Neler Yeni

Çözüldü✓ Fan Hızını bir türlü düşüremiyorum

yetkin7k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yetkinn 7k
Dispatn?
Asus'un programını Windows'tan bi kapatır mısın? Sil ve yükleme hatta sonra BIOS'tan fanları manuel ayarlara getirip bi manuel ayar yapmayı dene.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Qfan control neden disable?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fanlar 3 pin mi 4 pin mi?
3 pin fakat anakart için dönüştürücü mevcut 4 pin

lorddraq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
muhammed erkenez
Sys_fan'larda, 4 pin bağlantıya 3 pin takınca dc moduna alınıp voltajla devir kontrolü yapılabiliyor eğer anakart destekliyorsa. Asus destekliyor bildiğim kadarıyla, senin bu fanların üçü de üç pin. Cpu fana takınca pwm dışında bir seçenek olmuyor anladığım kadarıyla. Aynı fanları sys_fana takarsan dc modunda çalıştırıyor olman gerek. Bu durumda sys_fana takıp denemeni tavsiye edeceğim. Onda da zaten sıcaklık kaynağını cpu seçiyorsun yine cpu sıcaklığına göre kendisine devir veriyor, çoklama yaparken molexleri arka arkaya takıp en sondaki kablonun ucunu anakarta takıp da kullanabilirsin.

yetkin7k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yetkinn 7k
Sys_fan'larda, 4 pin bağlantıya 3 pin takınca dc moduna alınıp voltajla devir kontrolü yapılabiliyor eğer anakart destekliyorsa. Asus destekliyor bildiğim kadarıyla, senin bu fanların üçü de üç pin. Cpu fana takınca pwm dışında bir seçenek olmuyor anladığım kadarıyla. Aynı fanları sys_fana takarsan dc modunda çalıştırıyor olman gerek. Bu durumda sys_fana takıp denemeni tavsiye edeceğim. Onda da zaten sıcaklık kaynağını cpu seçiyorsun yine cpu sıcaklığına göre kendisine devir veriyor, çoklama yaparken molexleri arka arkaya takıp en sondaki kablonun ucunu anakarta takıp da kullanabilirsin.
Fanları kalibrasyon yaptım devir düştü sonunda bu kez de bu hayatı aldım

Ekler

• IMG_20240602_113350.jpg
    IMG_20240602_113350.jpg
    1.6 MB · Hit: 14
  • IMG_20240602_113559.jpg
    IMG_20240602_113559.jpg
    2.8 MB · Hit: 12

yetkin7k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yetkinn 7k
Sys_fan a takınca kontrol sağladım.

İşlemci fanını radyatörden söküp kasaya taktım çözüm sağlandı çok teşekkür ederim @lorddraq

lorddraq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
muhammed erkenez
O fan hatası devam ederse kasadaki düşük RPM'li fanlardan birini takabilirsin devir ayarı yapamasa bile RPM düşük olduğu için ses yapmaz. Ya da PWM özellikli bir fan alırsan çoklayıcıyla birlikte dördünü cpu fana tak.

Top Bottom