siemens almıştık. Kampanya vardı, uyguna geldi.
Ütü Philips bende vardı, eşime bunu kullanır mısın dedim, olur demişti. Ben de elim rahatlayınca elektrik süpürgesini dyson almıştım.
Televizyon philips 55” aldık.
Yemek takımını ikeadan ihtiyacımız kadar aldık. Bardak,çatal,kaşık vs takım almaktansa ihtiyaç kadar aldık. İkea şimdilerde pahalı, alternatifler bakılabilir.
İşin içine düğün girince fiyatlar en iyi x 3 oluyor. O yüzden satıcıya biz evleneceğiz demeyin 😉
Mutfak için genel her şey hazır elektronik ve koltuk takımı yatak odası var o zaman dediğine göre biz beğenelim ayrı ayrı gidelim esnaflar zaten nerden koparsak kârdır diye bakıyor teşekkürler

Öncelikle eve bulunuz. Evin boyutlarına göre koltuk takımını alınız. Daha sonra televizyon, çamaşır makinası, buzdolabı, bulaşık makinası ve yatak odası takımı, yemek masası alınız. Asıl bu eşyalar insanı yoruyor. Gelmesi, kurulması uğraştıran bir süreç. Diğerlerini basit şekilde alırsınız. Hem boyut olarak küçükler hem de kendinizin direkt kullanabileceği ürünler. Ben altus marka beyaz eşya öneririm. Yazın bu şekilde bir ev kurdum her süreci güzel geçti. Ürünlerde kaliteli bana göre. Vivense kesinlikle bulaşmayın. Ürün hazır diye sipariş alıp sürekli oyaladılar. Yaklaşık 20 günde teslim edilmesi gereken ürünleri 2 ayda teslim etmediler. Kalite olarakta düşük diyebilirim. Yemek takımını modalife tarafından alıp kendim kurmuştum. Yatak işlerini yerel bir mobilyacıdan hallettim. Hepsiburada 3 ay ertelemeli 6 ay taksit yapıyor. Beyaz eşya vs. oradan alınabilir. Son olarak maalesef burası 100.000 TL gibi bir fiyatla kurtarılamaz. En az 150 civarları tutar ve zevklerine, isteklerinize, beklentilerinize göre 200'e doğru yaklaşır
Koltuk takımlarına baya pahalı diyolar daha gezmedim ama elektronik ve koltuk dışında hiç bir şey evde zorlamaz diye düşünüyorum 100000k temsili bir rakamdı 100ü tabii ki geçicek

TurkishAerospace

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
taha
kız tarafının ve erkeğin alacağı eşyalar karışık olmuş. Ha herşeyi ortak alacaksanız listenin sonu yok. Bu arada evlenmeyin :D

koiosouz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Oğuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kız tarafının ve erkeğin alacağı eşyalar karışık olmuş. Ha herşeyi ortak alacaksanız listenin sonu yok. Bu arada evlenmeyin :D
Kanka günün sonunda aynı evde yaşıycaz borçlarda ortak olcak çokta ayırmanın manası yok ndkdndmdnmd 4 yıl olmuş evlenek artık

Top Bottom