Neler Yeni

Evrimi kabul edersem dinden cıkmış olur muyum?

HasanBG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
858
İsim
Hasan
Arkadaşlar evrimi tam bilmiyorum ama araştıracağım ve diyelim evrim mantıkı geldi ve evrimin olduğnu kabul ettim o zaman müslümanlıkdan cıkmış olur muyum ? (Bu arada evrim ile ilgili video olur ya da herhangi bir şey atar mısınız bilgilenmek istiyorum da)

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Arkadaşlar evrimi tam bilmiyorum ama araştıracağım ve diyelim evrim mantıkı geldi ve evrimin olduğnu kabul ettim o zaman müslümanlıkdan cıkmış olur muyum ? (Bu arada evrim ile ilgili video olur ya da herhangi bir şey atar mısınız bilgilenmek istiyorum da)
Evrim bilimdir.
Dinler inançtır.
İkisi farklı şeyler.
Kabul edip etmemekle dinin alakası yoktur. İster Tanrıya inan ister inanma. Evrim bir doğa yasasıdır.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,776
İsim
Mert Can Ergün

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Bu arada İslam evrime ters değildir. Dinden çıkarım diye bilimi reddetme.

AsetilCoA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Taner Han

eski olabilir ama ben bundan faydalanmıştım.
richard dawkins kitapları da yardımcı olur.

Son düzenleme:

PinsizAMD

80+ Bronze
Evrim bilimdir.
Dinler inançtır.
İkisi farklı şeyler.
Kabul edip etmemekle dinin alakası yoktur. İster Tanrıya inan ister inanma. Evrim bir doğa yasasıdır.
Biliminde islamda aslında yeri yoktur ama varmış gibi gösterilir kitaplarda.

Berke Fitness

80+ Bronze
Evrim zaten bir gerçektir. Evrimi tanrı da düzenlemiş olabilir. Evrimi kabul etmeyle dinden çıkmanın alakası yok

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,671
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Belli bir seviyeye kadar zaten evrim var. Ama Kuran'ı Kerim'de açıkca ilk insan olan Hz. Adem'in topraktan yaratıldığı belirtiliyor. O yüzden insanların maymunların veya farklı bir cinsten evrimleşerek, değişerek gelmesi düşüncesi yanlıştır. Ve buna bağlı olarak evrimin direkt "Insan maymundan geldi" demek Kuran'ı Kerim'e inanmamak, yalanlamak gibidir.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Din bilimi destekler.
Dinden çıkmak için diğer dinin aynı bizde müslüman olmak için şahadet ve tevhid yapıyorsak onlarda da öyle bir şey vardır yüksek ihtimal öyle dinden çıkarsın.
Din bilimi kısaca kabul eder ama günümüzde bazı eğrelti otları insanlar bağnaz oldukları için yalan yanlış dinsel bilgiler veriyor.

PinsizAMD

80+ Bronze
Din bilimi destekler.
Dinden çıkmak için diğer dinin aynı bizde müslüman olmak için şahadet ve tevhid yapıyorsak onlarda da öyle bir şey vardır yüksek ihtimal öyle dinden çıkarsın.
Din bilimi kısaca kabul eder ama günümüzde bazı eğrelti otları insanlar bağnaz oldukları için yalan yanlış dinsel bilgiler veriyor.

Din bilimi destekler.
Ama tanrıyı araştırmaya kalksak bizi linçleyip kafir diye bizi dışlarlar değilmi?
Birde tanrıya şirk koşmak diye yazıyor kitapta

Gordiac

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
885
İsim
Ramazan KOLDAŞ
Ama tanrıyı araştırmaya kalksak bizi linçleyip kafir diye bizi dışlarlar değilmi?

seni linçleyen insanlar islamdan zerre gram anlamaz emin ol günümüz islamı ile geçmişin islamı aynı değil çünkü geçmişteki islam araştırmak sorgulamak ve düşünmeyi teşvik ederken şuan ki islam aptallığı emrediyor yani demek istediğim yanlış anlaşılmasın insanların islam dini üzerindeki etkisinden bahsediyorum hiç bir şekilde laf söylemiyorum her dinde böyledir insanlar dini yorumlamak istediği çıkarlar uğruna kullanmaya başladığı zaman o din kendi içerisinde yozlaşır değişir ama insanlar bunun hala aynı din olduğunu zanneder örneğin hindistanda yer alan reenkarnasyon iddiası ilk başta halk için yardımlaşma amaçlı kurulmuşken daha sonra zengin insanların fakirleri kullanması için yozlaştı .

Doğuhan

80+ Silver
Benim bildiğim araştırmak günah değil ama hakikati gördüğün halde inanmamak ve karşı çıkmak günah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada bence çıkmaz ama BENCE eğer yanlışsam sorumluluk kabul etmiyorum

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Evrim geçirdiğimiz tüm değişikliklerdir.
Mesela mutasyon uğradın diyelim DNA'ların işte bu bir evrim.
Evrim aslında İslamda bazı yerlerde çelişir onları atarsan aslında hiç çelişmez.
Evrim her şeyin kökeni kendinden önce yaşamış canlılar'a dayanmasıdır.
Bazı evrimler var zaten onlar çelişir onun dışında islamda uyuşur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evrim bilimdir.
Dinler inançtır.
İkisi farklı şeyler.
Hangi evrim?
Kimyasal evrim mi , evrenin evrimi mi yoksa organik evrim mi?

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,819
Üyeler
140,558
Son üye
dekulows
Top Bottom