Neler Yeni

F/P APU İşlemci önerisi

Mertdrmz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Yusuf Durmaz
Bütçe
2500
Öncelikle Selamlar Arkadaşlar,

Günümüz şartlarında bilgisayar almak artık çok güç olduğundan Apu sistemlere yönelmeyi düşündüm. İlk adım olarak da İşlemci, onun çevresine de diğer parçaları dizeceğim.
Aklımda ''Ryzen 5 5600G'' işlemci belirdi ilk olarak. Bu fiyat bandı göz önüne alındığı zaman başka önerileriniz ya da şöyle yapman daha mantıklı şeklinde tavsiyelerini varsa duymak isterim.
Şuan baz aldığım işlemci 5600G olduğu için onun üzerinden konuşuyorum. İleriki zamanlarda bu işlemcinin kaldırabileceği max Ekran kartı nedir? Ek olarak ileriye dönük bir sistem kurmak istediğim için öneriniz olan
uygun fiyatlı bir anakart modeli var mıdır?
Bu işlemciyi aldığım zaman ve ileride bir ekran kartı taktığım zaman bu fiyat muadili öbür apu olmayan işlemcilere kıyasla çok performans kaybı olur mu?
Ve bu İşlemci ileriye dönük bir işlemci mi yoksa biraz daha para eklenip daha ileri seviye bir işlemci mi alınsa daha mantıklı olur? olursa bu hangi işlemci olabilir?

!Aynı zamanda Yazılım ile uğraşıyorum. Android Studio, vsCode vb. Uygulamalar da kullanıyorum bunları da göz önünde bulunduralım. Ek olarak Render Performansı nasıl olur sizce ?

Şimdiden Teşekkürler. İyi günler.

Son düzenleme:

Mujka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Mustafa Polat
Yalnız 5600U mobil işlemci, G demek istediniz galiba.
Bütçe 10K altındaysa APU tercih edilebilir.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,291
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
5600g=5500

Takabileceğin Max kart 6700xt-3060 ti

Mertdrmz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Yusuf Durmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle Selamlar Arkadaşlar,

Günümüz şartlarında bilgisayar almak artık çok güç olduğundan Apu sistemlere yönelmeyi düşündüm. İlk adım olarak da İşlemci, onun çevresine de diğer parçaları dizeceğim.
Aklımda ''Ryzen 5 5600U'' işlemci belirdi ilk olarak. Bu fiyat bandı göz önüne alındığı zaman başka önerileriniz ya da şöyle yapman daha mantıklı şeklinde tavsiyelerini varsa duymak isterim.
Şuan baz aldığım işlemci 5600U olduğu için onun üzerinden konuşuyorum. İleriki zamanlarda bu işlemcinin kaldırabileceği max Ekran kartı nedir? Ek olarak ileriye dönük bir sistem kurmak istediğim için öneriniz olan
uygun fiyatlı bir anakart modeli var mıdır?
Bu işlemciyi aldığım zaman ve ileride bir ekran kartı taktığım zaman bu fiyat muadili öbür apu olmayan işlemcilere kıyasla çok performans kaybı olur mu?
Ve bu İşlemci ileriye dönük bir işlemci mi yoksa biraz daha para eklenip daha ileri seviye bir işlemci mi alınsa daha mantıklı olur? olursa bu hangi işlemci olab

Mujka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Mustafa Polat
Hocam parça parça ucuza buldukça mı alacaksınız (örneğin gaming gecesi veya sahibinden vb.) yoksa direkt hazır sistem mi?

Mertdrmz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Yusuf Durmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam parça parça ucuza buldukça mı alacaksınız (örneğin gaming gecesi veya sahibinden vb.) yoksa direkt hazır sistem mi?
Hocam öbür bileşenleri çok sürmeden alacağımı düşünüyorum. Fakat Ekran kartı için fırsat kollayacağım ve birikim yapacağım yani kısa vadede değil

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,679
Üyeler
138,390
Son üye
AceXV
Top Bottom