Neler Yeni

F/P KASA ve PSU önerebilir misiniz ?

KaawnRR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Kaan
Bütçe
4000
AMD Ryzen 5 2600
B450M-A PRO MAX
G.SKİLL 3200MHz
İNTEL ARC A750 / GTX 1650
SHARKOON SHP650V2
VENTO MARS 3X
KİNGSTONE 256GB M.2 SSD
SEGATE 1TB HDD

Değiştirmemi istememin sebebi ise, kasanın bir ayağı kırık, kasanın bazı yerleri yamuk, üst tarafındaki mesh bölüm yamuk + mıknatısların koptu, çok tozlanmış temizlesem bile bilmediğim yerlerden toz geliyor, fanları ayarlayamıyorum, kasanın camını tutan vidalar hiç sağlam değil elimle bile çıkarıp takabiliyorum.

Psu ise yeterli güvenlik koruması yok.

Bütçem max 3500-4000 TL arası. Mümkünse gamebooster, rampage gibi kalitesiz markalar olmasın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Hüseyin Mert Görgel
AMD Ryzen 5 2600
B450M-A PRO MAX
G.SKİLL 3200MHz
SHARKOON SHP650V2
VENTO MARS 3X
KİNGSTONE 256GB M.2 SSD
SEGATE 1TB HDD

Değiştirmemi istememin sebebi ise, kasanın bir ayağı kırık, kasanın bazı yerleri yamuk, üst tarafındaki mesh bölüm yamuk + mıknatısların koptu, çok tozlanmış temizlesem bile bilmediğim yerlerden toz geliyor, fanları ayarlayamıyorum, kasanın camını tutan vidalar hiç sağlam değil elimle bile çıkarıp takabiliyorum.

Bütçem max 3500-4000 TL arası. Mümkünse gamebooster, rampage gibi kalitesiz markalar olmasın.
Vento nun e-ATX kasası var incehesapta PSU dahil satılıyor. Fiyat olarak 4k gibi bir fiyatı var kaliteli bir kasa yanındaki verilrn PSU da fsp marka kaliteli bir PSU yani.

KaawnRR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Link atabilir misin? İncelemek istiyorum. Ayrıca şuanki kasamda vento ve malzeme kalitesi, dayanlıklılık falan sıfır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasa daha kendini koruyamıyor, parçaları nasıl koruyacak :D?

ThE LoSt

80+ Gold
AMD Ryzen 5 2600
B450M-A PRO MAX
G.SKİLL 3200MHz
SHARKOON SHP650V2
VENTO MARS 3X
KİNGSTONE 256GB M.2 SSD
SEGATE 1TB HDD

Kasa için bütçen gayet iyi önerim bu olur.

Fakat hali hazırda psun pek kaliteli değil kasanın tasarımından vs biraz taviz verirsen alttaki ürün kasa+psu şeklinde alınacak en iyilerden biridir.

KaawnRR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Kaan
Kasa için bütçen gayet iyi önerim bu olur.

Fakat hali hazırda psun pek kaliteli değil kasanın tasarımından vs biraz taviz verirsen alttaki ürün kasa+psu şeklinde alınacak en iyilerden biridir.
üstteki güzelmiş ama psu yok sanırsam.

PEkiya nzxt h5 flow nasıl? Önerir misiniz ?

ThE LoSt

80+ Gold

KaawnRR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Kaan
Güzel kasa tercih edilebilir ama psu işini düşünün derim.
Evet haklısınız. Şuan kullandığımda aslında gayet yeterli ama ocp koruması yok. Yani ani voltaj değişimi veya evin yakınlarına yıldırım düşmesi gibi senaryolarda bile çalışmaya devam eder. Koruma olanlar kendine direk kapatıyor zaten. Değiştirmek istememin tek sebebi o.

Kasa + psu uygun fiyatlı bir şey bulmanız benim için daha iyi olur ama iyi soğutacaksa sadece kasada olması sorun değil bence.

ThE LoSt

80+ Gold
Evet haklısınız. Şuan kullandığımda aslında gayet yeterli ama ocp koruması yok. Yani ani voltaj değişimi veya evin yakınlarına yıldırım düşmesi gibi senaryolarda bile çalışmaya devam eder. Koruma olanlar kendine direk kapatıyor zaten. Değiştirmek istememin tek sebebi o.
Gönül ister hayalinizdeki kasa + harici psu alın ama bütçe yeterli değil se 4k ya kadar yukarıdaki XPG 750w kasayı değerlendirebilirsiniz gold sertifika oldukça iyi bir psu barındırır içinde

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Kürşat

KaawnRR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Kaan
El vidası olur zaten genelde
Alakası yok, keşke öyle olsa :) 2 tanesi elimle çıkıyor, diğer ikisi anca tornavida ile çıkıyor

Gönül ister hayalinizdeki kasa + harici psu alın ama bütçe yeterli değil se 4k ya kadar yukarıdaki XPG 750w kasayı değerlendirebilirsiniz gold sertifika oldukça iyi bir psu barındırır içinde
Tamam yardımınız için teşekkür ederim :)

KaawnRR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Kaan
PSU Cidden çok hoşuma gitti. Hem 750W 80+ gold
1712081690425.png

Hocam kasa psu işini hallettikten sonra pci express 4.0 ve belki ddr5 destekleyen atx bir anakart alacağım m-atx işimi görmez. Yinede teşekkür ederim :)

ThE LoSt

80+ Gold
PSU Cidden çok hoşuma gitti. Hem 750W 80+ gold
Alıntıyı görüntüle

Hocam kasa psu işini hallettikten sonra pci express 4.0 ve belki ddr5 destekleyen atx bir anakart alacağım m-atx işimi görmez. Yinede teşekkür ederim :)
Fırsatı tepmeyin kasa+ psu bu fiyata iyi bir ikilidir ben bu psu ile devam ederim bir kaç koruması eksik olsun önemli değil dersen hayalindeki kasayı alıp kullanabilirsin.

Top Bottom