Neler Yeni

Fan çoklayıcı hakkında bilgi ve öneri edinmek istiyorum

Aquinas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Salih Kılıç
Instagram
slhklc0
Steam
https://steamcommunity.com/id/bimkasasi
Discord
Aquínas#2019
Selam değerli Donanım Arşivi kullanıcıları. Kasamda 2 adet fan yeri vardı ve geçen günlerde bazı değerli arkadaşlar sayesinde hangi fanları alacağıma sonunda karar verdim lâkin şöyle bir sorunum var.

Ne kadar yıllar öncesinde bilişim bölümü mezunu olsam da pandemiden dolayı kasanın içeriği hakkında bir bilgi edinememiştim, araştırmayıp öğrenmemek de açıkçası benim aptallığım.

Yoğun bir süreçten geçtiğim için açıkçası beynim bazı şeyleri almıyor ve bu konuda sizlerden yardım istiyorum.

Kasanın ön tarafında 1, egzoz fanının üst kısmındaki tavan tarafında da 1 adet boşta olmak üzere 2 fan yuvası var ve ön tarafta havayı içine çekmesini, üst taraftan da havanın dışarıya üflemesini istiyorum.

Fan olarak 2 adet Be Quiet BL083 PURE WINGS 2 140mm 4 Pin PWM Kasa Tahliye Fanı markalı ürünü almayı düşündüm ve almadan önce de kasam için fan çoklayıcı kablosu almam gerektiğini fark ettim.

(Bu arada Anakartım B450M-K II)

Fan 4 pinli ve sanırım tahmin ediyorum 4 pinli portu olan fan çoklayıcı almam gerekiyor. İnternetten baktığımda bazıları 3 pinli ve yapabilir miyim, ne yapabilirim bu konuda hiçbir fikrim yok. Bana vereceğiniz bilgiler ve öneriler için şimdiden teşekkür ederim, yanıtlarınızı bekliyor olacağım aktif olarak.

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
779
İsim
Carl Johnson
Direkt fan seti ve fan kontrolcü al daha iyi olur hem fan hızını fan rgb ışıklarını kontrol edebilirsin

Son düzenleme:

Aquinas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Salih Kılıç
Instagram
slhklc0
Steam
Discord
Aquínas#2019
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Direkt fan seti ve fan kontrolcü al daha iyi olur hem fan hızını fan rgb ışıklarını kontrol edebilirsin

Kankam benim aslında amacım sadece fanlar tam performans çalışsın, çok ses yapmasın ve kasa ferah çalışsın. Artık kasa çok ısınmaya başladı resmen kasanın üstünde yumurta pişirirsin, elimi yakıyor bir süre sonra o derece ısınıyor. Havayı atamıyor maalesef. Bugün yeni bir oyun indirip oyunu açtım siyah ekran verdi pc, güç tuşuna basılı tutup pcyi kapatıp açtım American Megatrends'e attı beni BIOS'a yönlendirdi, bir baktım CPU Temperature %97

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
779
İsim
Carl Johnson
Kankam benim aslında amacım sadece fanlar tam performans çalışsın, çok ses yapmasın ve kasa ferah çalışsın. Artık kasa çok ısınmaya başladı resmen kasanın üstünde yumurta pişirirsin, elimi yakıyor bir süre sonra o derece ısınıyor. Havayı atamıyor maalesef. Bugün yeni bir oyun indirip oyunu açtım siyah ekran verdi pc, güç tuşuna basılı tutup pcyi kapatıp açtım American Megatrends'e attı beni BIOS'a yönlendirdi, bir baktım CPU Temperature %97
Fanlar tam performansta ses yapar
Sıcak havada kasanın yan kapaklarını açarsan kasanın içinde ki sıcak hava dışarı daha rahat çıkar sistem daha serin çalışır
Senin kasa fanından önce iyi bir cpu sogutucuya ihtiyacın var işlemcin aşırı ısınıyor kasa fanıyla islemciyi soğutamazsın

DogancanYr

80+ Bronze
Arkadaşın attığı ilk fan seti fanlar anakarttan hız kontrol edilebilir ama ışıklar hayır.

İkincisi ise hem ışıklar hem de fanlar kumanda dan kontrol edilebilinir ama anakarttan hız ayarlanmaz.

Aslında çok çeşitli parçalar var güzel bir fan seti al ve çoklayıcı alıver herhangi bir.

Aquinas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Salih Kılıç
Instagram
slhklc0
Steam
Discord
Aquínas#2019
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Arkadaşın attığı ilk fan seti fanlar anakarttan hız kontrol edilebilir ama ışıklar hayır.

İkincisi ise hem ışıklar hem de fanlar kumanda dan kontrol edilebilinir ama anakarttan hız ayarlanmaz.

Aslında çok çeşitli parçalar var güzel bir fan seti al ve çoklayıcı alıver herhangi bir.
Aslında ben fanları kendim ayarlamak istemiyorum, kendisi ayarlasın sıcaklığa göre benim için önemli değil. Oyunlarda pc zorlanırsa fanları çalıştırsın yeterli ama işte hangi çoklayıcıyı almam lazım bilmiyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,317
Üyeler
156,464
Son üye
Konsequent
Top Bottom