Neler Yeni

Fanları ayarlarken bilgisayarı bozduk

KingDeViL

80+ Bronze
Arkadaşlar sıvı soğutma fanlarını ayarlamaya çalışırken bilgisayara tuaf birşeyler oldu. Asus Al Suite 3 programında bir yere girdim. Kasa fanı ayarlama gibi bir şey yaptı sonra bilgisayarı yeniden başlattı. Fakat windows geldiğinde sürekli mavi ekran verip reset atmaya başladı. Bir kaç resetten sorna parola ekranı geldi. Paralomı girdiğimde bu sefer mavi ekran vermeye başladı. Bilgisayarımda 2 kullanıcı vardı. Sürekli kullandığım kullanıcı daha sonra pin hatası vermeye başladı. Daha sonra diğer kullanıcı ile girdim fakat bilgisayar düzgün çalışmıyor. Mesela ses yok bilgisayarda;
1703723866700.png

Asusun programları felan çalışmıyor. Mesela şuan klavyeyi kullanabiliyorum fakat aşağıdaki windows arama kısmına tıkladığımda klavye çalışmıyor.
1703723942724.png

O kadar yıldır bilgisayar kullanırım böyle saçma bir şey görmedim. Bios pilini felan çıkartıp yeniden taktım düzelmedi. En son çare format atacağım yine düzelmezse servise gidecek mecbur. Anakart mı arızalandı nedir anlayamadım. Başına daha önce böyle bir şey gelen var mı acaba ?

TahinPekmez

80+ Silver
pc yi geçmiş zamana almayı dene. BİLGİSAYARIMA SAĞ TIKLA/ ÖZELLİKLER/SİSTEM KORUMASI/SİSTEM GERİ YÜKLEME/ bu işi yapmadan önceki bir eski bir tarih bul. tamam da geri dönsün

KingDeViL

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
pc yi geçmiş zamana almayı dene. BİLGİSAYARIMA SAĞ TIKLA/ ÖZELLİKLER/SİSTEM KORUMASI/SİSTEM GERİ YÜKLEME/ bu işi yapmadan önceki bir eski bir tarih bul. tamam da geri dönsün
Onu yaparken de hata vermişti. Daha sonra zar zor masa üstüne girdim. Asus programları çalışmıyordu. Hatta Armory create açınca bile mavi ekran veriyordu. Format attım düzeldi. Tabi format atana kadar da uğraştım. Sdd'yi görmedi. Usb belleğe intelin VMD zımbırtısını yükleyince düzeldi. Allahtan evde 2 laptop daha var da işimi halettim. Eski laptop VMD dosyasını usbye çıkartamadı yeni laptopla halettim. Baya uğraştım anlayacağınız.

TahinPekmez

80+ Silver
Onu yaparken de hata vermişti. Daha sonra zar zor masa üstüne girdim. Asus programları çalışmıyordu. Hatta Armory create açınca bile mavi ekran veriyordu. Format attım düzeldi. Tabi format atana kadar da uğraştım. Sdd'yi görmedi. Usb belleğe intelin VMD zımbırtısını yükleyince düzeldi. Allahtan evde 2 laptop daha var da işimi halettim. Eski laptop VMD dosyasını usbye çıkartamadı yeni laptopla halettim. Baya uğraştım anlayacağınız.
Bende msi mouse un rgb ışıklarını msi center ile degistirirken mouse bozulmuştu mecbur attim çöpe.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,606
Üyeler
154,086
Son üye
iyonus
Top Bottom